W Lizbonie specjalna komisja po raz kolejny sprawdza, jak ten iberyjski kraj radzi sobie z realizacją antykryzysowego planu.
Kontrolerzy mogliby korzystać z pomocy policji, a także żądać dostępu do poczty elektronicznej i haseł do komputerów.
Jak informuje rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych.
Mogilniki to konstrukcje, w których przechowuje się nieprzydatne substancje toksyczne np. przeterminowane środki ochrony roślin.
O przeprowadzeniu kontroli w szpitalu psychiatrycznym zdecydował zarząd województwa mazowieckiego, któremu podlega lecznica.
Prawie 40 poradni specjalistycznych w regionie kujawsko-pomorskim utraciło kontrakty po kontroli przeprowadzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
NIK wnioskuje do Ministerstwa i NBP o umożliwienie bankom pozyskania długoterminowego finansowania na rynku krajowym.
Niemiecki urząd do spraw karteli prowadzi postępowanie przeciwko koncernom paliwowym, które dzielą między sobą rynek.
- Kontrola dotyczy procedur podejmowania decyzji w kwestii zamówień publicznych - tłumaczy rzecznik CBA.
Była szefowa MSZ zapowiedziała skargę do marszałka województwa w sprawie incydentu na lotnisku w Gdańsku.
Jednym z instrumentów umożliwiających walkę z porozumieniami ograniczającymi konkurencję jest kontrola w siedzibie przedsiębiorcy połączona z przeszukaniem.
Kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o takim zamiarze.
Nawet w co trzeciej sprawie podatkowej inspektorzy skarbowi wzywają świadków.
Obawy użytkowników, że wirtualny dysk Google pozwoli gigantowi na kontrolę nad naszymi danymi, są wybujałe. Nie zobaczymy również w usłudze reklam kontekstowych.
Pierwsze papiery wartościowe Facebooka będzie można kupić już 17 maja. Do takich nieoficjalnych informacji dotarł portal internetowy TechCrunch. Dziennikarze powołują się na anonimowe źródła.
Największe wydatki zanotowano w ministerstwie obrony narodowej, gdzie szef resortu, jego zastępcy i dyrektorzy departamentów dysponowali kartami kredytowymi o miesięcznym limicie na poziomie ponad 60 tys. euro.
NIK wytknął też samorządom nieprawidłowości w planowaniu i rozliczeniach inwestycji.
Platforma przekonuje: Ustawa da większę prawa lokatorom.
Kontrolerzy: budowano z materiałów gorszego gatunku, także wykończenie budzi zastrzeżenia.
Komisja Europejska przekazała kontrolę polskiemu urzędowi antymonopolowemu. Chodzi o przejęcie kontroli przez grupy medialne Canal+ i ITI nad spółką TVN.
Guido Westerwelle oświadczył, że prezydent Francji popełnił błąd, wzywając do wzmocnienia ochrony europejskich granic wewnętrznych.
Inspektorzy ukarali mandatami 130 kierowców, zatrzymali 55 dowodów rejestracyjnych, a 14 pojazdów nie dopuścili do dalszej jazdy.
Są miejsca, gdzie stoją niemal w szczerym polu
Dzisiaj w Skuterowo.com klasyka gatunku, jeden z najpopularniejszych skuterów wg rankingów sprzedaży. Wszyscy wiedza doskonale, że za sukcesem stoi cena. Toros F16 może być nasz za mniej, niż 2000 pln. To jego główna zaleta. Czy ma jeszcze jakieś?
Agencja straciła notebooki z algorytmami używanymi w systemach kierowania i kontroli Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.
Dotyczy to zakładów mięsnych, przetwórstwa mięsnego, mleczarskich i rybnych, które nadzoruje.