Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dopłaty do usług medycznych nieuniknione?

Dopłaty do usług medycznych nieuniknione?

Money.pl / 2007-02-20 08:10
Komentarze do wiadomości: Dopłaty do usług medycznych nieuniknione?.
Wyświetlaj:
mś / 217.113.225.* / 2007-02-24 19:42
Pieniądze, które są pobierane z tytułu opieki zdrowotnej idą na utrzymanie NFZ. Idą bo większość jest przeznaczana na koszty pracownicze. Proponowałabym przyjżeć się wynagrodzeniom, które odbierane są przez kadrę zarządzającą, dobrych pracowników i pozostałych. Porównuję to z samorządami, które są na tym samym poziomie decydowania o pozostałych najemnikach, którzy muszą służyć. Pensje-dietki społeczników, reszta musi czekać. Pieniądze są przeznaczane nie na fachowy, świetnie przygotowany personel, który wytwarza / przynosi korzyści społeczne, dochód narodowy, ale na tych, którzy o nich decydują - trzymając jako pierwsi, łapę na górze pieniędzy. Oni także liczą na podwyżki - a w miarę jedzenia, apetyt rośnie. P. Religa najlepiej jest pan zorientowany. Czyż nie ? Ja również umię udawać niepełnosprawnego ! Szkoda, ale uważałam pana za bardziej ambitnego człowieka, z takim dorobkiem - to już przeszłość.
maly jasiu / 149.156.197.* / 2007-02-20 08:10
Mysle, ze na powyzszym tle dochodzi do nieporozumienia. Sytuacja w chwili obecnej z oplatami za uslugi medyczne wyglada w Polsce nastepujaco. Kazdy pracujacy obywatel co miesiaca oddaje czesc podatku w ramach tak zwanej skladki zdrowotnej. Ponadto kazdy wplaca dodatkowa kwote, ktora wykracza juz poza podatek. Popatrzylem na obciazenia z tego tytulu mojej pensji z ubieglego miesiaca. Podatek zdrowotny 1057.14 zl., skladka pracownika na zdrowie dodatkowo 170.51 zl. Prosze w tej sytuacji nie mowic, ze sluzba zdrowia w Polsce jest bezplatna. Jak wiadomo Sw. Mikolaja nie ma i za wszystko ktos musi placic. Za sluzbe zdrowia placi kazdy pracujacy. Mowienie o doplatach jest wlasnie tym nieporozumieniem. To nie sa doplaty tylko kolejne zwiekszenie obciazenia obywateli. Ja chetnie zrezygnuje z tzw. "bezplatnej opieki lekarskiej" tylko niech panstwo przestanie zabierac mi pieniadze na te "bezplatna opieke". Trzymajcie sie zdrowo.

Najnowsze wpisy