Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Auto zastępcze a oczekiwanie na decyzję o wypłacie odszkodowania.

Auto zastępcze a oczekiwanie na decyzję o wypłacie odszkodowania.

magnum / 79.185.246.* / 2014-05-06 22:11
Witam.
Dnia 12.04 miałem kolizję drogową. Nie byłem sprawcą wypadku. Oba pojazdy są ubezpieczone w PZU. Auto jest zajęte przez komornika oraz bank który jest wierzycielem. Dodatkowo w dowodzie jest osoba która jest ścigana listem gończym. Tak więc w dowodzie są 4 podmioty mama, osoba poszukiwana, bank, komornik.
Mam pytanie odnośnie auta zastępczego. Szkoda została zgłoszona do TU i otrzymaliśmy auto zastępcze. Teraz czekamy na decyzję z banku czy zgodzi się na wypłatę odszkodowania, w związku z czym auto stoi ciągle pod warsztatem. Mieliśmy telefon z PZU że jutro kategorycznie zabierają auto zastępcze jeśli nie otrzymają faktury za zamówione części, ale jak możemy zacząć robić auto jeśli nie wiadomo czy dostaniemy pieniążki. W TU powiedzieli też że możemy zatrzymać auto zastępcze ale na własną odpowiedzialność i możemy być obciążeni kosztami wynajmu.
Tak więc moje pytanie brzmi:
Czy w takim przypadku nadal przysługuje nam auto zastępcze? Jak to wygląda od strony prawnej?
Marcin51976 / 151.248.39.* / 2014-05-24 00:15
Jeśli uległeś wypadkowi jako pasażer samochodu, pieszy na chodniku, rowerzysta podczas wypadku komunikacyjnego w kraju lub zagranicą - wiedz, że należy Ci się odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu a jeśli Twój bliski był ofiarą śmiertelną wypadku - najbliższej rodzinie (współmałżonkom,dzieciom) należy się dodatkowo renta - nawet do 15 lat wstecz!

Jeśli podczas pracy w rolnictwie lub w drodze do i z pracy uległeś wypadkowi - również należy Ci się odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu oraz poniesione straty związane z utratą zarobków - nawet do 3 lat wstecz!

Także za utratę zdrowia w związku z błędną diagnozą lekarską lub zakażeniem np. gronkowcem podczas pobytu w szpitalu -zajmiemy się Twoją sprawą!

Jeśli Zakład Ubezpieczeń odmawia wypłaty odszkodowania lub wypłacona kwota jest za niska- zwróć się do nas- wywalczymy najwyższe odszkodowanie!


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy