Forum Forum dla firmZakładanie firmy

dobra firma kurierska

dobra firma kurierska

jeż pan / 2012-04-04 10:03
Jaką firmę kurierską polecacie? Chodzi mi o to, żeby była atrakcyjna cenowo, ale pzrede wszytskim żeby jakość świadczonych usług była wysoka. Niedawno założyłem firmę, dużo przesyłek wysyłam do klientów i na początek nie mogę sobie pozwolić na jakieś opóźnienia w terminach czy inne niedociągnięcia. Dlatego zależy mi na solidnych kurierach.
Wyświetlaj:
molecki / 46.204.54.* / 2021-02-01 22:31
Jak chce wysłać paczkę sprawdzam co będzie najbardziej opłacalne na Fast Post, to pośrednicy usług kurierskich
zibi1201 / 89.64.69.* / 2020-10-14 21:30
Od dwóch miesięcy próbuję od firmy kurierskiej DPD odzyskać 2051 zł za okradzione przez ich pracowników , na ich terenie dwie  przesyłki, jednak jak na razie bezskutecznie. Wydawało by się sprawa prosta ,gdyż nadania dokonałem w punkcie DPD w Gdańsku w obecności pracownika DPD i w obiekcie monitorowanym, jednak nie jest to takie oczywiste  dla firmy DPD . Ale zacznijmy od początku..... Na początku sierpnia  na portalu Allegro sprzedałem z opcją wysyłki za pobraniem kilka walorów numizmatycznych , w sumie o wartości 2051 zł. Kwota była duża ,więc uznałem ,że najbezpieczniej będzie to zrobić kurierem, gdyż z opcją za pobraniem nic nie może się zdarzyć , gdyż wiadomo kurier przy dostarczaniu przesyłki  pobiera należność , adresat sprawdza przy nim zawartość i sprawa zakończona. Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, kiedy zamiast przelewu na konto należnej kwoty, dwa dni póżniej otrzymałem wiadomość od firmy DPD ,że przesyłki powróciły bo adresat odmówił ich przyjęcia. Udałem się więc ponownie do placówki DPD w Gdańsku i po dokonaniu kolejnych opłat otrzymałem  z powrotem  swoje dwie przesyłki. Jednak przy ich odbiorze [ w obecności pracownika DPD i monitoringu] zauważyłem ,że obie przesyłki noszą wyrażne ślady otwarcia i zaklejenia brązową taśmą klejącą, pokazałem  to pracownikowi DPD i przy nim otworzyłem obie koperty.... obie były puste.  Omal nie dostałem zawału, bo nigdy bym się nie spodziewał ,że coś takiego może się zdarzyć. Przesyłki nie były dotykane przez nikogo innego jak pracownicy DPD, więc nie było innej opcji jak kradzież przez pracownika DPD.  Złożyłem reklamację ,sporządziliśmy odpowiedni protokół szkody ,który pracownik DPD wysłał do ich działu reklamacji w Warszawie. Sprawę również zgłosiłem na policję ,prosząc o jak najszybsze zabezpieczenie monitoringu . Po około miesiącu otrzymałem wiadomość od DPD o uzupełnienie braków --żle zostały wypełnione formularze reklamacyjne , pracownik DPD wpisał błędnie numery przesyłek wysłanych do adresata , a powinny być wpisane numery zwrotne przesyłek.  Ja jako nadawca mogłem tego nie wiedzieć ,ale pracownik DPD powinien, zwłaszcza ,że to jego obowiązek sporządzić protokół szkody w zaistniałej sytuacji. Dalej już  tylko było gorzej , co kilka dni otrzymywałem wezwania do złożenia kolejnych wyjaśnień  od pracowników zajmujących się reklamacjami , wysyłałem je internetowo  na odpowiednim ,urzędowym druku ,oraz pocztą --listownie. Gdyż druki w firmie DPD są tak skonstruowane, aby za dużo nie można było napisać, dosłownie trzy, cztery linijki. Po jakimś czasie otrzymałem w końcu odpowiedż, firma DPD odrzuciła moją reklamację ,bo jak podali wysłane zostały przedmioty zabronione przez regulamin. Co jest zresztą nieprawdą, gdyż jak im udowodniłem  [skan z ekranu komputera] w momencie gdy chciałem wejść na stronę DPD z regulaminem to pojawiał się komunikat , że taka strona nie istnieje. Zarzucono mi również , że wysłałem w przesyłkach banknoty, co jest również nieprawdą ,bo banknot jest to środek płatniczy znajdujący się w obiegu, a moje były  kolekcjonerskie, wycofane z obiegu. Jak do tej pory otrzymuję od DPD kolejne odrzucenia reklamacji ,składam odwołania, ale co ciekawe mijają dwa miesiące a tu nie ma ani słowa o jakichkolwiek rezultatach w ustaleniu złodzieja ,choć nalegałem aby mnie o tym informować. Firma DPD robi wszystko aby ukryć złodzieja ,mataczy na każdym kroku , przeciąga wszystko w czasie i udaje ,że nic się nie stało. Jak bym to ja był winien, choć kradzieży dokonał ich pracownik. Moim jedynym  błędem było to ,że skorzystałem z usługi firmy DPD , dlatego ostrzegam innych ,podając swój przykład jako przestrogę. Na wszystko co napisałem posiadam dowody na piśmie, zresztą zastrzegłem sobie na początku korespondencji z firmą DPD ,że roszczę sobie prawo do podania wszystkich faktów w prasie i internetowo . I na pewno to uczynię ,bo firma DPD nie zrobiła do tej pory nic, aby zrekompensować mi stratę . A  tak dużej firmie i z dobrą renomą powinno chyba zależeć na wykryciu złodzieja i zamknięciu sprawy jak najszybciej ,aby nie robić sobie obciachu.
polinezja794 / 188.147.34.* / 2020-04-24 19:19
Korzystam z Fast Post , łatwa w obsłudze wyszukiwarka, wystarczy wpisać wymiary i wyszukuje mi najkorzystniejsze opcje. Polecam www.fastpost.pl
Piotros636 / 5.173.136.* / 2019-06-21 10:02
Ja polecam współpracę z firmą https://eupaco.pl/. Potrzebowałem bardzo szybko wysłać przesyłkę na Litwę do kuzynki i zadziałali naprawdę ekspresowo. Poza tym obsługa bardzo sympatyczna, rzeczowa i kompetentna. Oby jak najwięcej takich firm.
Pati 150 / 83.23.96.* / 2018-05-25 12:52
Od dłuższego czasu współpracuję z pośrednikiem zlapkuriera.pl, jestem bardzo zadowolona z ich usług. Polecam :)
ANna373 / 94.254.132.* / 2017-03-17 10:58
Szczerze polecam brokera zlapkuriera.pl
Duży wybór kurierów zagwarantuje dla każdego coś miłego.
Osobiście krajówkę puszczam przez Patron Service i DHL.
Obsługa klienta również wzorowa- ostatnio sprawnie rozwiązali mój problem.
Szczerze polecam.
StaryEdek / 87.205.58.* / 2016-05-27 19:42
Ja polecam alepaka.pl można wybierać pomiędzy DPD, K-EX a DHL no i mają palety co dla mnie ważne
managerjutra / 77.112.22.* / 2016-05-23 11:36
Prowadzę sklep internetowy, więc wysyłam mnóstwo paczek na terenie kraju, dodatkowo zdarza mi się wysyłać paczki do Niemiec i Anglii. Długo szukałem firmy kurierskiej z konkurencyjnymi cenami dla znanych wszystkim firm kurierskich. Ważnym dla mnie aspektem był również sprawny system monitorujący paczki. Znajomy polecił mi firmę go global 24 http://goglobal24.pl/zagraniczne-przesylki-kurierskie/ i muszę przyznać, że jestem zadowolony ze współpracy, paczki są zawsze na czas
zdulek / 2015-01-12 13:52
nie wiem, jak teraz cenowo na tle konkurencji, ale kiedys korzystałem z usług dhl i bylem zadowolony, tych wczesniej wymienionych firm kurierskich nie znam
jagnaaa / 37.152.18.* / 2015-01-07 20:05
dobra i sprawdzona to speed pack, terminowo dostarczaja przesyłki nawet w tak gorącym okresie jak świeta! Dzieki nim moje prezenty do rodziców dotarły na czas! :)
zGer / 83.10.16.* / 2013-08-10 09:12
Rzeczywiście. Jezeli chodzi o przesyłki do Anglii, to wysylam Taniej nie ma sobie równych.
Weden / 83.4.190.* / 2013-07-23 10:08
No w sumie nie powinieneś się dziwić, że o niej wspominają. TO naprawdę dobra firma.
Tukem / 83.4.23.* / 2013-03-29 11:00
Widzę, że kilkakrotnie już przewinęła się tutaj firma wysyłam taniej. Czy naprawdę jest ona aż tak dobra?
Jacek942 / 83.7.92.* / 2013-04-16 11:33
Tak jest;). Mają tanie przesyłki w kraju i za granicą.
Buhaj / 2013-04-16 15:45
Ja od paru lat zlecam moje przesyłki siódemce... jak dal mnei jest to zaufany kurier, i jak na razie nei amierzam go zmienić na żadnego innego, szybko , tanio i pewnie!!
Jurek34 / 31.174.126.* / 2012-08-21 22:21
Ja korzystam od kilku miesięcy z wysyłam taniej i jestem bardzo zadowolony. Mają niskie stawki, duże upusty na wysyłki zagraniczne i ogólnie dobrze się z nimi współpracuje. Broker godny polecenia
Mirabelka / 193.22.83.* / 2012-07-13 19:08
ja korzystam z wysylamtaniej(pl).. fakt to jest broker ale działa bardzo dobrze..ma niskie ceny a transakcje u niego przebiegają szybko i sprawnie..w moim przypadku tak przynajmniej było
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy