Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Tylko w money.pl. Andrzej Duda komentuje aferę KNF

490
Podziel się:

- Mój przedstawiciel w KNF konsultował ze mną swoje działania, zalecałem mu daleko idącą ostrożność - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda.

Decyzję Marka Chrzanowskiego o dymisji prezydent nazwał "odpowiedzialną"
Decyzję Marka Chrzanowskiego o dymisji prezydent nazwał "odpowiedzialną" (money.pl)

Andrzej Duda bierze udział w Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce. W rozmowie z naczelnym money.pl Mikołajem Kunicą prezydent odniósł się m.in. do afery KNF. Zapytaliśmy, czy w związku z nią, nie runęły podstawy systemu bankowego, czyli wiarygodność, transparentność i stabilność. - Właśnie po to, by pewność sektora była zachowana, przewodniczący KNF podał się do dymisji. Funkcję przejmuje jego zastępca, który ma duże doświadczenie. Nie ma wątpliwości, że Komisja będzie funkcjonowała sprawnie - stwierdził prezydent.

Dodał, że cała sytuacja związana z nagraniem Leszka Czarneckiego jest "trudna". - Jest związana z dwoma bankami. Problem nie pojawił się wczoraj, występuje od dawna. Jestem o tym informowany przez mojego przedstawiciela i też się tej sprawie przyglądam - podkreślił Andrzej Duda.

Zobacz także: Zobacz wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent przyznał również, że "docierały do niego niepokojące sygnały". - Mój przedstawiciel konsultował ze mną swoje działania, zalecałem mu daleko idącą ostrożność. Co dla mnie oznaczało przede wszystkim dbanie o interesy ludzi, którzy mają w tych bankach depozyty. To jest dla mnie najistotniejsze. Akcjonariusze, pan Czarnecki oczywiście, ale przede wszyscy ci, którzy zaufali w tych bankach złożyli swoje pieniądze. Jestem przekonany, że pan Zdzisław Sokal w taki właśnie sposób działał. A to, co próbuje mu się zarzucać, czyli chęć działania zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, to tylko potwierdza - twierdzi prezydent.

Andrzej Duda odniósł się także do kwestii domniemanej propozycji korupcyjnej, do której miało dojść podczas spotkania. - Nie będę tego oceniał w taki sposób, bo kwestią podstawową jest autentyczność tego, co mogliśmy przeczytać. Podchodzę do tego bardzo ostrożnie - zaznaczył prezydent.

Samą decyzję Marka Chrzanowskiego o dymisji nazwał "odpowiedzialną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(490)
twój wuj
4 lata temu
Duda Andrzej myśli , że ludzie są tępi i wszystko im wmówi i będzie bezkarny. Myli się .Prezydentura to nie zabawa. Przyjdzie czas rozliczeń - będzie koniec głupiego uśmieszku i pokrzykiwania . Naród ma dobrą pamięć !
kolejny powód
4 lata temu
i za to też będziesz skazany. @men
Rycho
4 lata temu
Czytam komentarze w tym portalu gospodarczym i zastanawiam się czy piszą je opłaceni przez totalna opozycje czy tez frustraci którym PiS przywrócił lewe interesy? Wolałby w tym portalu jednak opinie gospodarcze w komentarzach a nie ble ble frustratów wszelkiej maści
Jakub
4 lata temu
Myślałem że PIS da sobie radę z mataczami z GetBecku Hussar Gruppa KNF i jeszcze kolejny wynalazek cwaniaczków rodzinki Konkolewskich i reszty bandy Basel Olten Pharm ale chyba nie da rady bo sam jest w to wtopiony bo dlaczego media publiczne milcza ? Tu Polacy stracili kilka miliardów amber gold do tego to kropelka -(
sprawiedliwy
4 lata temu
Prezydent wszystkich polaków z jednej opcj
...
Następna strona