Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Skutek pandemii. Ubezpieczyciele płacą rekordowe odszkodowania

14
Podziel się:

Pandemia spowodowała zarówno wzrost zainteresowania ubezpieczeniami na życie, jak i wzrost wypłat z tego typu odszkodowań - powiedział Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń. Po III kw. 2021 r. wypłaty z tytułu ochronnych ubezpieczeń na życie wyniosły 5,5 mld zł i były o 26,5 proc. wyższe rdr.

Skutek pandemii. Ubezpieczyciele płacą rekordowe odszkodowania
Pandemia wywołała duże zainteresowanie ubezpieczeniami zdrowotnymi i na życie (Materiały WP, Envato)

Według Tarczyńskiego pandemia spowodowała zarówno wzrost zainteresowania ubezpieczeniami na życie, jak i wzrost wypłat z tego typu odszkodowań. "Wzrost wypłat był widoczny już pod koniec 2020 roku, a jeszcze silniej wzrósł w I kwartale roku 2021" - wskazał w rozmowie z PAP.

Podał, że od stycznia do marca zeszłego roku wypłaty z polis na życie wyniosły prawie 2 mld zł i były aż o 28 proc. wyższe, niż w tym samym okresie rok wcześniej.

"Najnowsze dane rynkowe dotyczą III kwartału 2021 roku i wynika z nich, że po 9 miesiącach ubiegłego roku wypłaty z tytułu ochronnych ubezpieczeń na życie wyniosły (narastająco, czyli za okres styczeń-wrzesień 2021) 5,5 mld zł i były o 26,5 proc. wyższe niż rok wcześniej" - dodał.

Jak ocenił, powodem tego jest pandemia i tragiczne skutki zwiększonej śmiertelności.

Pandemia - więcej zgonów, więcej odszkodowań

Tarczyński wskazał, że w pandemii widać też zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniami. "Z pewnością przyczyniły się do tego obawy Polaków o życie i zdrowie, zarówno swoje, jak i najbliższych" - zaznaczył. Podał, że po III kwartale 2021 roku składka z ochronnych ubezpieczeń na życie wyniosła 6,76 mld zł i była wyższa niż rok wcześniej o ponad 14 proc. Dodatkowo w pandemii obserwujemy też duży wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi, z których korzysta już w Polsce 3,7 mln Polaków, co oznacza wzrost rok do roku o 17 proc. - dodał.

Według eksperta można było się spodziewać wzrostu wypłat i wzrostu składki w ubezpieczeniach na życie. "Wyniki dotyczące polis na życie, podobnie jak ubezpieczeń zdrowotnych są potwierdzeniem trendu z poprzednich kwartałów, za ostatni kwartał 2021 roku ten wzrost świadczeń jeszcze się utrzyma" - ocenił Tarczyński.

Z poniedziałkowych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwsze w Polsce zakażenie SARS-Cov-2, liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 4,5 mln, ponad 103 tys. Polaków zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Seniorka
5 miesięcy temu
Przestańcie niektórzy komentatorzy mówić o wieku sportowców, bo Włoch alberto Tomba już lata temu zwyciężał w wieku pow 50 lat, sportowcy na całym świecie zaczynaja startować czasami w wieku 15-17 lat i z sukcesami, zmieniać dyscypliny sportu, medale olimpijskie zdobywają medale w wieku 40 lat !!! Za wcześnie tezygnuje się w Polsce ze sportu, nie robi się naboru z klubów fitnes i ze szkół !!! Nie ma ogłoszeń w prasie , u nas panna 24 to już stara, pracownik w wieku 45 lat tez stary i niezdolny do nauki nowego zawodu, 40-50 lat to za stary na medycynę a w USA zaczyna się studia !!! Ludzie co z wami lub nami nie tak???
Hahahaha
5 miesięcy temu
Tytuł tego artykułu to żart? Tak niskich odszkodowań jak płaca dla Polaków nie na chyba na całym świecie
Hahahaha
5 miesięcy temu
Tytuł tego artykułu to żart? Tak niskich odszkodowań jak płaca dla Polaków nie na chyba na całym świecie
wm exocet
5 miesięcy temu
Płacą rekordowe odszkodowania? Widocznie biorą rekordowe składki.
To eksperymen...
5 miesięcy temu
przecież a podpis przed przyjęciem szczypawy pozbawia wszelkich odszkodowań. Trzeba czytać zanim się coś podpisze.