Trwa ładowanie...
bDAHpZNh

Notowania

Biomed – Wszystkie wiadomości

124
27.09.2020 16:27

LEK
 / 
Polski lek na COVID-19 nie tak szybko. Testy na pacjentach mogą ruszyć dopiero w styczniu

Biomed-Lublin ogłosił, że ma lek na koronawirusa. Teraz jednak długa droga do dopuszczenia go do obrotu. Jak dowiedzieliśmy się w szpitalach, testy kliniczne prawdopodobnie nawet nie zaczną się w tym roku.

59
26.09.2020 16:06

KORONAWIRUS
 / 
Biomed chwali się lekiem na COVID. Prezes mówi o cenie

Biomed Lublin w minioną środę pokazał "lek na koronawirusa". Spółka jest przekonana o jego skuteczności, choć ten nie przeszedł jeszcze badań klinicznych. Ile może wynosić cena? O tym prezes Biomedu Marcin Piróg konkretnie mówić nie chce. Porównuje jednak swój specyfik do innego leku na bazie osocza ozdrowieńców. Terapia jednego pacjenta tym lekarstwem może kosztować nawet 10 tys. zł. - My chcemy być konkurencyjni, również pod względem finansowym - powiedział jedynie prezes Piróg w programie "Newsroom". Nie zdradził jednak, czy cena leku Biomedu może być porównywalna. Prezes Piróg był również pytany o sprzedaż akcji przez prezesa. Kilka miesięcy temu pozbył się on części swoich udziałów w spółce. - Mieliśmy wtedy zatory i potrzebowaliśmy gotówki - stwierdził jedynie prezes Biomedu.

15
24.09.2020 20:05

LEK
 / 
Polski lek na koronawirusa. Biomed się tłumaczy, KNF zapowiada czynności wyjaśniające

Nie minął dzień od ogłoszenia przez Biomed-Lublin, że wyprodukował pierwszą serię "polskiego leku na COVID-19", a już spółka na Twitterze musi tłumaczyć, jaka jest definicja leku. Czynności wyjaśniające zapowiada też Komisja Nadzoru Finansowego po tym, jak ceny akcji skoczyły niemal o 50 proc.

41
24.09.2020 15:07

ZDROWIE
 / 
Kiedy polski lek na COVID trafi do pacjentów? Nie tak szybko. Pora na kluczowy etap

- Mamy prawie 100-procentową pewność, że to działa - mówi prezes Biomedu o preparacie na COVID-19. Nie ma co jednak popadać w hurraoptymizm. Badania leku mogą potrwać kilkanaście miesięcy, zanim faktycznie zostanie on oficjalnie zatwierdzony.

2
23.09.2020 15:34

KORONAWIRUS
 / 
Biomed pokazał "lek na COVID". Kiedy trafi do sprzedaży?

- O tym będzie już decydował resort zdrowia - tak na pytanie o start sprzedaży "leku na COVID" odpowiada prezes Biomedu Lublin Marcin Piróg. Był on gościem programu "Newsroom". Przypomnijmy, że w środę spółka z Lublina pokazała lek, który ma działać w leczeniu koronawirusa. Co prawda nie przeszedł jeszcze badań klinicznych, ale Biomed twierdzi, że "jest prawie w 100 proc. pewien" jego skuteczności. Zdaniem twórców leku, jeden pacjent powinien podczas leczenia otrzymać 3 dawki leku. - My co miesiąc jesteśmy w stanie wyprodukować ponad 4 tys. sztuk, co daje szansę na wyleczenie około tysiąca pacjentów miesięcznie - twierdzi przedstawiciel lubelskiej spółki.

bDAHpZNj
1
23.09.2020 15:19

WIDEO
 / 
Biomed chwali się "lekiem na COVID". Ale wciąż nie ma badań klinicznych

- Zakończyliśmy proces produkcji ponad 4 tys. ampułek. Ich sporą część skierujemy na badania kliniczne - mówi w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Marcin Piróg, prezes zarządu Biomed Lublin. Spółka w środę poinformowała, że wyprodukowała lek na COVID19, oparty o osocze ozdrowieńców. Co więcej, firma podkreśla skuteczność specyfiku. Mimo braku badań klinicznych. - Mamy prawie 100-procentową pewność, że lek działa - potwierdza Piróg w rozmowie z Wirtualną Polską. Jako dowód przytacza raport jednego z profesorów, który w "warunkach laboratoryjnych potwierdził, że w substancji czynnej leku są przeciwciała neutralizujące wirusa". Piróg podkreśla, że w ramach badań klinicznych lek trafi do części osób chorych. Mowa tu o szpitalach w Białymstoku, Lublinie, Warszawie i Bytomiu.

12
19.08.2020 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Łukasz Szumowski, b. minister zdrowia

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Łukasz Szumowski, który we wtorek zrezygnował z funkcji ministra zdrowia. Byłego już ministra zdrowia zapytamy m.in. o kulisy jego decyzji, przygotowanie kraju do kolejnej fali epidemii oraz jego osobiste plany zawodowe. Z prezesem Biomed Lublin Marcinem Pirógiem porozmawiamy o pierwszym polskim leku na COVID-19, którego produkcja właśnie wystartowała . Zapraszamy od 9.15.

3
04.05.2020 19:56

GIEŁDA
 / 
Spółki biomedyczne zyskują na fali koronawirusa. Ale zarobią nieliczni

Spośród polskich spółek, które zapowiedziały rozwój leków, szczepionek czy testów na koronawirusa, zarobią nieliczne. Bardzo silny wzrost ceny akcji niektórych z nich jest oparty na słabych fundamentach - ocenia Arkadiusz Bebel, zarządzający funduszami Quercus TFI. W dłuższym terminie zyskać mogą firmy, które działają w obszarze badań klinicznych.

345
06.04.2020 14:17

SZCZEPIENIA
 / 
Szczepienie przeciwko gruźlicy a koronawirus. Prezes Biomedu dla money.pl: to bomba immunologiczna

Preparat przeciw gruźlicy może zwiększać odporność na koronawirusa. Jednym z producentów szczepionki jest Biomed Lublin. – Jeśli będą pozytywne rezultaty badań klinicznych, to staniemy przed wielką szansą uodpornienia ludzi na świecie – mówi prezes firmy Marcin Piróg.