Trwa ładowanie...
bECxXWCZ
Notowania

Budka Z Lodami – Wszystkie wiadomości

30 tysięcy złotych zarobku? Owszem, potrzeba do tego tylko budki z lodami
9
27.06.2021 9:17

BUDKA Z LODAMI
 / 
30 tysięcy złotych zarobku? Owszem, potrzeba do tego tylko budki z lodami

Zwykła budka z lodami, jakich pełno nad morzem czy w górach, może przynieść krociowe zyski. Ale do takiego biznesu trzeba się dobrze przygotować. Prawdziwy sezon w Polsce trwa tylko dwa miesiące.

40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"
3
21.06.2021 12:10

WAKACJE
 / 
40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"

Zaskakująca cierpliwość klientów lodziarni. Stoją nawet 40 minut, by kupić lody. - Cierpliwość klientów mnie zaskakuje, bo nie raz widziałem kolejki, praktycznie w każdą niedzielę, po 80-100 osób. Nawiązują znajomości, rozmawiają, dzieci biegają dookoła, czekają po 40 minut i nikomu to nie przeszkadza - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Charubin, właściciel marki LodyBonano. - Mamy bardzo dużo punktów lodziarskich w Polsce, nawet małe miasteczka potrafią mieć siedem lokali. Polacy lubią spędzać czas na powietrzu, lubią spacerować i właśnie ten lód jest wynikiem tych spacerów - dodał. Był też pytany o zakaz handlu w niedziele. - Pomaga. Nie myślałem, że tak powiem, ale pomaga. Ludzie mają więcej czasu, więcej spacerują, przyjeżdżają do centrów miast albo nad jeziora i kupują lody - dodał.

Lody o smaku śledzia. Będą hitem lata?
7
21.06.2021 11:51

WAKACJE
 / 
Lody o smaku śledzia. Będą hitem lata?

Lodziarnie walczą o nowych klientów, ci otwierają się na nowe, bardzo nietypowe smaki. - Od 5 lat obserwujemy w lodziarniach z okienek tendencję do lodów naturalnych, rzemieślniczych. To trwa, ten rynek nie słabnie, rozwija się, to jest na razie top mody. Świderki, które królowały od 10 lat, trochę zeszły na dalszy plan. W Polsce przez półtora sezonu popularne były lody z węgla kokosowego, który jest całkowicie naturalny, barwiły język, były czarne. Teraz bardzo popularne są kolorowe wafelki - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Charubin, właściciel marki LodyBonano. - Polacy lubią próbować, nie boją się dziwnych smaków typu pomarańcza z musztardą, którą uwielbiam. Często wprowadzamy dziwne smaki jak burak czy truskawka z pietruszką. Robiliśmy próby śledzia w śmietanie z cebulką, ale jest to jeszcze za bardzo kontrowersyjne. Pracujemy nad tym smakiem dalej - dodał.

15 tysięcy złotych miesięcznie. W tym biznesie to standard
3
21.06.2021 11:27

WAKACJE
 / 
15 tysięcy złotych miesięcznie. W tym biznesie to standard

Upał za oknem, wysoki sezon turystyczny, Polacy tym chętniej kupują lody. Ile zarabia pracownik budki z lodami, a ile przedsiębiorca wyciąga z tego biznesu? - Pracownikom trzeba zapłacić od 15 do 20 złotych za godzinę na rękę. Z reguły jest to praca po 8 godzin, ale pracuje się również w weekendy, dlatego musi być dwóch lub trzech pracowników. Może nie jest to duży koszt pracowniczy, ale jest dużo wyższy niż był jeszcze rok temu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Radosław Charubin, właściciel marki LodyBonano. - Największe zyski dla przedsiębiorców to nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie, ale to są jednostki, punkty, które mają szczęście, bo bardzo dużo zależy od miejsca. Natomiast ktoś, kto ma pecha i nie trafi z punktem, na pewno nie straci, najwyżej wyjdzie na zero. Średnio mówimy, że jest to między 10 a 15 tysięcy złotych miesięcznego zysku na czysto - dodał.