Trwa ładowanie...
bFeqrgzV
Notowania

Jednorożec – Wszystkie wiadomości

Walka z zapuszczeniem cyfrowym. Polska będzie wylęgarnią jednorożców?
5
04.10.2021 12:07

INWESTYCJE
 / 
Walka z zapuszczeniem cyfrowym. Polska będzie wylęgarnią jednorożców?

Cyfrowe Trójmorze zjeżdża do Warszawy na CEE Digital Summit. - Unia Europejska, jako jeden organizm, wciąż jest podzielona na dwie części, które są w różnym stopniu scyfryzowane. Nasza część Europy cały czas goni Zachód, musi nasycać swoje rynki nowymi technologiami. Stąd niezbędne jest inne spojrzenie choćby na niektóre regulacje na poziomie Unii Europejskiej, by stymulować nasz rynek i nadganiać kilkudziesięcioletnie zaległości zapuszczenia technologicznego. Stąd ważne, byśmy jako region mówili jednym głosem, twardo obstawali przy naszych priorytetach - powiedział w "Money. To się liczy" Michał Kanownik, prezes ZIPSEE, członek rady ds. cyfryzacji w KPRM. - Musimy też uświadomić sobie, ale i lokalnym firmom, małym i średnim przede wszystkim, że mają potencjał, by aspirować do gracza nie tylko lokalnego, ale i globalnego. Pieniądze czekają, bo pamiętajmy, że jako region mamy do wykorzystania ogromne środki choćby z Krajowych Planów Odbudowy, które muszą być wydatkowane na inwestycje cyfrowe, które odpowiednio pobudzą ten sektor gospodarczy. Do tego dzięki stworzeniu lokalnych regulacji uda nam się ściągnąć kolejne inwestycje światowych graczy. Szczególnie istotne jest, by tutaj lokować centra badawczo-rozwojowe wielkich koncernów, które będą zapleczem dla młodych inżynierów, żeby zdobywali wiedzę i doświadczenie, jak pracować z największymi podmiotami na świecie. Żeby też nabierali takiej odwagi rynkowej, a po zdobyciu doświadczenia, tworzyli własne firmy, produkty i usługi. W Polsce mamy świetną sekcję firm z sektora cyberbezpieczeństwa, to pokazuje potencjał. My tu już nie mamy się czego wstydzić, ale musimy w większym stopniu wesprzeć pozostałe sektory, żeby nabrały chęci i odwagi, ale też zdobyły partnerów na całym świecie - dodał.

Litewski startup przekonał Polaków do sprzedaży w sieci używanych ubrań
39
14.06.2020 9:01

STARTUP
 / 
Litewski startup przekonał Polaków do sprzedaży w sieci używanych ubrań

Ubrania z drugiego obiegu powinny być pierwszym wyborem. Z takiego założenia wychodzą twórcy litewskiego startupu Vinted, którzy przekonali m.in. polskich użytkowników do tego, że starym ubraniom można nie tylko dać nowe życie, ale też przy tym zarobić.

Najbogatszy polski startup na zakręcie. "Wyjdziemy z tego szybko"
1
21.05.2020 14:11

INWESTYCJE
 / 
Najbogatszy polski startup na zakręcie. "Wyjdziemy z tego szybko"

Polski startup Booksy miał być jednorożcem z wyceną na ponad 1 mld dolarów. Ta wizja się oddala? - To chwilowy zakręt i spowolnienie, ale z zakręty wyjdziemy jeszcze szybciej. W Stanach Zjednoczonych już w tej chwili, gdzie połowa stanów jest zamknięta, notujemy rekordowe wyniki sprzedaży - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy, służącej do umawiania wizyt online np. u fryzjerów czy kosmetyczek. - Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w Polsce w pierwszym tygodniu po odmrożeniu. Niedługo poinformuje także o zupełnie nowej branży i zupełnie nowej grupie klientów biznesowych, którzy będą korzystali z Booksy w tej nowej rzeczywistości - dodał.

Pierwszy polski fundusz z jednorożcem. Sprzedaż iZettle na finiszu
4
20.09.2018 20:07

INWESTYCJE
 / 
Pierwszy polski fundusz z jednorożcem. Sprzedaż iZettle na finiszu

Nowym właścicielem szwedzkiej firmy iZettle został PayPal. Cała transakcja wyniosła 2,2 mld dolarów. Jednym z jej uczestników był fundusz MCI Capital. Jak ustaliło money.pl firma Tomasza Czechowicza stała się właśnie pierwszym polskim funduszem, który wypuścił spółkę wartą ponad 1 mld dol. Firma Tomasza Czechowicza stała się pierwszym polskim funduszem, który wypuścił spółkę wartą ponad 1 mld dol.