Trwa ładowanie...
bDHTMZNh

Notowania

Impact Finance 2020 – Wszystkie wiadomości

25.11.2020 12:24

IMPACT2020
 / 
Świat biznesu spotyka się na Impact finance’20. Oglądaj na żywo

26 listopada zapraszamy na platformę PINE oraz stroną główną Wirtualnej Polski, gdzie Impact finance’20 będzie transmitowany live.

1
25.11.2020 12:20

MICROSOFT
 / 
Covid wpłynął na firmy. "Najszybciej w historii przyspieszył cyfryzację"

Szczepionka na COVID-19 skończy eldorado firm technologicznych? - To spłaszczanie wydarzeń, które się dzieją, pewnych cykli, ale i nagłych zmian, które pandemia spowodowała. Jeśli - daj Boże - nie będzie kolejnej fali pandemii, to na pewno ciężko będzie osiągać takie krótkotrwałe wzrosty w technologii, czy wokół samych komputerów, jak przy pracy zdalnej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska. - Natomiast, czy przetasowanie inwestorów będzie znaczące? Nie sądzę. Oczywiście nigdy, żadna grupa firm nie utrzymała przewagi przez kilka dekad. To na pewno dekada czy dwie, kiedy Big Techy są na topie. Covid był czynnikiem, który najszybciej w historii przyspieszył transformację cyfrową. Musimy jednak oddzielić samą pracę zdalną i powiązane z nią narzędzia, bo to tylko kawałek cyfryzacji. Polska nareszcie wdrożyła podpis cyfrowy w tysiącach organizacji. W wielu firmach wdrożono też paperless(biuro bez papieru - przyp.). Trudno byłoby sobie wyobrazić teraz kupowanie leków bez e-recepty, podobnych rzeczy, które udało się wdrożyć, jest około dziesięciu. Możemy się nareszcie spodziewać nowych systemów stabilizujących system zdrowotny. To pozytywny efekt epidemii, że będą na to pieniądze - podkreślił.

1
25.11.2020 10:07

IMPACT2020
 / 
Zobacz spotkanie biznesowych liderów. Oglądaj na żywo Impact finance’20

Największe marki i postaci z obszaru bankowości, płatności, technologii, e-commerce 25 i 26 listopada na platformie PINE oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski, gdzie Impact finance’20 będzie transmitowany live.

2
25.11.2020 6:35

STARTUP
 / 
Trochę poobijane, ale bardziej samodzielne. Tak startupy przetrwały pandemię

Koronakryzys nie taki straszny dla młodych spółek technologicznych. Z raportu fundacji Startup Poland dowiadujemy się, że większość nie zwolniła kluczowych pracowników i nie brała pieniędzy z "tarczy", a co trzecia firma ma wyższe przychody niż przed rokiem. Minusy? Problemy z pozyskaniem pieniędzy z prywatnych funduszy. Brakowało też większego zaangażowania państwa.

24.11.2020 17:00

FIRMA
 / 
Koronawirus. Problemy firm, ARP pomaga

Wiele firm ma problemy przez pandemię koronawirusa. Co dalej, otrzymają pomoc? - Możemy wyróżnić trzy grupy przedsiębiorstw. Te, które nie mają problemów, te, których sytuacja jest pod znakiem zapytania oraz te, które znajdują się w stanie niewypłacalności, dla których w ogóle nie ma szans, niezależnie od branży, pozyskania finansowania - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. - Oczywiście ARP swoje usługi kieruje do wszystkich, ale w sposób szczególny do firm z drugiej i trzeciej grupy. Od zeszłego roku realizujemy program ARP dla MŚP, który w tym roku, w ramach działań tarczowych, został zasilony dodatkową kwotą 1,7 mld zł. Oferujemy finansowanie dłużne, czy to w postaci pożyczek obrotowych, czy to refinansowania leasingu - podkreślił.

bDHTMZNj
2
24.11.2020 13:56

IMPACT2020
 / 
Impact finance’20: zaczyna się szczyt liderów branży finansowej z Europy

Jak będzie wyglądał świat finansów w 2021 r.? Odpowiedź – ustami liderów branży – przyniesie zaczynający się jutro Impact finance’20. Największe marki i postaci z obszaru bankowości, płatności, technologii, e-commerce, a do tego dziesiątki tysięcy widzów w internecie. Dyskusje na najbardziej aktualne tematy, premierowe raporty, spotkania roundtables, startupowe pitche – to już 25 i 26 listopada na platformie PINE oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski, gdzie Impact finance’20 będzie transmitowany live.

24.11.2020 12:30

CYBERBEZPIECZEŃSTWO
 / 
Sztuczna inteligencja zadba o bezpieczeństwo. "Przestępcy korzystają z farm ludzi"

Sztuczna inteligencja zadba o nasze bezpieczeństwo przy płatnościach bezgotówkowych. Na czym polega? - To jest bardzo istotne w tych czasach. Skoro nie pojawiamy się fizycznie w sklepach, to jedyne co może bronić naszej tożsamości, zakupów czy pieniędzy to zabezpieczenia elektroniczne. Zatem naturalne było, że Mastercard też postawił na zabezpieczenie oparte na sztucznej inteligencji. To odpowiedź na zachowanie tych, którzy próbują się włamać i przejąć nasze aktywa - powiedział w programie "Money. To się liczy" Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu cyfrowego Mastercard. - Z naszych badań wynika, że szczególnie instytucje finansowe są ofiarami najbardziej wyszukanych ataków. Przestępcy korzystają nawet z farm ludzi wynajętych, by próbowali się zarejestrować, włamać czy przejąć konto. Często są to skomplikowane algorytmy - komputery, które zachowują się jak człowiek i bardzo trudno jest to zidentyfikować - dodał.

24.11.2020 10:11

IMPACT2020
 / 
Otwarta bankowość: ta ewolucja pobudziła apetyty Polaków

Open banking jest z nami już od ponad roku. Na razie innowacje na jego fali wdrażają głównie banki, ostro konkurujące o nowych klientów. Najlepsze dopiero przed nami, postęp w tej dziedzinie podsycają m.in. zakusy Google’a czy Facebooka, łakomie spoglądającego na dostęp do danych finansowych.

4
24.11.2020 8:55

IMPACT2020
 / 
100 milionów zł dla rolnictwa 4.0

Ponad 180 wniosków wpłynęło w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Szybka Ścieżka "Agrotech". To wyraźny sygnał, że potencjał w obszarze innowacyjnego rolnictwa w Polsce jest naprawdę spory. Przedsiębiorcy i naukowcy mają głowy pełne pomysłów, co jest niezwykle cenne w kontekście obecnych problemów klimatycznych, na rynku pracy czy w łańcuchu dostaw. Dlatego na rozwój nowych technologii i podniesienie konkurencyjności polskich firm NCBR planuje przeznaczyć 100 mln zł z Funduszy Europejskich.

bDHTMZNp
3
23.11.2020 12:10

ZWYCZAJE
 / 
Pandemia zmieniła zwyczaje. Robi tak już ponad połowa Polaków

Ponad połowa Polaków częściej niż przed pandemią dokonuje transakcji płatniczych on-line lub mobilnie. - Pandemia koronawirusa stanowczo przyspieszyła zmiany i też przekonała ludzi do rozwiązań, które już istniały. Dotychczas urządzenia mobilne miały duży udział w wyszukiwaniu produktów, wszyscy walczyli o to, by to wyszukiwanie kończyło się faktyczną sprzedażą, by również na małym ekranie można było przeprowadzić całą transakcję i to się wydarzyło - powiedział w programie "Money. To się liczy" Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu cyfrowego, Mastercard. - Ciekawe jest to, że kiedy pytamy ludzi, czy ta zmiana jest już na stałe, to znakomita większość deklaruje, że tak, że to będzie już ich zwyczaj. Gdy mowa o zmianie przyzwyczajeń, przy płatnościach bardzo trudno je zmienić, a taka nagła zmiana otoczenia pozwala ludziom łatwiej je akceptować i zrozumieć, co jest bardziej higieniczne - zbliżenie telefonu do terminala, czy płatność gotówką i odliczenie reszty - podkreślił.

23.11.2020 11:16

IMPACT2020
 / 
Mike Laven: generał cichej gwiazdy fintechu

Londyński Currencycloud, doceniany przez dużych, uznanych inwestorów, najlepiej czuje się w cieniu wielkich marek, którym oferuje swój produkt. Choć technologia spółki pozwoliła przetransferować już ponad 50 mld USD między 180 krajami to jej prezes Mike Laven mówi wprost: dopiero się rozpędzamy.

23.11.2020 10:41

IMPACT2020
 / 
Banki grają w zielone, także w kryzysie

Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce. Finanse stają się zielone nie dlatego, że jest to modne, a dlatego, że w długim terminie oznacza to zdrowszą gospodarkę i wyższe zyski zarówno dla inwestorów, jak i zwykłych obywateli

2
23.11.2020 9:57

IMPACT2020
 / 
PPK na finiszu. Liderem jest PKO TFI

Dla klientów ważna jest dostępność do rachunków PPK i możliwości składania dyspozycji. Czym większa dostępność do PPK tym większe poczucie komfortu uczestników PPK, że w każdym momencie mogą skorzystać ze gromadzonych środków – ocenia Arkadiusz Peński, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Marketingu PKO TFI.

bDHTMZNq
18.11.2020 11:44

IMPACT2020
 / 
Banki nie marnują tego kryzysu

W pandemii konto zakładane przy pomocy selfie przestało być rynkową sensacją. Jest standardem, który zostanie z nami na dłużej. Podobnie jak normą stał się fakt, że bankierzy luzują krawaty i chętnie korzystają z rozwiązań podsuwanych im przez zwinne fintechy.

16.11.2020 16:13

IMPACT2020
 / 
Technologia leczy bankowość w pandemii

Wielu ekspertów, wraz z nadejściem lockdownu, wieszczyło załamanie systemów bezpieczeństwa m.in. płatności w sieci. Jednak w sukurs przychodzą innowacje oparte o sztuczną inteligencję, także rodem z Polski. Bezpieczeństwo płatności w czasie pandemii to jeden z głównych tematów dyskutowanych podczas Impact finance’20, który odbędzie się już 25 i 26 listopada na stronach Impact finance oraz Wirtualnej Polski.

3
16.11.2020 16:06

IMPACT2020
 / 
Polska krew napędza amerykańską Klarnę

Natalia Brzezinski to nazwisko dobrze znane na szczytach biznesu i władzy zarówno w USA, jak i w Szwecji. Córka polskich emigrantów z Chicago nie raz udowodniła swoją nadzwyczajną energiczność i skuteczność w różnorodnych projektach. Teraz mierzy się z nowym wyzwaniem: ma pomóc wprowadzić Klarnę na czołowe miejsce na amerykańskiej scenie finansowej.

16.11.2020 10:17

IMPACT2020
 / 
Jesteśmy blisko naszych ludzi

Kilka lat temu hasłem przewodnim jednej z naszych kampanii było: „przyszedłem na chwilę, zostałem na dłużej”. To stwierdzenie jest bliskie wielu pracownikom McDonald’s. Ludzie, którzy zaczynają pracę w restauracji, już jako studenci szybko awansują, wspinają się po ścieżce kariery - mówi Renata Prys, dyrektor działu People McDonald’s Polska.

7
12.11.2020 15:18

IMPACT2020
 / 
Polski spec od AI łapie bankowych oszustów

Martin Markiewicz na co dzień pracuje z Singapuru, jednak rozwiązania jego firmy obecne są w bankach na całym świecie. Jego Silent Eight to jeden z liderów walki z szarą strefą w finansach. Wykorzystuje do tego sztuczną inteligencję rozwijaną w Warszawie.