Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zajmie się nowelizacją ordynacji podatkowej

0
Podziel się

Większość proponowanych zmian ma wejść w życie od początku 2015 roku.

Rząd zajmie się nowelizacją ordynacji podatkowej
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEsasMjp

Dyrektor departamentu polityki podatkowej ministerstwa finansów Włodzimierz Gurba wyjaśnia, że celem zmian jest między innymi uproszczenie procedur podatkowych.

W tym celu zostanie wprowadzone pełnomocnictwo ogólne, które będzie obowiązywało przed wszystkimi organami, w miejsce papierowo składanego pełnomocnictwa do każdej sprawy.

Dzięki wykorzystaniu technik informatycznych kontrole podatkowe mają być szybsze i mniej przeszkadzać przedsiębiorcom. Planowane jest też unowocześnienie zasad doręczania pism - chodzi o ułatwienia dla adresatów.

bEsasMjr

Włodzimierz Gurba dodaje, że system podatkowy ma także zostać uszczelniony. Cele jest zwalczanie sztucznych konstrukcji prawnych, które są wykorzystywane przez wielkie korporacje do unikania zapłaty podatku - podkreśla.

Większość proponowanych zmian ma wejść w życie od początku 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w Ordynacji podatkowej niedługo - _ Jesteśmy na etapie założeń. Przewidujemy, że dość szybko powinniśmy mieć gotową ustawę _ - zapowiedział wiceminister finansów.
Podatki muszą się przedawniać. Jest decyzja Trybunał orzekł, że jest sprzeczne z konstytucją, by zobowiązania podatnika w ogóle się nie przedawniały.
Kontrolerzy skarbówki stracą pracę, a zyskają firmy? Posłowie koalicji chcą zmusić ludzi Jacka Rostowskiego do lepszej pracy.
bEsasMjS
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)