Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Afera z dofinansowaniem Lidla i Kauflandu. UOKiK nie zajmie się sprawą

Afera z dofinansowaniem Lidla i Kauflandu. UOKiK nie zajmie się sprawą

Wyświetlaj:
Wiesiek704 / 95.160.255.* / 2018-08-12 20:51
Niech zapłacą naszym ludziom za pracę tyle co w niemieckich sklepach i podatek w Polsce - tego dopilnuj Morawiecki na początek.
w********lac / 89.74.192.* / 2017-09-06 17:13
HEPAC wasze po&rane filmiki. Mam je w dvpie i nie zamierzam ich ogladać
patriota ekonomiczny / 213.199.218.* / 2016-12-11 16:25
To że istnieje lobby, które wspiera zachodnie korporacje to jedno (z tym musi sobie poradzić rząd), ale ludziska kupują w tych marketach i to jest głupota tych ludzi. Niech więc nie dziwią się, że w Polsce jest tak źle jak jest i niech nie narzekają, ponieważ po części sami się do tego przyczyniają.
Polak mały! / 178.252.25.* / 2016-07-23 16:31
Te szwabskie markety dostały te pieniądze,by wykosic polski handel detaliczny!!!Efekty były widoczne w ub. tygodniu,gdy Lidl a teraz Kaufland reklamowały się wszędzie w tym w internecie o wielkich rabatach na wiele produktów. ceny powlajaco niskie. Tak nie może byc !!!!Won z nimi z Polski!!
amor85 / 95.41.89.* / 2016-05-30 13:29
Ciekawe zabrali kredyty a teraz likwiduja stanowiska I groza zwolnieniami ludzie pracuja jak woły brak slow. .....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wlasciciel sklepu osiedlowego / 83.6.82.* / 2015-08-06 21:00
bardzo zle, ze te Lidle i Biedronki istnieją, nie mogę przez nich sprzedawać zupki chińskiej po 2,90zł, butelki piwa po 5zł i jogurtu po 4,60zł.
klient985 / 31.183.16.* / 2015-08-30 18:10
Właśnie chodzi o to, ze ww. sieci nie osiągnęłyby takich cen gdyby nie pożyczki na preferencyjnych warunkach, miedzy innymi z podatków właśnie takich sklepików osiedlowych... Dodatkowo polecam sprawdzenie, ile taka sieć Kaufland zapłaciła podatku CIT w Polsce w zeszłym roku.Podpowiem: zero, ani grosza ;).
Fargo / 206.190.157.* / 2015-08-04 07:48
Bank Śiwatowy to prywatny bank, znajdujący się w rękach kilku osób i realizujący ich cele. Polecam książkę Wojna o Pieniądz autor Song Hongbing. Mrozi krew w żyłach w jakiej matni żyjemy
Arek"Aiwa-Platz" / 91.102.106.* / 2015-07-28 19:14
"W przesłanym do mediów oświadczeniu poinformowano, że urząd nie zamierza ... "- tu akurat bym nie odpuścił tylko żądał oficjalnego stanowiska UOKiK na piśmie. Medialne wrzutki to coś innego akurat i nie powinny zniechęcać.
z14 / 194.42.111.* / 2015-07-28 18:19
jaka znowu afera?!
Przecież odkąd powstała UE rozpoczął się zabór krajów europejskich przez dominujące gospodarki Niemiec i Francji, i musiał powstać fundusz dla ich firm prowadzących ekspansję... Niech polska firma spróbuje wygrać jakiś przetarg w Niemczech :-))) i w konsekwencji prowadzonej polityki u nas też już polska firma nie wygra :-(
zx957 / 83.7.6.* / 2015-07-28 16:36
Drukują euro to muszą to gdzieś upchnąć.A zyski tez pewnie transferują do złodziei podatków takich Luksemburgów ,Szwajcarii i innych
daniel350 / 213.233.104.* / 2015-07-28 15:48
a rozładowywanie samochodów ciężarowych w terminalach logistycznych lidla i kaufland przez kierowców to jaki to jest proceder?? dlaczego szanowna sOLIDARNOŚĆ przez małe ''s się tym nie zajmie??
codziennie do tych centrów logistycznych lidla i kauflad dociera tysiące ciężarówek i codziennie kierowcy tych samochodów osobiście wyładowują towary na pola odstawcze w strefie przyjęć, nikt za ten rozładunek im nie płaci, nikt ich za tą prace nie wynagradza, w lidlu na terenie polski węgier czech słowacji rumunii bułgarii to obowiązek!!! kierowcy. Nikt kosztów tej pracy nie szacuje. Ludzie to wyzysk w biały dzień!!! zgodnie z konwencją CMR kierowca dostarczający towar do odbiorcy zobowiązany jest udostępnić przestrzeń ładunkową do rozładunku a następnie NADZORUJĄC ROZŁADUNEK STAĆ W BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI!! STAĆ!! a nie zaiwaniać z paleciakiem wyładowująć towar. TO w interesie odbiorcy towaru jest jego rozładunek , a nie kierowcy.Kaufland stosuje zasadę nie rozładujesz CZEKASZ, a w lidlu mają cie w d.... Jak nie rozładujesz to wyp........ I co za tą prace nikt kierowcą dostarczającym towary nie płaci, oni uzyskują zysk i nie odprowadzają od tego przychodu podatku, a każdy jest zadowolony jak wrzuca towary do koszyka tylko nie widzi jakim odbywa sie to kosztem
Dyzio2 / 94.40.11.* / 2015-07-28 15:08
"Ich zdaniem, preferencyjne kredyty jakich udzieliły sieciom Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to przejaw nieuczciwej konkurencji." Otóż ja absolutnie się nie zgadzam z takim postawieniem sprawy. Własciwą nazwą takiego kredytu winno być " kolejna transza z Funduszu Kolonizacyjnego. ". Kiedyś tki fundusz dzałał pod zaborem pruskim, poznaniaków trzeba popytać, bo to u nich było. A u nas był sobie taki rząd, co miał wiekszość sejmową i osiem lat uchwalał ustawę o in vitro, która to ustawa nic mnie nie obchodzi, a z Funduszam Kolonizacyjnym walczą drobni sklepikarze, a UOKiK się nie zajmie bo to nie jego kompetencje, a politycy zajmują się tylko wyborami. Jeszcze trochę i lud paniom i panom politykom zaśpiewa " O cześć Wam, panowie magnaci..."
dosia 625 / 46.186.32.* / 2015-07-28 15:05
To nie ja obywatel mam bojkotować sklepy z obcym kapitałem tylko nasz rząd powinien prowadzić taka politykę, żeby wspierać nasz przemysł i handel!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mam zamiaru bojkotować tych sklepów. Fajna oferta, dużo promocji, tanio. Chcę kupować tanie produkty i nie interesuje mnie, że to zagraniczne sieci. Cenie swoje pieniądze. Poza tym nie ma juz żadnej polskiej sieci sklepów spożywczych.
cudak / 195.216.219.* / 2015-07-28 15:37
I przykładasz rękę do tego, żeby za granicą ludziom lepiej się żyło. Nie w Polsce.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy