Forum Forum podatkoweOdliczenia

Ani ulga budowlana ani zwrot za materiały - problem

Ani ulga budowlana ani zwrot za materiały - problem

MRYD / 89.73.236.* / 2014-06-08 15:51
Witam,

W związku ze zmianą podejścia do rozliczania materiałów budowlanych wpadłem w pewną dziurę prawną...

10.09.2013r. podpisałem umowę deweloperską na mieszkanie o powierzchni ~74m2, budynek (a w zasadzie osiedle) jest budowane na podstawie szeregu pozwoleń na budowę, z których ostatnie jest datowane na 13.04.2012r. Planowany odbiór mieszkania jest pomiędzy 15.10.2014r a 30.11.2014r.

I tutaj okazuje sie pewna dziura prawna. Wiem, że nie mógłbym stosować ulgi podatkowej na starych zasadach ponieważ najwcześniej dopiero w tym roku zakupię pierwsze materiały budowlane na wykończenie mieszkania. Z drugiej strony w art 20 ustawy z dnia 27 września 2013r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi jest napisane, że ubiegać się o zwrot można tylko w przypadku gdy pozwolenie na budowę zostało wydane po 01.01.2014r. - resztę wymagań spełniam wraz z żoną (m.in. wiek, pierwsze mieszkanie, itp.).

Czy dobrze mi się wydaje, że znajduję się w takiej sytuacji, że o zwrot nie będę mógł się ubiegać?

Czy może istnieje już jakaś interpretacja dzięki której jednak będę mógł otrzymać częściowy zwrot kosztów?
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-06-09 19:08
Nie doczytał Pan dokładnie Ustawy o MDM, i kluczowego art. 20, ust. 3, który sprowadza się do tego, że zwrot w przypadku mieszkania jest możliwy, gdy jego powstanie jest efektem nadbudowy, przebudowy budynku/części budynku itd.

W przypadku gdy chodzi po prostu o budowę mieszkania, to nie uprawnia ona do żadnych zwrotów.

Zatem NIE jest Pan w luce, tylko po prostu tak jak i wielu innych podatników JUŻ się Pan nie załapał.
MRYD / 89.73.236.* / 2014-06-10 18:49
Dziękuję bardzo Panu za odpowiedź i ostateczne rozwianie moich wątpliwości.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy