wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy warto kupić mieszkanie u dewelopera?

Czy warto kupić mieszkanie u dewelopera?

skomentuj
Rakicz / 2011-04-14 15:41
Witam!! Zamierzam kupić mieszkanie, tylko za bardzo nie bardzo orientuję sie w cenach nieruchomości, czy warto skorzystać z pomocy dewelopera podczas kupna mieszkania? Czasem nie jest tak że dają oni zbyt wygórowanej ceny za swoje usługi?
Wyświetlaj:
Kamil72 / 188.146.100.* / 2017-06-14 09:11
Moim zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno nowego lokalu niż mieszkania w starej kamienicy. W Warszawie roi się od fajnych ofert z niedużymi, ale funkcjonalnymi mieszkaniami, np. Young City 2. Moja znajoma zakupiła kawalerkę dla córki z wcześniejszej części tego osiedla i była bardzo zadowolona. Cena jak na Bemowo to dość atrakcyjna, a mieszkanie idealne dla np. dla studentów czy młodych par. Myślę, że zakup pod wynajem też byłby dobrą opcją.
Titinka / 77.253.169.* / 2017-05-25 14:36
Warto, bo odchodzi ci cały ten stres związany z budową i formalnościami. Wprowadzając się do domu czy mieszkania od dewelopera zajmujesz się tylko tym co najprzyjemniejsze, czyli meblowaniem i malowaniem ścian.
Ja przechodziłam przez piekło budowania swojego domu. Stres przed ponad 4 lata i oglądanie każdej wydaje złotówki, a i tak pod koniec wyszło, że pół bańki nie wystarczy na wykończenie domu nie mówiąc już o ogrodzeniu i ogrodzie. Ludzie - jak macie nerwy ze stali i prawie milion złotych, to startujcie z budową. Jeżeli nie chcecie stresu w swoim życiu kupcie dom od dewelopera. W Grodzisku polecam www.makbud.pl - sa najlepsi.
Rafał926 / 193.254.246.* / 2017-02-07 16:11
Mieszkania takie budowane są na terenach gdzie jest dużo zieleni, panuje kameralna atmosfera, a ekonomiczne rozwiązania utrzymania mieszkania stanowią dodatkowy walor. Metraż dostosowany jest do wymagań różnych klientów, dlatego można kupić kawalerkę, a także duże prawie 100 m2 mieszkanie. Developer postarał się, aby sprzedawane przez niego nowe mieszkania położone były blisko szkoły, przedszkola oraz sklepów, a także w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej. http://www.krawdom.pl/
anna_miklas / 2017-01-18 09:22
Dzień dobry, uważam, że warto kupić mieszkanie u dewelopera. Kupiliśmy z mężem mieszkanie przy ulicy Rybaki 9 w Toruniu, okolica jest przepiękna, blisko starówki, zieleń, a same mieszkania są cudowne. Nie żałujemy żadnej złotówki. Okolica spokojna, tutaj można zobaczyć więcej apartamentów, polecam także jako inwestycje http://www.dompol.pl/przystan-wislana
Grzegorz41 / 178.37.200.* / 2016-12-27 17:22
Warto kupić od dewelopera mieszkanie! Te mieszkania, domy czy segmenty mają zazwyczaj świetne lokalizacje: wszędzie jest blisko,a okolica jest cicha i spokojna. Rzadko widuje osiedla zlokalizowane przy głównej ulicy. Kolejny plus to cena, zwłaszcza domów i mieszkań zlokalizowanych na przedmieściach czy pobliskich miejscowościach.
W Grodzisku Mazowieckim są piękne i niedrogie segmenty mieszkalne, które wybudowała firma Makbud. Nie trzeba być matematykiem, aby sobie przekalkulować wyższość takiego mieszkania od M2 w takiej samej cenie w stolicy.
malwina_01 / 2016-12-16 12:41
Moim zdaniem warto kupić mieszkanie od dewelopera. Ja kupiłam we Wrocławiu od http://www.blockpol.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Zasadniczą korzyścią kupna mieszkania od dewelopera jest to że możesz sobie je wykończyć dokładnie tak jak chcesz i nie musisz niczego demontować co jest dodatkowym kosztem tylko montujesz, dodatkowo mieszkanie jest nowe więc nie masz problemu z przestarzałymi instalacjami itd.
adam87 / 82.160.50.* / 2016-10-13 09:40
Pewnie, że warto kupić mieszkanie u dewelopera. Wybierasz takiego, który jest najlepszy, ma dobrą opinię - od razu masz problem z głowy. Jak kupujesz mieszkanie "z drugiej ręki", jesteś niestety skazany na długie remonty. No i nigdy nie wiesz, czy instalacja nie jest wadliwa, czy grzyb gdzieś nie wyjdzie. U dewelopera to odpada - wszystko jest nowe, z nowoczesnych materiałów. Kupiłem z żoną mieszkanie na Przystani Wiślanej w Toruniu na Rybakach. Świetna okolica, blisko do centrum.
Miasteczko Wawer / 83.11.15.* / 2016-12-26 12:16
"Miasteczko Wawer" przewiduje ceny zaczynające się od 5850zł za 1m2 wiec w porównaniu do innych mieszkań deweloperskich to tanio. Mieszkania z widokiem na las mają powstać u styku ulic Bysławskiej i Poezji. Metraże i dokladne ceny są tutaj http://www.miasteczkowawer.pl/
AdamDol / 89.67.129.* / 2016-07-14 18:10
Ma to plusy takie jak wcześniej zostały wymienione, nie płacimy prowizji pośrednikowi no i wszystko jest nowe, jak dobrze sprawdzi się dewelopera, to wiadomo na czym stoimy, budynek z rynku wtórnego to jednak dużo większa zagadka. Kolejna rzecz na minus rynku wtórnego – spora część fajnych mieszkań jest dość ładnie urządzona, ale nie w naszym stylu a szkoda by było wyrzucać pieniądze na remont nowej łazienki czy wywalać szafki kuchenne, które są w super stanie. Dlatego moim zdaniem wygrywa rynek pierwotny, gdzie od początku do końca człowiek sam się urządza. My mamy mieszkanie od[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
monika_jacewicz89 / 2016-06-15 12:38
Wg mnie warto kupić mieszkanie u dewelopera. Tak na zdrowy rozum: jeśli kupujesz mieszkanie z drugiej ręki, musisz się liczyć z remontem domu. Bo nawet jesli znajdziesz takie, które się nie sypie, to wątpię, ze znajdziesz takie, którego wystrój w stu procentach będzie pasował. Poza tym płacisz za jakość. Firmy deweloperskie znają się w końcu na swojej pracy, jakoś funkcjonują na rynku, wiedzą więc co i jak.
adra33 / 176.221.121.* / 2015-09-03 09:00
Ja zastanawiam się obecnie nad kupnem mieszkania od dewelopera w Warszawie. Trochę rozejrzałam sie na rynku mieszkaniowym i mieszkania na rynku wtórnym są moim zdaniem zdecydowanie za drogie.Mieszkania deweloperskie również nie są takie tanie ale takie mieszkanie przynajmniej będzie lepiej wyremontować. Zastanawiałam się nad Mokotowem albo nad Wilanowem bo zależy mi na spokojnej dzielnicy ale jednocześnie dobrze skomunikowanej z centrum.
albert_truszkow / 2015-09-07 10:08
My z żoną właśnie też jesteśmy na etapie podejmowania decyzji na temat kupna mieszkania. Najpierw myśleliśmy nad rynkiem wtórnym, ale po obejrzeniu kilkunastu mieszkań zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, ponieważ z reguły takie mieszkania z rynku wtórnego wymagają przeróbek lub remontu, no chyba że ktoś nie jest wymagający i mieszkałby już w takim zrobionym mieszkaniu. My z żoną praktycznie w każdym przypadku potrzebowalibyśmy remontu i doszliśmy do wniosku, że lepiej kupić mieszkanie od dewelopera, chociaż to też jest ryzykowna decyzja, bo znajomi mieli wiele negatywnych przygód z deweloperem, który nagle ogłosił upadłość;/ Nauczeni tym przykładem wiemy, że trzeba dobrze analizować umowy deweloperskie... A jeżeli miałbym polecać to zdecydowanie według mnie spokojniejszy Wilanó i Zora Wilanów zapowiada się bardzo interesująco:)
berretaa44 / 94.254.145.* / 2015-03-31 16:28
Z punktu widzenia inwestycji to ja bym był za osiedlem Marina Mokotów. Tutejsze apartamenty to świetna lokata na przyszłość. Osiedle jest bardzo cenione, myślę, że w przyszłości ludzie będą gotowi sporo zapłacić za lokum w tej lokalizacji.
Grzegorz968 / 85.221.147.* / 2015-06-11 13:09
Też zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Warszawie. Tutaj znalazłem zestawienie powstających właśnie inwestycji. http://perfectspace.pl/nowe-inwestycje-deweloperow-w-warszawie/ Niektóre ceny astronomiczne, ale np. Bliska Wola wygląda sympatycznie. Niezbyt daleko i ceny jak na Warszawę do zniesienia.
Klopsik / 95.147.55.* / 2015-06-13 13:19
Wola i Żoliborz - tam dziś byłam na dniach otwartych w Robyg. Jutro też są, więc można się jeszcze załapać!
Klopsik / 95.147.54.* / 2015-04-11 14:56
Od 10 tys z metra... na głowę nie upadłem. Za dużo niższą cenę można kupić mieszkanie na Żoliborzu, w równie dobrym standardzie! A jeszcze taniej np. na Bemowie... Polecam wybrać się na dni otwarte czy na targi, jeśli będą w najbliższym czasie.
kamilaaaa34 / 77.112.48.* / 2015-02-09 21:38
no ja mysle ze warto najlpierw samemu zrobic rozeznanie wsrod developerow w okolicy i z kazdym porozmawiac i ofercie. pozniej dobrze jest wybrac najkorzystniejszą ofertę i tyle. Na pewno to lepsze niz szukanie pomocy u posrednikow. Ja sama znalazalam firme Pajo, ktora pod Poznaniem buduje fajne osiedla i od nich kupilam mieszkanie.
zenek888 / 94.254.145.* / 2014-12-18 12:45
Warto sprawdzić sobie oferty firmy Dynamic Development. Myśmy kupowali od nich segment na osiedlu Zielona Polana w Lesznowoli. To nowy zespół willowy położony w zacisznym miejscu. Więcej info jest na stronie inwestycji -zielonapolana.pl. Można zadzwonić, dopytać się szczegółów, nie ma problemu z kontaktem. Odbierają telefony.
Krzysiek00 / 81.190.236.* / 2014-12-01 23:06
Zna ktoś dewelopera z Ostrzeszowa - APP mieszkania? 5 piętrowy budynek, ok 130 tys za 2 pokoje, 43 m, blisko przedszkole jakaś zieleń, zastanawiam się nad kupnem tam, bo na duże miasto mnie nie stać. Czy ktoś oglądał w środku? Z wypowiedzi widze, że właśnie na deweloperskie stawiacie a nie z rynku wtórnego.
Antoniusz ZZ / 78.9.131.* / 2015-01-30 23:04
Ostrzeszów nie jest daleko od dużego miasta, do Ostrowa ma zaledwie 30 km, dojazd jest bardzo dobry, ale przecież wszystkie potrzebne instytucje są na miejscu:)
Tomek855 / 81.190.220.* / 2015-01-03 17:07
Mój kuzyn upatrzył sobie tam mieszkanie, stawia tylko na deweloperskie, są nowoczesne, bardziej ekonomiczne w eksploatacji i przemyślanie zaprojektowane. Podoba mu się rotunda, która jest z jednej strony budynku, jest parking, plac zabaw, no i z dopłatą MdM, co było dla niego najważniejsze.
Karolina 1234 / 83.11.238.* / 2014-12-27 21:51
Na parterze mieszczą się biura różnych firm. Fajnie mieć bank pod podłogą :)
Konrad756 / 81.190.220.* / 2015-01-03 00:20
Fajne są budynki z biurami na dole, moim marzeniem było biuro na parterze a mieszkanie na piętrze, nie traci się czasu na dojazdy, swoje idealne znalazłam u dewelopera APP mieszkania.
tom.ek / 93.175.125.* / 2014-12-02 18:17
Całkiem ładny mają budynek, ale na razie tylko jeden w swojej ofercie. Znajomi rodziców się tam wprowadzili ostatnio i mieli od razu umeblowane, rzecz jasna za dopłatą.
asiakamola / 95.40.232.* / 2014-10-03 09:14
Ja zakupiłam ostatnio mieszkanie dzięki Europacific - jestem bardzo zadowolona. Fachowo podchodzą do sprawy, zależało mi na czasie i wszystko bardzo szybko zostało załatwione. Formalnościami zajmuje się firma, a ja miałam czas na urządzanie mieszkanka :D
marcinn1 / 2014-12-02 15:31
Jak ktoś nie ma czasu, to dobre rozwiązanie. Jeśli jednak się nim dysponuje, to warto trochę pochodzić i można tanio coś znaleźć. Nie wszyscy sprzedają przez pośredników.
tom.ek / 93.175.125.* / 2015-01-01 23:43
Niektórzy nawet nie potrzebują pośredników. Przy sprzedaży kilku mieszkań z jednego budynku prościej jest samemu się ogłosić jak szukać firmy której zleci się sprzedaż kilku mieszkań.
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy