Trwa ładowanie...
bEDjTWHp
Notowania

Klaudyna Fudala – Wszystkie wiadomości

Urlop jesienią? "Trudno wyrokować". Polacy ostrożnie podchodzą do rezerwacji
1
13.08.2020 14:40

WAKACJE
 / 
Urlop jesienią? "Trudno wyrokować". Polacy ostrożnie podchodzą do rezerwacji

Polacy przed pandemią urlop, szczególnie wyjazdy zagraniczne, często planowali na wrzesień czy październik. Czy będzie tak w tym roku? - Tendencja jest taka, że rezerwujemy wyjazdy w bliskim terminie. Sierpień, początek września. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w najbliższych dniach, bo Egipt dopiero co ruszył, spodziewamy się, że będzie sporo rezerwacji na wrzesień - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Kaludyna Fudala z Wakacje.pl. - Pamiętajmy, że rząd wydaje rozporządzenia co dwa tygodnie, więc zobaczymy, jak to będzie wyglądało za miesiąc czy dwa. Trudno wyrokować, tendencja jest taka, że rezerwujemy bliskie terminy, a nie odległe. Biura z reguły, w razie komplikacji, proponują na przykład zmianę kierunku, by elastycznie podejść do klienta - dodała.

Wakacje 2020. "Jest taniej niż rok temu". Ile trzeba wydać?
57
13.08.2020 13:20

WYJAZD
 / 
Wakacje 2020. "Jest taniej niż rok temu". Ile trzeba wydać?

Pandemia zmieniła kierunki wakacyjnych wyjazdów, ale też ich ceny. Ile trzeba wydać na zagraniczny wyjazd? - Jest taniej niż rok temu. W lipcu Polacy płacili średnio o 1200 zł mniej niż w 2019 roku. Złożyło się na to kilka czynników, zobaczymy jak to będzie wyglądało w sierpniu, bo wróciły wakacyjne hity, czyli Turcja, Tunezja, Egipt, które są stosunkowo tanie w tym roku - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala z Wakacje.pl. - Ceny, jeśli chodzi o sam standard hotelu, są bardzo podobne, różnica 1200 zł wynika też z tego, że częściej wybieraliśmy dojazd własny. Chętniej wybieramy też hotele 3-gwiazdkowe, a nie 4-gwiazdkowe, cały czas zostając przy all-inclusive. Różnice wynikają też z tego, że sezon jest krótki - dodała.

Kwarantanna po wyjeździe za granicę? O tym trzeba wiedzieć
54
13.08.2020 12:30

URLOP
 / 
Kwarantanna po wyjeździe za granicę? O tym trzeba wiedzieć

Wakacje za granicą mogą wiązać się z kwarantanną? - Była chwila grozy, zwłaszcza osoby, które miały wykupione wycieczki zastanawiały się, czy po powrocie będą musiały trafić na kwarantannę. Rozporządzenia rządu pojawiają się co dwa tygodnie, ostatnie znacznie rozszerzyło listę krajów, do których możemy latać - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Kaludyna Fudala z Wakacje.pl. - Z punktu widzenia turystów, najważniejszy jest wielki powrót Egiptu. Dotąd ten kraj był zamknięty, ale wraca w wielkiej formie, bo bez kwarantanny, bez testu i bez kosztu wizy w tym roku - dodała.

Wakacje w Polsce czy za granicą? Biura podróży reagują na sytuację
56
19.06.2020 16:32

WAKACJE
 / 
Wakacje w Polsce czy za granicą? Biura podróży reagują na sytuację

Koronawirus wpłynął na decyzję o tym, gdzie Polacy spędzą wakacje. Jednak granice się otwierają, więc zagraniczna wycieczka może okazać się atrakcyjna. - Biura podróży poszerzają ofertę krajową, bo zainteresowanie nią jest bardzo duże. Jednak z dnia na dzień zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi rośnie. Spodziewamy się, że kiedy będzie już możliwość polecenia do Grecji, Egiptu czy Turcji, to wrócimy do odmrożenia nastrojów - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - To, co jest nowością w tym sezonie, to wakacje zagraniczne z własnym dojazdem. Biura podróży dają taką możliwość i poszerzają również taką ofertę - dodała.

Wakacje a bezpieczeństwo. Na co trzeba uważać?
7
19.06.2020 16:22

WAKACJE
 / 
Wakacje a bezpieczeństwo. Na co trzeba uważać?

Wakacje w czasie pandemii, jak zadbać o własne bezpieczeństwo? - Hotele nastawiają się na zachowanie odstępów między turystami, dodatkowo zostawiają przestrzeń na ewentualną kwarantannę. Druga rzecz to podróżowanie, czyli lotniska i samoloty - obowiązują maseczki, sprawdzana jest temperatura - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - Bezpieczeństwo zaczyna się już na etapie kupowania wycieczki, a wiele z nich można kupić nie wychodząc z domu - online lub telefonicznie - dodała.

bEDjTWHr
Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej
4
19.06.2020 15:55

WAKACJE
 / 
Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

Od 1 lipca loty ponownie w pełnym składzie pasażerów. - To jest kluczowa informacja z jednej strony dla siatki połączeń, bo biura turystyczne już zapowiadają, że ofert będzie mniej. Zapełnienie samolotów daje możliwość rozszerzenia oferty. Z drugiej strony będzie to miało wpływ na ceny, te na razie są na poziomie z zeszłego roku. Z biur już płyną informacje, że przy pełnym obłożeniu samolotów ceny będą niższe niż przed rokiem - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - Bułgaria czy Albania już za 1800 zł od osoby, pozostałe popularne kierunki, czyli Egipt, Grecja, Turcja - średnio płaci się 2-2,5 tys. zł. Nie jest to więc cena wygórowana w porównaniu z zeszłym rokiem - dodała.

Wakacje 2020. Kolejne kraje otwierają się na Polaków
19.06.2020 15:19

WAKACJE
 / 
Wakacje 2020. Kolejne kraje otwierają się na Polaków

Jakie zagraniczne kierunki czekają na polskich turystów w tym roku? - Dobra wiadomość jest taka, że codziennie otwierają się nowe kierunki. Słowacja ogłosiła otwarcie granic, swobodnie możemy wjechać na Węgry. Na pewno czeka na nas Bułgaria, samoloty już tam latają, możemy pojechać też do Chorwacji - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - Od lat turyści chętnie odwiedzają Grecję, otworzy się 1 lipca. Na początku lipca prawdopodobnie będziemy też mogli polecieć do Egiptu czy do Turcji - dodała.

Wyjeżdżasz na ferie? Uważaj. Oferta biura to za mało
7
25.01.2020 16:54

FERIE
 / 
Wyjeżdżasz na ferie? Uważaj. Oferta biura to za mało

- To, o czym powinniśmy pomyśleć, to dodatkowe ubezpieczenie. Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nam nie wystarczy. Będziemy mieli bezpłatne świadczenia w takim zakresie, jak one są bezpłatne w danym kraju. Ubezpieczenie organizatora też jest ograniczone. Dziś ubezpieczenia turystyczne umożliwiają leczenie naszego psa lub kota. Nie powinniśmy się zastanawiać, czy potrzebujemy takiego ubezpieczenia, tylko jakie - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala z wakacje.pl.