Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Administracja podatkowa do zmiany. Koniec sprzecznych decyzji fiskusa

Administracja podatkowa do zmiany. Koniec sprzecznych decyzji fiskusa

Wyświetlaj:
yogi333 / 88.156.190.* / 2015-04-02 09:55
Dzisiaj w radiu Zet powiedzieli , ze już jest po cichu tworzone silne lobby , żeby ustawa nie przeszła i wszystko było jak teraz , a nawet gorzej - ta dyskusja i propozycje to kiełbasa wyborcza.
podatnik_60 / 85.14.115.* / 2015-04-02 09:04
Czy nie można by tak napisać przepisów podatkowych, żeby nie były potrzebne interpretacje?
Po prostu.
Jednoznacznie.
Polak 667 / 85.14.116.* / 2015-04-02 08:22
Byle do wyborów, a potem i tak nas oleją !!!
GZRES11 / 185.3.63.* / 2015-04-02 00:08
PODATKI.............. KTORA SIEC PLACI
WCZORAJ REAL DZIE REAL_1 JUTRO TREAL_2 POJUTZRE REAL_3. BEZ URAZY DLA REALU ALE TO NASZ REALLLLL.. POLSKI REAL/
DLATEGO NIE MA KASY !!!!!!!!!!!!
PIomotanyt / 159.205.227.* / 2015-04-01 20:41
Takie zmiany, to jakies nieporozumienie. To pomoze, jak umarłemu kadzidło. Tu trzeba rewolucji. Trzeba znieść wszelkie daniny od ludzi zarabiających poniżej minimum socjalnego bez względu, czy prowadza dzialalnosc, czy pracują najemnie. ZUS i podatek powinien być prostoliczonym procentem od dochodu i wpłacany jednym przelewem. System sam powinien zweryfikować wplate i rozdzielić na ZUS, US itp. Odpowiedzialnosc urzednikow, jedna niska stawka VAT i obowiązek podatkowy po otrzymaniu zaplaty. To elementarz, panie Szczurek. To, co pan proponuje, to jest kpina z ludzi, podatnikow, sprawiedliwości i prawa. Polska nigdy nie podniesie się z zacofania, dopoki tacy ludzie, jak pan, zamiast rewolucji będą stosować sowieckie sztuczki na drenowanie kieszeni obywateli. PRL-owska wladza dzialala podobnie. Ograbiali ludzi i wsadzali do wiezien. Nieprzyzwoicie się wymądrzajac i udając reformy wprowadzali podobne, jak pan, kosmetyczne poprawki. Ekonomii nie da się oszukać, ani zamydlic falszywa propaganda. PRL upadl i RP tez upadnie, a pan bedzie miał w tym swoj zasluzony udział. To tylko kwestia czasu
Piratowka / 159.205.227.* / 2015-04-01 21:18
Male i srednie firmy tworza większość dochodu narodowego. Sa podstawa wspolczesnej gospodarki. W Polsce te firmy niszczone sa przez władze wszelkimi sposobami. Gnębi sie je i drenuje z kasy, a przedsiebiorcow wyniszcza kontrolami, domiarami, wysokimi podatkami, ciaglym wzrostem kosztów, kulawym prawem i czym tylko się da. Bez uruchomienia masowej przedsiebiorczosci, bez sprawiedliwego prawa, rownosci, niskich podatkow, korzystnych warunków do prowadzenia małych biznesow, Polske czeka zacofanie, bieda, bezrobocie i masowe emigracje, z czym juz mamy do czynienia. Jeśli natychmiast, radykalnie nie zmieni się struktury całego urzędniczo-fiskalnego systemu i prawa, to niedługo może być już za pozno. Kiedy przedsiębiorcy polikwiduja swoje biznesy, lub wyprowadza je za granice, to żadna reforma niczego już nie zmieni. Będzie tylko gorzej i gorzej.
gioio / 159.205.227.* / 2015-04-01 21:23
PO co te słowa. Szkoda nafty. Rzad zachowuje się jak beton. To tak, jakby probowac uprzejmie przekonać złodzieja, żeby zlodziejstwo jest zle i żeby przestal krasc.
PIOPODAR / 159.205.227.* / 2015-04-01 20:10
Tu nic się nie zmieni, chyba ze na gorsze. Ja już wyleczyłem się z polskiej przedsiebiorczosci. Zamknalem firme, zwolniłem ludzi i wreszcie mam swiety spokoj od urzędniczej mafii. Nie otworze zadnej firmy, chyba ze za granica. Niech sobie rozne szczurki nabierają innych głupich i naiwnych. JA JUZ MAM TO GDZIES.
sfV gf v / 31.135.192.* / 2015-04-01 19:15
wydaje mi się że wszystkie pomysły PO są jakieś
'niedopracowane " a po fakcie biją po głowie a my za to ponowimy skutki oczywiście negatywne
antyleming / 164.126.104.* / 2015-04-01 17:22
Zastanawiam się czy ten człowiek (mam nadzieję po jakichś studiach) prowadził chociaż jakąś swoją maleńką działalność gospodarczą bo po buzi to widzę, że już w podstawówce musieli mu nieźle dać w kość rówieśnicy ......
Mariusz 321 / 83.11.96.* / 2015-04-01 13:46
To takie bolączki gospodarcze.Franek nie zapłacił Józkowi bo... Józek nie zapłacił Czesiowi bo...Czesio nie zapłacił Frankowi bo...i robi się błędne koło.A gdyby tak Franek zapłacił Józkowi w terminie .Józek zapłacił Czesiowi w terminie.Czesio zapłacił Frankowi w terminie Ot i koło się kręci
fgh / 212.219.248.* / 2015-04-01 12:57
CHCESZ MIEC SPOKOJ ? PRZENIES SIE ZAGRANICE Z BIZNESEM A NAJLEPIEJ I ZYCIE. I TO NIE JEST ZART PRIMA APRILISOWY :)
~~ / 31.63.181.* / 2015-04-01 12:42
Od 1 kwietnia powinny obowiązywać nowe przepisy dotyczące administracji podatkowej po tzw (pożal się Boże) konsolidacji. Znając realia minister wyda obwieszczenie 30 kwietnia z mocą obowiązywania od 1.04
Toldek / 37.152.19.* / 2015-04-01 12:16
Szczurek juz dawno powinien być izolowany od społeczeństwa w zakładzie karnym,pozbawiony majatku i resztę życia powinien w więzieniu odpracowywac miliony co nielagalnie dał na światynie która nie obroniła mostu łaziekowskiego i sprowadziła do Polski pogode jak każdy widzi.Bislkupi w ramach reklamacji za nie wykonane usługi ochroy swiątyni winny oddać miastu 110 milonów na budowę mostu.
dembowiak / 188.47.58.* / 2015-04-01 10:01
Zakłada się, że interpretacje ma przygotować Biuro Informacji Podatkowej. Interpretacje czyli wykładnie. Ale jaką? Semantyczną, celowościową, legalna czy jeszcze inną? I czy biuro w świetle prawa w ogóle jest upoważnione do dokonywania wykładni?
JeS. / 46.238.127.* / 2015-04-01 07:43
Kto mi zagwarantuje, że ten 1 % z naszych podatków trafi do tej instytucji, czy osoby, którą wskażę . Ja rządzącym nie wierzę . Oni nie mają poszanowania dla publicznych pieniędzy, a siebie uważają za pępek Świata . Te ich słynne obiadki, czy kolacyjki za nasze podatników pieniądze, te ich ubrania, darmowe mieszkania, czy wille, samochody super luksusowe z kierowcami, jakby nie mieli swoich, darmowe telefony i inne gadżety, które niby im są potrzebne do efektywniejszej pracy, pracy, której rzetelnie nie wykonują, tylko się lenią i spychają ją na innych , licząc, że jakoś to będzie . Nikt z nich za straty finansowe nie odpowiada, bo pieniądze są państwowe . Poza tym, ten 1% jest poza jakąkolwiek kontrolą, więc ministerstwo skarbu może z nim robić to co mu się żywnie podoba, a tym przez nas obdarowywanym dać ochłapy z pańskiego stołu . Jestem za tym, żeby powrócić do tego, jak to kiedyś było, że ten 1 % sam wpłacałem przekazem, a kopie, czy ksero dołączałem do PIT-u . Uważam, że to było uczciwe i pod kontrolą, a tak, zachęca to do machlojek, a ministerstwu w to graj .
Ala001 / 145.237.2.* / 2015-04-01 07:15
Co za bzdury! Ile ta reforma będzie kosztować. Chodzi w niej o skonsolidowanie struktur skarbowych w jednym reku by móc nimi manipulowac i sterować z jakiegoś wysokiego gabinetu.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy