Trwa ładowanie...
bEDkyYmZ
Notowania

Metki – Wszystkie wiadomości

Ochrona aresztuje policję. Sklepową złodziejkę wyrzucą ze służby
100
07.05.2021 14:03

KRADZIEŻE W SKLEPACH
 / 
Ochrona aresztuje policję. Sklepową złodziejkę wyrzucą ze służby

Spore zdziwienie musiał przeżyć ochroniarz jednego z warszawskich sklepów, gdy przy kasie samoobsługowej przyłapał oszustkę, która przekleiła ceny z tańszych produktów na droższe. Okazała się nią policjantka z wydziału przestępczości gospodarczej.

Wakacje kredytowe po nowemu. Prezes UOKiK wyjaśnia, jak to ma wyglądać
26.05.2020 11:57

KREDYT
 / 
Wakacje kredytowe po nowemu. Prezes UOKiK wyjaśnia, jak to ma wyglądać

Utrata pracy a wakacje kredytowe, z czego może skorzystać klient? - Przede wszystkim w myśl obecnych zapisów, jeśli klient traci pracę czy główne źródło utrzymania, może zawiesić maksymalnie jeden kredyt hipoteczny i jeden kredyt konsumencki. To rozwiązanie dla osób, którym rzeczywiście pandemia znacznie pogorszyła sytuację materialną, ale to także rozwiązanie potrzebne z punktu widzenia ochrony konsumentów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Mówimy na zawieszeniu maksymalnie 3 miesięcy wszystkich opłat, to czas potrzebny, by stanąć na nogi, nie wpaść w pułapkę zadłużenia, a później o te 3 miesiące kredyt zostanie wydłużony - wyjaśnił.

Koszulki Veclaim. Afera z Jessicą Mercedes. UOKiK sprawdza, możliwe postępowanie
126
26.05.2020 10:32

MODA
 / 
Koszulki Veclaim. Afera z Jessicą Mercedes. UOKiK sprawdza, możliwe postępowanie

Veclaim to marka ubraniowa popularnej influencerki Jessici Mercedes. Ostatnio zrobiło się głośno o marce za sprawą "afery z metkami". Mercedes wielokrotnie podkreślała, że jej ubrania są w 100 proc. polskie, jednak klienci odkryli, że w ostatniej kolekcji tylko przerabiała t-shirty produkowane w Maroko. Czy UOKiK zajmie się tą sprawą? - Tutaj jest kwestia wprowadzenia w błąd, praktyka wyszła wprost. Przedsiębiorca już ponosi daleko idące konsekwencje, m.in. utratę wartości marki i negatywne konsekwencje ze strony rynku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Przyglądamy się sprawie, kolejne działania pokażą, czy będzie z tego materiał na postępowanie, czy nie - dodał. Mercedes grozi kara grzywny do 10 proc. obrotów.