Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja na zakup działającego sklepu...

Dotacja na zakup działającego sklepu...

Michał F. / 94.254.147.* / 2016-08-22 01:42
Witam! Mam 20 lat, dopiero skończyłem technikum lecz chciałbym zacząć pracować dla siebie nie na kogoś dlatego chciałbym kupić działający od 2 lat sklep franczyzowy zatrudniający 4 osoby. Z powodu ograniczeń w środkach finansowych i niechęci brania kredytu pomyślałem o dotacjach... Czy to Unijnych czy z urzędu pracy... Tylko czy można dostać dotacje na zakup już działającej firmy? Sklep na którym się zastanawiam znajduje się we Wrocławiu. Serdecznie ękuję za wszystkie odpowiedzi i teztrzymajcie kciuki za moją przyszłość ;)
szklarek / 2016-08-22 08:54
Wypowiem się w zakresie dotacji z PUP.
Generalnie- zależy to od konkretnego tj. Twojego PUP.
Dlaczego ?
Bo kluczowe tu :

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2012 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej

NIE wyklucza/ogranicza możliwości uzyskania dotacji w sytuacji przejmowania 'gotowego' biznesu.

ALE każdy PUP ustala na bazie tego Rozporządzenia swój własny Regulamin dotacji. Np. z powodu specyfiki lokalnej rodzajów już istniejących DG, zainteresowania bezrobotnych w stosunku do posiadanych przez PUP środków na dotacje.

I np. dwa pierwsze regulaminy PUP-ów jakie znalazłem w wyszukiwarce- ograniczenie takie jednak mają, tj. w tych dwu PUP-ach doatcji by nie było.

Najnowsze wpisy