Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tylko w money.pl. Andrzej Duda komentuje aferę KNF

- Mój przedstawiciel w KNF konsultował ze mną swoje działania, zalecałem mu daleko idącą ostrożność - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Decyzję Marka Chrzanowskiego o dymisji prezydent nazwał "odpowiedzialną"

Andrzej Duda bierze udział w Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce. W rozmowie z naczelnym money.pl Mikołajem Kunicą prezydent odniósł się m.in. do afery KNF. Zapytaliśmy, czy w związku z nią, nie runęły podstawy systemu bankowego, czyli wiarygodność, transparentność i stabilność. - Właśnie po to, by pewność sektora była zachowana, przewodniczący KNF podał się do dymisji. Funkcję przejmuje jego zastępca, który ma duże doświadczenie. Nie ma wątpliwości, że Komisja będzie funkcjonowała sprawnie - stwierdził prezydent.

Dodał, że cała sytuacja związana z nagraniem Leszka Czarneckiego jest "trudna". - Jest związana z dwoma bankami. Problem nie pojawił się wczoraj, występuje od dawna. Jestem o tym informowany przez mojego przedstawiciela i też się tej sprawie przyglądam - podkreślił Andrzej Duda.

Zobacz wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent przyznał również, że "docierały do niego niepokojące sygnały". - Mój przedstawiciel konsultował ze mną swoje działania, zalecałem mu daleko idącą ostrożność. Co dla mnie oznaczało przede wszystkim dbanie o interesy ludzi, którzy mają w tych bankach depozyty. To jest dla mnie najistotniejsze. Akcjonariusze, pan Czarnecki oczywiście, ale przede wszyscy ci, którzy zaufali w tych bankach złożyli swoje pieniądze. Jestem przekonany, że pan Zdzisław Sokal w taki właśnie sposób działał. A to, co próbuje mu się zarzucać, czyli chęć działania zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, to tylko potwierdza - twierdzi prezydent.

Andrzej Duda odniósł się także do kwestii domniemanej propozycji korupcyjnej, do której miało dojść podczas spotkania. - Nie będę tego oceniał w taki sposób, bo kwestią podstawową jest autentyczność tego, co mogliśmy przeczytać. Podchodzę do tego bardzo ostrożnie - zaznaczył prezydent.

Samą decyzję Marka Chrzanowskiego o dymisji nazwał "odpowiedzialną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, knf, Andrzej Duda, money.pl, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, kongres 590
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

no takCo ten maliniak mówi, on zielonego pojęcia nie ma o tym , co się dzieje.Jego przedstawiciel i on , to dwa przedstawiciele, do kompletu niech sobie … Czytaj całość

15-11-2018

mnmBle , ble , ble oby koryto było pełne !!!

15-11-2018

haOrzeł taki, że nawet przeciąg nie pozwoli mu polecieć.

Rozwiń komentarze (490)