Trwa ładowanie...
bEDFEfLV
Notowania

2021 – Wszystkie wiadomości

Dług publiczny puchnie. Przekroczył 1,4 biliona zł
199
11.09.2021 15:00

ZADŁUŻENIE
 / 
Dług publiczny puchnie. Przekroczył 1,4 biliona zł

Od początku pandemii dług publiczny wzrósł o ponad 350 mld zł i na koniec pierwszego półrocza 2021 roku przekroczył 1,4 bln zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to ok. 37 tys. złotych.

Dodatek mieszkaniowy. Niedługo wchodzą ważne zmiany
72
19.06.2021 14:51

PRAWO
 / 
Dodatek mieszkaniowy. Niedługo wchodzą ważne zmiany

Od 1 lipca 2021 roku wchodzą zmiany dotyczące dodatku mieszkaniowego. Komu przysługuje ten benefit i co trzeba zrobić, by go uzyskać?

Dziura budżetowa jednak będzie mniejsza? Pomoże inflacja
7
16.06.2021 17:31

BUDŻET
 / 
Dziura budżetowa jednak będzie mniejsza? Pomoże inflacja

Deficyt budżetowy może w tym roku wynieść ok. 50 mld zł, czyli znacznie mniej od przewidzianych w ustawie budżetowej 82,3 mld zł, prognozują ekonomiści ING Banku Śląskiego. Ich zdaniem, wysoka inflacja i wzrost gospodarczy pomogą obniżyć deficyt poniżej 5 proc. PKB.

Dług publiczny. Ponad 400 mld zł w dwa lata. Resort podał prognozy
1.7K
26.04.2021 6:19

GOSPODARKA
 / 
Dług publiczny. Ponad 400 mld zł w dwa lata. Resort podał prognozy

W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka. Z prognozy Ministerstwa Finansów wynika, że na koniec tego roku dług publiczny wyniesie prawie 1,5 bln zł.

Przeciętne wynagrodzenie 2021. GUS podał dane za luty
104
17.03.2021 10:15

PRACA
 / 
Przeciętne wynagrodzenie 2021. GUS podał dane za luty

Przeciętna płaca w średnich i dużych firmach wyniosła w lutym dokładnie 5 568,82 zł brutto - wynika z najnowszych danych GUS. Być może płace nie dopisały tak, jak byśmy chcieli, ale zmiana zatrudnienia jest pozytywna. Idziemy w dobrym kierunku - komentują ekonomiści. Trzeba jednak pamiętać, że luty był miesiącem luzowania obostrzeń.

bEDFEfLX
Składki ZUS. Mikroprzedsiębiorcy dostaną mocniej po kieszeni
120
02.01.2021 9:48

ZUS
 / 
Składki ZUS. Mikroprzedsiębiorcy dostaną mocniej po kieszeni

Podczas gdy najniższa obowiązkowa wpłata mikroprzedsiębiorcy do ZUS wzrasta w 2021 roku o 28 zł, najwyższa zwiększa się jedynie o 15,60 zł, wylicza "Rzeczpospolita”. Ile wyniosą?

Nowe podatki, opłaty i obowiązki w 2021 roku. Podwyżkę zobaczysz już w sobotę w sklepie
654
31.12.2020 16:11

POLSKA GOSPODARKA
 / 
Nowe podatki, opłaty i obowiązki w 2021 roku. Podwyżkę zobaczysz już w sobotę w sklepie

Wyższa pensja minimalna dla miliona Polaków, ale i wyższe składki dla przedsiębiorców. Do tego podatek cukrowy i opłata od małpek oraz nowe stawki podatków lokalnych. Z drugiej strony korzyści dla tych firm, które zdecydują się inwestować. A dla statystycznego Kowalskiego? Nowe obowiązki dla kupujących samochody i budujących domy.

Sylwester 2020. Godzina policyjna 31 grudnia? Co nam wolno (a czego nie) podczas świętowania?
10
30.12.2020 13:43

SYLWESTER
 / 
Sylwester 2020. Godzina policyjna 31 grudnia? Co nam wolno (a czego nie) podczas świętowania?

Jednym z obostrzeń, którym rząd chciał zmniejszyć transmisję koronawirusa w okresie świątecznym, jest tzw. godzina policyjna. Jak w praktyce przebiegnie celebrowanie nowego roku w Polsce?

Kiedy brać wolne w 2021 r.? Długiej majówki nie będzie, ale "czerwcówka" już jak najbardziej
61
13.12.2020 14:21

DŁUGI WEEKEND
 / 
Kiedy brać wolne w 2021 r.? Długiej majówki nie będzie, ale "czerwcówka" już jak najbardziej

2020 r. pokazał nam, że nawet przy najlepszym planowaniu urlopów – nic nam może z wyjazdów nie wyjść. Wierzymy jednak, że 2021 r. będzie lepszy i odbijemy sobie to, co przez pandemię straciliśmy. Kiedy więc wziąć wolne, by "ugrać" jak najwięcej długich weekendów?

bEDFEfMd
Dochody podatkowe w 2021. Podano szczegóły
5
31.08.2020 12:57

BUDŻET
 / 
Dochody podatkowe w 2021. Podano szczegóły

Dochody podatkowe w przyszłym roku wyniosą 368,4 mld zł, w tym 181 mld zł z VAT - wynika z projektu budżetu na 2021 rok.