Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Banki prezentują frankowiczom swoje propozycje. Zobacz, które

Banki prezentują frankowiczom swoje propozycje. Zobacz, które

Wyświetlaj:
dojo / 86.63.94.* / 2015-03-09 18:56
co tam pier...licie pko bp spread caly czas 5,97 % !!!!!
asia467 / 83.23.162.* / 2015-03-09 14:17
Banki dużo mówią i obiecują ale i tak mają gdzieś klientów. Bank w którym pracuję mówi o tym,że w wypadku pytań: oczywiście uwzględniamy ujemny libor ale jeszcze nikomu go nie uwzględniliśmy...
Życzę powodzenia
kormoran300 / 62.181.190.* / 2015-03-09 13:56
Bo niema sprawy najpierw frankowcy placa nizsze raty a teraz jeszcze placza ze ktos ich oszukal trzeba bylo brac w PLN to by nie bylo problemu moze za mnie ktos raty splaci ?
?? / 31.135.161.* / 2015-03-09 13:53
co za durnie piszą,że kredyt brali bogaci.. Ja z dziewczyną nawet nie miałem zdolności kredytowej ale chciałem spłacać swoje mieszkanie ,kredyt dali pół ja, pół dziewczyna (która już dawno nie jest ze mną), został tylko bałagan, nawet nie mogę tego na siebie przepisać jakoś uporządkować i dalej spłacam sam)i nie wiem co z tym zrobić taki jest - GETINBANK
niii / 83.11.185.* / 2015-01-25 18:41
Czytam to i się zastanawiam na co wydaliście zaoszczędzone pieniądze (niższa rata) przez wiele lat jeszcze żaden z was nie zapłacił podwyższonej raty, a może być tak że zapłacicie 2-3 raty i wówczas będzie cisza i drwiny z ludzi którzy brali w PLN.
FRANEK BGZ / 178.235.205.* / 2015-01-22 16:24
A CO Z BANKIEM BGŻ - KTOŚ COS WIE - JAKOŚ CICHO NIC NIE ZNALAZŁEM
JACO256 / 217.153.39.* / 2015-01-22 14:01
a CO Z POZOSTAŁYMI BANKAMI BO JAKOŚ SIEDZĄ CICHO I UDAJĄ ŻE NIE MA SPRAWY ??
xxx11 / 159.205.16.* / 2015-01-22 00:33
Super sie dzieje.
Wspolczuje frankowców, ale sami sobie winni. Prawda? Przeciez kredyty walutowe nie brali biedni....
Ten rSd w ostatnich miesiącach to istna katastrofa! Dają na lewo i prawo. Zakup przez lot awaryjnych dreamlinearow, dopłacanie do lotu non stop, dopłacanie do kopalń i szeroki wahlach bonusów dla tej wyjątkowej grupy społecznej, zakup pendolino przez PKP i ogromne straty z tego tytułu, teraz ugięcie sie przed związkami spowoduje fale kolejnych zadań! Emerytury, czas pracy, umowy, poswyzki płac, odmrożenie waloryzacji, poswyzki dla administracji, nauczycieli i innych związkowców. Tak zaczyna sie. pozniej dziura budżetowa z zapowiadanych 35 mld powiększy sie do niecałych 45 mld. A co tam bogaci jestesmy....
Nina281 / 46.113.147.* / 2015-01-24 13:00
W artykule w ktorym pisali o poswyzkach dla administracji stalo, ze ci ludzie nie mieli podwyzki od 7 lat. Mnie sie wydaje ze moze jednak czas choc troche te pensje odrozic? Mam bliska przyjaciolke pracujaca w urzedzie, wiele osob od lat odchodzi z urzedu, tych najlepszych, a zostaja ci, ktorzy sa nie do ruszenia, bo znajomi naczelnika lub dyrektora, lub mianowani urzednicy (praktycznie nie do zwolnienia) lub kobiety ktore w ciagu 6 lat pracy, 4 byly na zwolnieniach lekarskich i urlopach macierzysnkich. A potem ludzie maja pretensje, ze urzednik nieprzychylny, bezmyslny, glupi. Ja sobie wtedy mysle, co cos za cos
Miauuu / 31.61.138.* / 2015-01-22 00:48
to juz wiesz na kogo masz głosować... tylko Kowrin...
Nina281 / 46.113.147.* / 2015-01-24 13:02
na tego erotomana gawedziarza? przedpotopowego starca anarchiste? bulwersanta na sile?
wolne zarty:-)
ekonomista nie surralista / 87.205.68.* / 2015-01-21 23:17
BANK-"SKLEPIK Z MARZENIAMI" -dla naiwnych(jak w horrorze Stephena Kinga) ,nic nie produkuje gospodarkę psuje polityków kupuje w mediami manipuluje na biednych naiwnych żeruje !!!!!COŚ PRZEGAPIŁEM JEŚLI CHODZI O DEFINICJĄ BAKU? To proszę mnie poprawić!!!!
Klient BNP :( / 91.222.118.* / 2015-01-21 23:10
BNP Paribas jak dotąd nie potwierdził, że dostosuje się do uzgodnień KSF o uwzględnianiu ujemnego liboru i zrezygnuje z dodanego niedawno do regulaminu zapisu (zaocznie, jednostronnie i zwyczajnie bezczelnie), ze w przypadku ujemnego liboru przyjmuje w obliczeniach wartosc 0. Zastanawiam sie czemu nie wpisali np. 3 albo 5? Zysk chciwych bankierów byłby jeszcze większy. Nie rozumiem jak można próbować zmieniać krytyczny parametr kredytu (oprocentowanie) wiele lat po podpisaniu umowy, na drodze wpisu do regulaminu. Liczę że KNF i UOKiK przykładnie zareaguje w tym przypadku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-21 23:32
BZ WBK/ Santander - też nie udzielają informacji.

Mi ten bank podstępem wcisnął zapis ze zmianą zasad naliczania marży przy okazji zawierania aneksu do umowy dotyczącego zupełnie innego tematu. Przeoczyłem, że to zmiana na moją niekorzyść, podpisałem. Nie mam wielkich nadziei, że mi uwzglednią teraz ujemny LIBOR.
Bankowiec1212 / 178.37.222.* / 2015-01-21 23:08
Ludzie wbijcie sobie do głowy że bank pożyczył franki (często od banków szwajcarskich) na niski procent po czym sprzedał franki i te złotówki pożyczył klientom. Bank nie zarabia na wzroście kursu i nie traci na spadku bo bank nigdy by nie wziął na siebie ryzyka walutowego, to ryzyko ponosi tylko i wyłącznie klient. Gdyby cena franka spadła o 20% to myślicie że bank by na tym stracił? Otóż nie bo bank oddaje tyle samo franków ile pożyczył, wtedy zyskałby klient bo kapitał by się zmniejszył o 20%. Bank ponosi koszty obrotowe, dlatego teraz banki mają tak przesrane.
frankdno / 31.61.136.* / 2015-01-21 22:47
Rząd straci głosy wyborców frankowych, jeżeli im nie pomoże.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
michuer / 89.78.145.* / 2015-01-21 23:09
pomóc a z jakiej paki mają pomóc zarabiasz w PLN zdecydowałeś się na Franka to było twoje ryzyko ,a zdecydowałeś się bo mniej wychodziło niż w PLN a teraz wszyscy mamy się składać dla takich jak ty ??
a jak za miesiąc frank będzie za 1.50 to co kase oddacie ? pomożenie innym co maja kredyty w PLN??
RZĄD STRACI JAK POMOŻE [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Aga929 / 78.10.88.* / 2015-01-29 07:29
Kosssmos ma rację.
Nie jestem bogata,wzięłam kredyt w CHF bo nie stać mnie było na PLN.Bo różnica w ratach była dla mnie znacząca, a nie kupując swojego mieszkania na kredyt mieszkałabym dalej z rodzicami.
Wszyscy wiedzą, że taki wzrost kursu to same spekulacje, a my na tym cierpimy.
A kto się dokłada do kredytów "mieszkanie na swoim" itp.????
Nie proszę Państwa o spłacenie mojego długu,on jest mój i byłam świadoma gdy brałam kredyt, ale nie sądziłam że moje zaległości wzrosną podwójnie.A z czegoś trzeba spłacać,nie dostaję podwyżki w pracy w tysiącach.Jak dostanę 100zł na 3 lata to jest dużo.Więc jest ciężko.
Nie wypisujcie głupot, że kredyty we CHF brali bogaci bo raty małe i chcieli zarobić.Pewnie i tacy byli ale nie wszyscy!!!Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka.
tyuu89797 / 77.253.29.* / 2015-01-22 04:00
Rzad pomoze frankoiczom bo to w wiekszosci wyborcy pelo. Moherowe berety nie braly przeciez tych kredytow dla nich jest provident przewidziany.
Kosssmos / 192.28.65.* / 2015-01-21 23:32
@michuer

Przede wszystkim nikt nie oczekuje, ze rząd coś za nich spłaci. Również dla tego, że nikt nie ma złudzeń, że nasz rząd ma w d@ obywateli.
Po drugie nie zawsze były możliwości, żeby wziąźć kredyt w PLNach.
Po trzecie - banki bardzo szybko wycofały się z kredytów walutowych kiedy tylko kurs zaczął rosnąć.
Po czwarte - oczywiście, że biorąc kredyt każdy zakładał, że może umoczyć. Ale pewnie klient i bank bardziej myśleli o 20% niż o ponad 200%!

To jest sytuacja nadzwyczajna. Tak samo jak osobom którym wiatr czy woda zmiotła domostwo można by powiedzieć, że było sobie ubezpieczenie wykupić - czemu państwo ma za to zapłacić? A jednak nikt nie ma watpliwosci, że by należało tych ludzi wesprzeć...
No chyba, że Ty masz inaczej?
podatnik jeden z wielu / 91.228.88.* / 2015-01-22 13:46
...woda, ogień itp., to żywioły, których ludzie nie wybierają jako przemyślane decyzje oraz zagrożenia. Kredyt w walucie jak wiatr sam do tych klientów nie przyszedł. To może pozadłużam się po uszy w pln we wszystkich możliwych instytucjach udzielających pożyczek i jak już wpadnę w pułapkę kredytową,, to wszyscy mi pomogą! Bo nie zdaję sobie sprawy z egzekucji sięgających nawet 300% kapitału, kosztów sądowych itp., umieszczonych w załącznikach umów kredytowych???. Tak to dobre rozwiązanie - jestem małym biednym człowieczkiem, któremu wichura porwała cały dobytek przez te kredyty :/ hmmm. Chyba nie.
i jeszcze jedno:
A co z tymi, którzy mają kredyty w pln na wiborze? jak WIBOR wzrośnie o 200% też frankowicze i inni będą dopłacać? to takie same ryzyko jak wzrost i spadek kursu waluty. WIBOR wzrasta i spada w całym okresie kredytowania stanowiąc ryzyko, którego nie trzeba się obawiać podpisując umowę kredytową? Zakładając, że to nie moje ryzyko a wszystkich dookoła? Chyba nie.
Kosssmos / 192.28.65.* / 2015-01-21 22:43
Przewalutowanie po kursie z dnia zaciagniecia kredytu niby wyglada OK, ale znając pazerność banków nie skończy sie tylko na wyrównaniu raty do złotówkowej (co już będzie zarobkiem) - pewnie zażyczą sobie jeszcze odsetki od późniejszej spłaty tego wyrównania rat, a to też juz beda konkretne pieniadze.
w12345 / 89.72.103.* / 2015-01-21 23:57
Banki same z siebie na pewno nie obniżą kwoty zadłużenia w PLN przy przewalutowaniu, KNF też przypuszczam nie ma takiego umocowania.

To by musiałobyć przeprowadzone raczej pzez uchwalenie odpowiedniej ustawy przez parlament (tak jak na Węgrzech czy w Chorwacji), więc myślę że warunki byłoby OK, bo regulowała by je ustawa, a nie bank.

Potrzebna jest jednak wola polityczna, żeby taką operację przprowadzić, a nasi politycy jak na razie wolą zajmować się pigułką po stosunki i temu podobnymi ważkimi sprawami.
frank143 / 31.61.136.* / 2015-01-21 21:43
A może MARSZ WOLNOŚCI OD FRANKA?
Jak rząd nas zobaczy w ilości 2 mln ludzi to się ugnie jak przed górnikami
fddds / 95.40.182.* / 2015-01-21 21:30
Zastanawiam na czym miałby stracić Bank gdyby nastąpiło przewalutowanie kredytu po kursie z dnia uruchomienia. Przecież Bank przelewał złotówki na konto kredytobiorcy.
Nawet jeżeli założymy że bank najpierw kupił Franki to musiał je następnie sprzedać aby przelać kwotę kredytu w złotych.
Czy ktoś może to wyjaśnić.
alekss / 89.75.144.* / 2015-01-21 22:53
Bank będzie stratny ponieważ udzielił konkretnej ilości CHF (np. 100.000 CHF) i tyle ma w bilansie. zamienił je na PLN (załóżmy 2,5 zł/chf) czyli 250.000 zł. Jeżeli teraz pozwoliłby przewalutować po kursie to za 250.000 zł zakupi 60.000 CHF (licząc po kursie 4,2) i w bilansie będzie dziura 40.000 CHF...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy