Trwa ładowanie...
bDRTWhYl

Notowania

Kalinowski – Wszystkie wiadomości

06.11.2006 16:10

KALINOWSKI
 / 
Kalinowski liczy na 50 proc. frekwencję w wyborach samorządowych.

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski (PSL)
uważa, że frekwencja w wyborach samorządowych będzie wyższa niż w
ostatnich wyborach parlamentarnych i wyniesie blisko 50 proc. W
wyborach parlamentarnych w 2005 roku wyniosła ona 40,57 proc.

18.04.2006 8:42

KALINOWSKI
 / 
Kalinowski: PSL nie wejdzie w każdy układ koalicyjny

Jarosław Kalinowski oświadczył, że dotąd PiS nie zaczął rozmów o koalicji z PSL. Nie wykluczył on jednak takiej koalicji.

06.04.2006 9:34

KALINOWSKI
 / 
Trójka - J. Kalinowski: Samorozwiązanie Sejmu jest nierealne

Jarosław Kalinowski oświadczył, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest przeciw samorozwiązaniu Sejmu.

01.04.2006 8:47

KALINOWSKI
 / 
Kalinowski: Nie ma powodów aby rozwiązywać parlament

Jarosław Kalinowski stwierdził, że PiS jest osamotniony w swoich staraniach o rozwiązanie Sejmu i dodał, że żadna inna partia nie jest zainteresowania przyspieszonymi wyborami. Jego zdaniem rząd działa dobrze i nie ma powodów, by rozwiązywać parlament.

21.03.2006 7:03

KALINOWSKI
 / 
Kalinowski o koalicji z PiS

Jarosław Kalinowski nie potwierdził, że PSL wejdzie w koalicję rządzącą z PiS. Nie wykluczył jednak rozmów z PiS

bDRTWhYn
29.10.2005 8:10

KALINOWSKI
 / 
PSL może poprzeć rząd mniejszościowy

Jarosław Kalinowski uważa, że jest duża szansa na poparcie przez PSL rządu mniejszościowego Kazimierza Marcinkiewicza.

11.12.2002 17:29

KALINOWSKI
 / 
Kalinowski grozi dymisją

Wicepremier, minister rolnictwa Jarosław Kalinowski dał do zrozumienia, że gotów jest ustąpić ze stanowiska, jesli rząd zgodzi się na gorsze niż postulowane warunki wstąpienia do Unii Europejskiej.
Jarosław Kalinowski powiedział, że chodzi o dopłaty bezpośrednie dla rolników i niższe od oczekiwanych limity produkcyjne mleka.

21.08.2002 8:07

WYBORY
 / 
Kalinowski o wyborach samorządowych

Prezes PSL, wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski uważa, że w jesiennych wyborach samorządowych ludowcy uzyskają wynik podobny do tego, jaki pokazują sondaże. Dziś wieczorem, premier Leszek Miller ma ogłosić datę wyborów.

30.07.2002 8:02

KALINOWSKI
 / 
Sygnały Dnia - wicepremier Kalinowski o decyzji PKW

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier Jarosław Kalinowski oświadczył na antenie radiowych Sygnałów Dnia, że nie zaskoczyło go odrzucenie przez Państową Komisję Wyborczą sprawozdania finasowego jego partii. "Żadnego przestępstwa nie popełniliśmy, ale popełniliśmy rzeczywiście uchybienie" - powiedział szef PSL.

bDRTWhYt
10.07.2002 18:29

KALINOWSKI
 / 
Jarosław Kalinowski zadowolony z propozycji Komisji Europejskiej.

Wicepremier, minister rolnictwa Jarosław Kalinowski określił jako dobre nowe propozycje Komisji Europejskiej o stopniowym zmniejszaniu dopłat bezpośrednich i innym sposobie ich przyznawania.
Zgodnie z propozycjami Komisji, dopłaty bezpośrednie przestaną być przyznawane w zależności od wydajności gospodarstw, ale w zależności od ich wielkości i przy określonym limicie.

25.06.2002 9:53

KALINOWSKI
 / 
Sygnały Dnia - Jarosław Kalinowski

Wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski powiedział, że wszystko wskazuje na to, że dzisiaj rząd podejmie o decyzję przesunięciu otwarcia kontyngentu na zboże importowane do Polski z Unii Europejskiej.
W wywiadzie dla radiowych "Sygnałów Dnia" wicepremier przypomniał, że od dwóch tygodni trwały konsultacje w tej sprawie i dziś spodziewana jest odpowiedź ze strony Komisji Europejskiej.

28.03.2002 14:15

NBP
 / 
Kalinowski: projekt nowelizacji ustawy o NBP na najbliższym poosziedzeniu Sejmu

Prezes PSL, wicepremier Jarosław Kalinowski powiedział, że na najbliższym posiedzeniu pod obrady Sejmu powinien trafić projekt nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim.
Projekt złożyły w Sejmie PSL i Unia Pracy.

27.02.2002 10:20

OLEKSY
 / 
Kalinowski - Oleksy - ziemia może podzielić koalicję

Przewodniczący sejmowej komisji europejskiej Józef Oleksy nie wyklucza, że koalicja SLD - UP - PSL może się rozpaść z powodu rozbieżności stanowisk w kwestii negocjacji z Unią Europejską. Odmiennego zdania jest prezes PSL wicepremier Jarosław Kalinowski.

bDRTWhYu
23.02.2002 2:33

KALINOWSKI
 / 
"Gazeta Wyborcza" - Kalinowski o negocjacjach z UE

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" publikuje rozmowę, jaką z wicepremierem i ministrem rolnictwa Jarosławem Kalinowskim - między innymi o jego wystąpieniu w Brukseli.
Kalinowski podkreśla, że wejście do Unii Europejskiej nie jest celem samym w sobie, tylko środkiem - między innymi do poprawy życia na wsi.

22.02.2002 9:37

ARIMR
 / 
Kalinowski - decyzja w sprawie IACS dziś lub jutro

Dziś lub jutro zapadnie decyzja co do losów kontraktu na stworzenie systemu ewidencji rolnej IACS. Minister rolnictwa Jarosław Kalinowski podkreślił, że brak systemu spowoduje potężne komplikacje w negocjacjach z Unią Europejską w kwestii wsparcia naszego rolnictwa.

31.01.2002 8:53

UE
 / 
Propozycje Unii są dla Kalinowskiego nie do przyjęcia

Wicepremier, prezes PSL Jarosław Kalinowski powtórzył, że zaproponowany przez Komisję Europejską poziom dopłat bezpośrednich dla polskich roników oraz okres wyrównania poziomów tych dopłat są dla Polski nie do przyjęcia. Komisja wczoraj zaproponowała, aby nasi rolnicy początkowo otrzymywali 25 procent tego, co otrzymuje rolnik dzisiejszej Unii.

28.01.2002 2:48

KALINOWSKI
 / 
"Życie" Kalinowski o UE i koalicji

Życie przeprowadziło wywiad z prezesem PSL -u Jarosławem Kalinowskim , który powiedział, że strona polska wie już nieoficjalnie, że Unia Europejska zaproponuje dopłaty dla polskich rolników przewidziane od momentu naszego członkostwa, na relatywnie niskim poziomie. Pokrywa sie to z doniesieniami dzisiejszej "Gazety Wyborczej", która dowiedziała się, że w środę Komisja Europejska zaproponuje, by w 2004 roku polscy rolnicy dostali tylko 25 procent dopłat do produkcji rolnej.

04.10.2001 20:09

MILLER
 / 
Miller tworzy rzad - rozmawiał w tej sprawie z Kalinowskim i Lepperem

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powierzył przewodniczącemu SLD Leszkowi Millerowi misję tworzenia nowego rządu. Miller wyraził nadzieję, że sformowanemu rządowi uda się spełnić oczekiwania Polaków. Dodał, że nowy rząd niezwłocznie przystąpi do realizacji planu uzdrowienia finansów publicznych, a także przyspieszy negocjacje z Unią Europejską.