Trwa ładowanie...
bCXSinlx

Notowania

Środki Ochrony Osobistej – Wszystkie wiadomości

50
26.05.2020 10:01

DENTYSTA
 / 
"Opłata covidowa" nie zawsze uczciwa. UOKiK bada sprawę

Usługodawcy, jak dentyści, fryzjerzy czy salony kosmetyczne, podnoszą ceny swoich usług, bo każą sobie dopłacić za środki ochrony osobistej. - Badamy poziom tych dopłat. Zaskakująca może nie być sama dopłata, z mojej perspektywy nawet lepiej, kiedy jest ujęta osobno. Jednak nie ma mowy, by była to dodatkowa forma wynagrodzenia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Czym innym jest poniesienie dodatkowych kosztów, czasem uzasadnionych, ale one powinny być na jak najniższym poziomie. 20-30 zł tak, ale 150 zł nie ma uzasadnienia, to potencjalne wprowadzenie konsumentów w błąd - dodał i podkreślił, że takie opłaty widać przede wszystkim w usługach prywatnej medycyny, głównie u dentystów.

65
14.05.2020 19:01

MASECZKI OCHRONNE
 / 
Koronawirus. Unia Europejska zawiesza dostawę maseczek z Chin po piśmie Łukasza Szumowskiego

Unia Europejska zawiesiła dostawę 10 mln maseczek ochronnych z Chin - informuje Associated Press. To reakcja na zgłoszenia przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz przez Holandię faktu, że maseczki z poprzedniej dostawy nie spełniają europejskich standardów.

262
12.05.2020 8:48

COVID19
 / 
Ministerstwo zdrowia kupiło maseczki od znajomego ministra Szumowskiego. Teraz żąda zwrotu pieniędzy

Nawet ok. 5 mln złotych kosztowały maseczki ochronne, które nie spełniają polskich norm. Resortowi zdrowia miał je sprzedać instruktor narciarski, który zna się z ministrem Łukaszem Szumowskim oraz jego bratem - podaje "Gazeta Wyborcza". Gdy w ministerstwie zorientowano się, że maseczki nie spełniają norm, natychmiast zażądano wymiany lub zwrotu pieniędzy.

736
14.04.2020 14:20

MASECZKI
 / 
Największy samolot świata w Polsce. Ile kosztował transport i przywieziony sprzęt?

Największy samolot świata przetransportował do Polski produkty, które przysłużą się w walce z pandemią koronawirusa. Ile kosztował lot oraz sprzęt, który przywiózł? - To są dane objęte tajemnicą handlową i tajemnicą związaną z realizacją zadań (walki z pandemią - przyp.). Mamy dokładne rozeznanie, zarówno opłata za wynajęcie tego samolotu, jak i za zakupiony sprzęt, były to bardzo optymalne ceny, w kontekście tego co się dzieje na światowych rynkach - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. - To duży wysiłek, ale ma on oparcie w danych ekonomicznych oraz pełne oparcie w efektywności ekonomicznej. Mimo wszelkich trudności - dodał.