Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowotny daje preteksty spekulantom. Jaki efekt?

0
Podziel się:

Analiza techniczna pokazuje, że dolar może być w najbliższych dniach w odwrocie.

Nowotny daje preteksty spekulantom. Jaki efekt?

Słowa Ewalda Nowotnego z Europejskiego Banku Centralnego nie są dużym zaskoczeniem - wpisują się jednak w oczekiwania części rynku, że ECB nie będzie się spieszył z dalszym luzowaniem, co pozwoliłoby na rozegranie krótkiej fali wzrostowej na euro.

Szef Banku Austrii powtórzył, że należy poczekać na ocenę zapowiedzianych na początku czerwca działań, a wprowadzenie programu skupu aktywów opartych o ABS nie jest takie proste ze względów proceduralnych. Tym samym szanse na wdrożenie klasycznego QE są jeszcze mniejsze.

Rynek pomału zapomina o problemach Banco Espirito Santo, które wczoraj doprowadziły do przeceny euro, oraz wyraźnego umocnienia się japońskiego jena, oraz pośrednio amerykańskiego dolara. Portugalski nadzór zapewnił, że problemy są do opanowania, co tym samym wyraźnie ogranicza ryzyko eskalacji na całą branżę. Niemniej, jak wspominałem o tym wczoraj, pewna rysa na wizerunku sektora pozostanie – teoretycznie przecież problemy miały być już za nami.

Analiza techniczna pokazuje, że dolar może być w najbliższych dniach w odwrocie. O zapiskach FED, opublikowanych w minioną środę już pisaliśmy – nie ma w nich nic, co mogłoby zmienić oczekiwania rynku dotyczące terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych i tym samym umocnić dolara. Jednocześnie prawdopodobieństwo, że Yellen będzie _ wystarczająco jastrzebia _ podczas swoich wystąpień w Kongresie z półrocznym raportem nt. gospodarki w dniach 15-16 lipca, nie jest raczej zbyt duże.

EUR/USD z szansami na realizację ruchu do 1,3645-75

Opublikowane dzisiaj rano końcowe dane nt. inflacji HICP w czerwcu z Niemiec, okazały się być zgodne z oczekiwaniami na poziomie 1,0 proc. r/r. Nie mieliśmy, zatem negatywnej niespodzianki, jak wczoraj z Francją. Dzisiaj w kalendarzu jest pusto, najbliższa publikacja to poniedziałkowe dane nt. dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro za maj. Później mamy indeks ZEW z Niemiec we wtorek, oraz dane z USA (sprzedaż detaliczna, indeks NY Mfg. FED i wreszcie wspomniane wystąpienie szefowej FED w Senacie).

Analiza techniczna pokazuje, że powrót ponad poziom 1,3610-15, który ma miejsce dzisiaj rano to dobry sygnał, to wykreowania fali wzrostowej, której celem byłoby naruszenie wczorajszego rannego szczytu na 1,3650 i dotarcie do górnego ograniczenia obszaru oporu 1,3645-75. W horyzoncie kilku tygodni rośnie jednak prawdopodobieństwo realizacji scenariusza wzrostu do 1,3760-1,3805. Mocne wsparcia to 1,3610-15; 1,3590 i 1,3570.

GBP/USD idzie na nowe szczyty

Korekta na GBP/USD wygląda na zakończoną. Zwłaszcza, że podaż nie wykorzystała wczoraj szans na zbicie kursu poniżej 1,7085-1,7100 i przetestowanie czerwcowych ekstremów na 1,7061. Wczoraj rano pisaliśmy, że argumenty w postaci krytycznych wypowiedzi przedstawicieli eksporterów, czy też kolejne informacje o możliwości zacieśnienia regulacji kredytowych dla banków przed nadzór, to zbyt mało, aby odwrócić trend, bazujący na silnych oczekiwaniach co do wcześniejszego wzrostu stóp procentowych na Wyspach. Na razie dalej tkwimy w konsolidacji 1,7100-1,7178, chociaż rośnie prawdopodobieństwo wyłamania się górą – zwiększy je powrót ponad poziom 1,7155.

USD/CAD przed ważnymi danymi z rynku pracy

Dzisiaj o godz. 14:30 _ kanadyjczyk _ otrzyma kluczowe dane z rynku pracy – oczekuje się, że stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 7,0 proc., a zatrudnienie wzrosło o 20 tys. Trend na CAD jest silny i jak na razie nie zdołały go zmienić słabsze dane nt. indeksu Ivey PMI w poniedziałek (korekta była bardzo krótka). Pytanie, co zrobi rynek dzisiaj, jeżeli dane rozczarują.

Na wykresie USD/CAD widać szanse na ukształtowanie się formacji podwójnego dna z podstawą w rejonie 1,0620. Scenariusz ten zdają się wspierać dzienne wskaźniki. Jego potwierdzeniem musiałby jednak być szybki ruch w górę prowadzący do przełamania oporu w okolicach 1,0670. Jednak dopiero wyjście ponad 1,0690-1,0700 byłoby bardziej wiarygodne. Inaczej w średnim terminie rynek zejdzie poniżej 1,0620.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)