Forum Forum emerytalneInne

Emerytka prowadząca działalność gospodarczą

Emerytka prowadząca działalność gospodarczą

Tessa Wojtkiewicz / 212.244.5.* / 2008-04-27 08:14
Jestem od 2007 na emeryturze i prowadzę małą działalność gospodarczą /korepetycje/ zarabiając miesięcznie 300-400zł, a od maja do pażdziernika nie mając żadnych dochodów. Jednak dla ZUSu nie są ważne moje faktyczne zarobki, tylko na podstawie swojego zbojeckiego prawa potrącił mi 2029 zł za każdy miesiąc prowadzenia działalności. Jest to bardzo krzywdzące.To, że można na emeryturze dorobić jest czystą fikcją. Polski emeryt musi być żebrakiem.
Kosztów poniesionych na działalność ZUS też nie uwzględnia.NA PEWNO WIELU EMERYTÓW JEST W PODOBNEJ SYTUACJI. CO ROBICIE? Może są jakieś przepisy o których nie wiem. Proszę, napiszcie!
Wyświetlaj:
przedsiębiorcza / 178.183.192.* / 2011-08-07 22:20
Jestem na emeryturze ze starego portfela.Z tego powodu, że jest bardzo skapa, zamierzam stworzyć sobie samodzielne stanowisko pracy i otworzyć jednoosobowa firme w ramach działalności gospodarczej.Czy grozi mi równiez zawieszenie emerytury?
wiwan / 2011-08-08 11:06
Nie grozi, bo jest już Pani w wieku min 60 lat- nie ma Pani limitów dochodowych powodujących zmniejszenie/zawieszenie świadczenia.
Zresztą i tak przy opłacaniu składek ZUS od minimalnej możliwej deklarowanej podstawy tego limitu się nie osiąga.

Inne ograniczenia ( tak jak np. mają najnowsi emeryci z nierozwiązanym stosunkiem pracy ) nie wchodzą w grę.
lucka / 158.75.251.* / 2009-01-11 22:57
Jestem w podobnej sytuacji. Już wyrejestrowałam działalność. Można więcej stracić niż zyskać. Trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z przepisami. Jest to pułapka. Można stracić całą emeryturę mając parę godzin w szkole i działalność.

Najnowsze wpisy