Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Składki ZUS. Jutro mija wiążący termin - podstawowe informacje

0
Podziel się:

Do jutra (wtorek, 8 stycznia) muszą złożyć wnioski przedsiębiorcy, którzy chcą płacić obniżone składki na ZUS. Przypominamy najważniejsze informacje dot. zmian w przepisach i obowiązujących terminów.

Składki ZUS. Jutro mija wiążący termin - podstawowe informacje
Składki ZUS. Jutro mija wiążący termin - podstawowe informacje (PAP)
bEDlaaiJ

Składki ZUS. Jutro mija wiążący termin - podstawowe informacje

Przypomnijmy, że tylko w 2019 r. z "Małego ZUS-u" skorzystało blisko 168 tys. przedsiębiorców, natomiast od 2020 r. dołączą do nich kolejne 152 tys. osoby, które w 2019 r. zarabiały za dużo. Kryterium dostępu do korzystania ze składek w nowym kształcie stanowiły przychody w 2019 r. na poziomie maksymalnie 120 tys. zł.

Zobacz także: Oglądaj: Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"
bEDlaaiL

Skorzystać z tzw. Małego ZUS-u Plus od 1 lutego br. będzie w sumie mogło około 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców.

Jednak "nowi", którzy w 2019 roku nie prowadzili firm i nie korzystali z "Małego ZUS-u", mają już bardzo mało czasu. Jeśli przedsiębiorca nie korzystał w 2019 r. z "małego ZUS-u", a teraz chciałby to zrobić - musi złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) stosowne zgłoszenie. Czas na to jest tylko do jutra (8 stycznia) - przypomina Ministerstwo Rozwoju i Kancelaria Premiera.

Składki ZUS. Jutro mija wiążący termin. Pomysł na nowy kształt składek

Decyzja o przekształceniu składek wynika w dużej mierze z inicjatywy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. W jego ocenie wysokość składek na ubezpieczenia społeczne była do tej pory nieadekwatna względem finansowych przedsiębiorców.

bEDlaaiR

Rewolucyjne zmiany z założenia mają objąć jak najszerszą grupę przedsiębiorców, dla których opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne stanowiło dotychczas istotny problem i prawdziwą barierę prowadzenia działalności gospodarczej.

bEDlaajm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)