Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Tylko w money.pl. Andrzej Duda: podpiszę ustawy o PPK i daninie solidarnościowej

556
Podziel się:

- Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda.

Tylko w money.pl. Andrzej Duda: podpiszę ustawy o PPK i daninie solidarnościowej
(money.pl)

Na podpis prezydenta wciąż czekają dwie ważne ustawy. Pierwsza dotyczy pracowniczych planów kapitałowych (PPK). - Jestem gotowy podpisać ustawę o PPK i prawdopodobnie zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję - stwierdził w rozmowie z money.pl prezydent Andrzej Duda - Termin konstytucyjny 21 dni, który mam na to, upływa w poniedziałek - dodał.

Zobacz także: Zobacz wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą

Jak informowaliśmy w money.pl, PPK to w zasadzie długoterminowy program oszczędnościowy. Dla każdego chętnego i pracującego Polaka. Rząd na każdym kroku podkreśla, że pracownicze plany kapitałowe nie mają nic wspólnego z systemem emerytalnym. Jednak nie ma wątpliwości, że cel mają jeden - sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy na starość.

Prezydent dodał, że w czwartek spotkał się z przedstawicielami dużych polskich firm i pytał o PPK. - W zasadzie wszyscy oceniali to jako rozwiązanie korzystne. Oczywiście mając świadomość, że część kosztów będzie obciążała pracodawców - zdradził.

Andrzej Duda stwierdził, że jeśli projekt zostanie dobrze zrealizowany, powinien przynieść korzyści i gospodarce, i pracownikom.

Prezydent zapowiedział także, że podpisze ustawę o tzw. daninie solidarnościowej. - Oczywiście, że podpisze tę ustawę. Każda forma działalności, która wspiera codzienne funkcjonowanie i rehabilitację osób niepełnosprawnych jest warta wsparcia i uwagi - podkreślił. - Nie mam wątpliwości, że tych form wsparcia ciągle mamy za mało. Trzeba cały czas myśleć nad kolejnymi - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(556)
Rh-
4 lata temu
2-gi filar (OFE) zrabowane, 3-ci filar (IKE) generalnie nie działa, teraz będziemy się bawić w jakieś PPK - maci nas za głupków??? forsę się trzyma jak najdalej o lepkich łapek polityków i tych wszystkich "produktów finansowych" pod egidą kolejnych mafii politycznych.
Dora
4 lata temu
czyli więźniowie KL muszą więcej pracować na pis. Zarząd Obozów SS ma wydatki.
laszka
4 lata temu
Przecież to jest kłamca i oszust, gdzie 8 tys kwoty wolnej?????
Hanna
4 lata temu
Jak podpisze ustawę o PPK to na pewno drugiej kadencji nie będzie.
duduś
4 lata temu
nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz. poza tym podpis ".... zaraz po przyjeździe do Warszawy to zrealizuję" ja kolego po przyjeżdzie bym tego nie realizował tylko PODPISAŁ, ale tego bym nie podpisał. a w przyszłym roku podpiszesz podatek/daninę od/na dziury w mostach ??? żenada. i naciąganie obywateli na kolejne podatki.
...
Następna strona