Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO znów obiecuje skok, opozycja pomoże?

0
Podziel się:

Zmiany w konstytucji, reformę finansów i służby zdrowia - obiecuje PO w 2010 r.

PO znów obiecuje skok, opozycja pomoże?
(kprm.gov.pl)

Zmiany w konstytucji, reforma finansów i powrót do reformy służby zdrowia - to trzy priorytety dla Platformy na 2010 rok, o których mówiGrzegorz Schetyna.

W rozmowie z _ Gazetą Wyborczą, _ szef klubu Platformy podkreśla, że jeśli opozycja będzie chciała współpracować, jest możliwe uchwalenie tych zmian przed wyborami. Jego zdaniem reforma służby zdrowia i finansów publicznych powinny być wyłączone z politycznej walki. Przy pracach nad tymi ustawami PO chce sprawdzić intencje PiS i SLD.

- _ Chcemy doprowadzić Polskę do cywilizacyjnego skoku, by dołączyła do najlepiej rozwiniętych krajów Europy _ - powiedział.

Grzegorz Schetynaprzyznaje też, że jego ugrupowanie musi odbudować swoją wiarygodność przed maratonem wyborczym 2010 - 2011. _ - Wiemy, że nie wystarczy być anty-PIS-em _ - zaznacza rozmówca dziennika.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej zapewnia również, że nie ma konfliktu pomiędzy nim a premieremDonaldem Tuskiem. Wyjaśnia, że w różnych sprawach mają inne zdanie, jednak ich relacje się nie zmieniły.

Raporty Money.pl
*Kreatywna księgowość NFZ odbije się na pacjentach * Narodowy Fundusz Zdrowia w przyszłym roku wyda na leczenie niespełna 56,3 miliarda złotych. To o blisko miliard mniej niż w 2009 roku. Wbrew zapowiedziom Ewy Kopacz, że wydatki na pacjentów nie zmniejszą się, na większość procedur ministerstwo przewidziało mniej środków.
*Dziura w budżecie NFZ urosła przez cenę żyta * Budżet NFZ na 2010 rok ma być o co najmniej 1,3 mld złotych mniejszy od tegorocznego. Spadek tłumaczony jest rosnącym bezrobociem i malejącą liczbą składek zdrowotnych. Okazuje się, że spora część tej dziury spowodowana jest spadkiem cen żyta. Z tego powodu do kasy NFZ w przyszłym roku nie trafi ponad 600 mln złotych.
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Polacy nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika z ankiety Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)