Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Bezrobocie w Polsce. Dlaczego w Polsce bezrobotnych liczy się inaczej niż w Unii Europejskiej?

Wyświetlaj:
baroe / 80.238.68.* / 2018-09-05 18:33
juz barany nie macie co wymyslec aby zaszkodzic PIS inne liczenie bezrobotnych liczenie to liczenie osly
wlod / 77.20.251.* / 2017-07-10 18:35
ZUS ma wszystikich legalnie pracujacych,MSWiA PESEL porownac dane i jest to towlod
szklarek / 2017-07-10 20:38
ZUS nie ma np. wykonujących dzieła czy zleceniobiorców w wieku do 26 lat mających status ucznia/studenta. Po co zresztą trzecia metodologia i trzecia statystyka ?
Barb / 83.30.149.* / 2017-05-25 17:17
Zamiast liczyć bezrobotnych nie łatwiej by było policzyc zatrudnionych, podzielić przez ilość mieszkańców i zamiast wskaźnika bezrobocia byłby wskaźnik zatrudnienia, który (z tego co wiem) w Polsce oscyluje w granicach 50%, podczas gdy w krajach zachodnich dochodzi do 75%.
H Szatkowski / 2017-05-25 19:17
Wg. Eurostatu w 2015 wyniósł on w Polsce 63,7% więc znacznie więcej. Średnia europejska jest niższa niż 75%, tyle to ma lider- Holandia.
ola1126 / 89.76.13.* / 2016-02-22 17:25
byłam zarejestrowana w up, pani urzedniczka podczas jednej z wizyt kazała mi sie wyrejestrować , na co odrzekłam że tego nie zrobię . po 30 dniach okazało się że zostałam wyrejestrowana na 120 dni za nie stawienie się w terminie w up. Napisałam odwołanie od tej decyzji niestety zostało odrzucone ponieważ podpisałam kartę wizyt na której podobno był termin wizyty co oczywiście było niezgodne z prawdą urzedniczka dopisała datę później. Tak postępuje się z obywatelem o obniża się procent bezrobocia na potrzeby np. wyborów.
Carmen482 / 83.8.74.* / 2016-02-22 14:04
Ludzie naprawdę biedni nie rejestrują się. Nie stać ich na dojazd do urzędu, nie maja siły walczyć z urzędnikami, nie mogą czekać cały dzień na zapis, bo muszą zdobywać jedzenie, ubranie i dach nad głowa każdego dnia. Tego w statystykach nie ma.
Barb / 83.30.149.* / 2017-05-25 17:14
Gdyby tak jeszcze troche czasu wygospodarowali na efektywne szukanie pracy, to by ją w końcu znaleźli, nie zdobywaliby jedzenia tylko by go zwyczajnie kupili.
clownmen / 89.69.77.* / 2016-02-22 13:56
ile polaków w wieku produkcyjnym można ustalić z danych urzędów stanu cywilnego (akty urodzin i zgonów), porównać z ilościom polaków pracujących w Polsce na wszystkich typach umów o pracę i wszystko w temacie. Ale nie, ale nie,bo trzeba zatrudnić armię ludzi żeby to ogarnąć i obliczyć a najlepiej niemców albo francuzów BO KTO BOGATEMU POLAKOWI ZABRONI ZATRUDNIAĆ OBCOKRAJOWCÓW Z BIEDNYCH PAŃSTW STAREJ UNII????
pirs / 89.67.219.* / 2016-02-22 11:34
Rynek ludzi bez pracy w Polsce jest dostosowywany do potrzeb zamówień przez państwo. Prawo wykreślania z list urzędowych bezrobotnych przez PUP z byle jakiego powodu jest wykorzystywane na masową skalę. To sprawia, że rzeczywiste bezrobocie jest zdecydowanie wyższe niż podawane w statystykach przez urzędy pracy. Na rzeczywiste bezrobocie składają się bezrobotni zarejestrowani, bezrobotni przez urzędy wyrejestrowani, bezrobotni nigdy niezarejestrowani w urzędach oraz osoby emigrujące za "chlebem". Podawanie zatem wyłącznie danych o bezrobociu rejestrowanym nie ma nic wspólnego z rzeczywistością jest po prostu OSZUSTWEM. Urzędy pracy dzisiaj to instytucje które wymagają od podstaw zreformowania, przerost kadry tzw. znajomych królika powoduje, że dzisiaj spełniają one wyłącznie funkcje statystyczne.
zyga528 / 77.253.200.* / 2016-02-22 11:28
moj znajomy byl sie zarejestrowac w urzedzie pracy jako bezrobotny,a tam mu powiedzieli ze pracy nie ma ale moze jechac do Niemiec ,mowi ze jak wsiadl na paniusie, ze jest patriota i chce pracy w Polsce ,i nie chce wyjezdzac .I tak wychodzi na to ze najlepiej wyslaliby wszystkich z Poilski ,tylko ciekawe kto ma pracowac u nas ,i nie kazdy jak widac chce opuszczac kraj ,bo pieniadze to nie wszystko ,zostawiaja starych rodzicow samotnych ,niekiedy schorowanych ale to sie nie liczy ,wazniejsza mamona i bogacic podatkami szwaby czy inne kraje ,ale to sie msci i wasze dzieci zrobia z wami tak samo,bedziecie na starosc samotni jak kolek w plocie ,jeszcze wywiezcie dzieci,judentam czeka na germanizacje ,.odbieraja masowo zwlaszcza polakom,wystarczy ze sasiad szwab zlosliwie doniesie ze glosniej plakalo ,rany boskie ,skad znam to donosicielstwo
gggghh / 37.248.255.* / 2016-02-22 11:23
Tylko 64.5% w wieku produkcyjnym Polakow pracuje

Przestancie klamax wskaznikiem bezeobocia mierzacym liczbe zarekesrrowanych w urzedzie podIelic na liczbe pracujacych bo on nic nie mowi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mistrzu / 89.66.31.* / 2016-02-22 11:19
A PO CHOLERĘ SIĘ REJESTROWAĆ SKORO DO ZAOFEROWANIA URZĄD PRACY MA OFERTY ZA 1000 MIESIĘCZNIE? CZY KTOŚ PRÓBOWAŁ PRZEŻYĆ GODNIE ZA TAKĄ KWOTĘ? A JEŚLI NIE PRZYJMIESZ TEJ OFERTY ZA KTÓRYMŚ RAZEM I TAK CIĘ WYPISZĄ. PUP POWINIEN BYĆ SKASOWANY....
Barb / 83.30.149.* / 2017-05-25 17:20
UP nie jest jedynym miejscem, gdzie można znależć pracę.
innezdaniemam / 46.112.47.* / 2016-02-22 11:19
Byłam zarejestrowana w UP raz, przez 3 miesiące. Chciałam dostać dotację, udało się, mam swoją firmę już 2 lata.
Natomiast nigdy nie zapomną spotkania obowiązkowego na które dostałam wezwanie. Średnia wieku może z 20 lat (byłam jedną z najstarszych). Kobieta z UP mówiła o płatnych szkoleniach, praktykach, dotacjach. Tylko 2 osoby na ok.30 o coś spytały, reszta chichotała pod nosem.
Sami sobie jesteście winni drodzy bezrobotni! Trzeba włożyć sporo energii w samodoskonalenie, dobywanie wiedzy i umiejętności (dyplom mgr po filozofii to żadne umiejętności), ale wam się nie chce, czekacie aż spadnie wam manna z nieba.
Peter1985 / 77.254.201.* / 2016-02-22 11:17
w UP żeby się zarejestrować i dostać marny zasiłek na 6 miesięcy przeważnie to trzeba najpierw przepracować odpowiedni czas i spełnić wymagania a zasiłek dadzą średnio 750 zł na 3 miechy potem obniżają do kolo 550 zł na 3 miechy i potem nic nie masz jedynie ubezpieczenie to kpina z ludzi i tyle ,A UP oferuje pracę do której mało kto chce iśc bo warunki i zapłata słaba jak odmówisz kilka razy to cię z UP skreślą i statystyka podciągnięta bo jak cię nie ma w UP to jesteś niby pracujący ....
Krystian 27 / 93.200.30.* / 2016-02-22 21:00
Jak jeden z drugim będzie miał coś do zaoferowania jako pracownik to dostanie prace i lepsze wynagrodzenie. Czy ktoś z większości tu piszących zastanowił się skąd te pieniądze się biorą. Ten zasiłek to nie jest wypłata, tylko skromna pomoc w trudnym okresie szukania pracy. Albo otrzymania przeszkolenia. Z małymi wyjątkami zasługują ludzie na takie wsparcie. Weźcie się za siebie i idźcie do pracy. Potem sami zobaczcie jakie będzie wasze zdanie o takich którzy tylko lamentuja. W innych bogatszych krajach tez nie dostają w porównaniu do wydatków w tym kraju więcej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja850 / 31.135.205.* / 2016-02-22 11:14
Dla ludzi nie osiagających dochodow najnizszej krajowej , z umow smieciowych oraz bezrobotnych powinni umozliwic zalozenie dzialalnosci gospodarczej poprzez wprowadzenie ulg lub zwolnienie z zusowskich skladek. To ogromna niesprawiedliwosc by osoba pracująca np na cały etat i zrabiajaca powyzej min. krajowej czy tez emeryt prowadzący dzialanosc gospodarcza płacił tylko skladke zdrowotna a ten co g....o zarabia musial palcic pelną . Drobny przedsiebiorca musi bez wzgledu na to czy ma jakikolwiek dochod czy nie placic 1000 miesiecznie. Powinni juz to dawno zmienic a skladki placici tak jak w budżetowce procentowo od osiąganych dochodów. a przez pierwsze lata tylko zdrowotna.
ja850 / 31.135.205.* / 2016-02-22 11:17
W tym kraju tak jest , że ten ktory ma wiecej to ma jeszcze ulgi a ten ktory nie ma nic jeszcze mu sie odbiera.
matosinhos / 46.112.47.* / 2016-02-22 11:47
co ty bredzisz? to właśnie z podatków ludzi którzy pracują, niejednokrotnie 7 dni w tygodniu żeby coś osiągnąć, wypłaca się te wszystkie zapomogi i zasiłki. myślałeś, że skąd się ta kasa bierze? prezes sobie z d*** wyciąga?
tyle w temacie / 83.10.249.* / 2016-02-22 11:59
Tylko jest jeden problem. Wielu tych , którzy dziś zasiłki otrzymują wcześniej przez wiele lat pracowało też niejednokrotnie po 7 dni w tygodniu i też kogoś z podatków utrzymywali.
cvq / 94.78.181.* / 2016-02-22 11:14
Jest znacznie więcej bezrobotnych niż jakiekolwiek dane podają. .Wielu nie rejestruje się w urzedach jesli mogą dopisać się do ubezpieczenia w rodzinie.PUP nie dadzą ci oferty pracy ,a agencje prywatne ciągną profity z twojego zatrudnienia na śmieciówce.
bezrobotny / 83.21.119.* / 2016-02-22 11:11
UE wie najlepiej z Tuskiem na czele!
pooolka / 178.43.201.* / 2016-02-22 11:41
Nie...najlepiej wszystko wie prezes..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy