III filar

citizen13 / 83.4.42.* / 2008-09-08 17:55
witam

Czy warto inwestować w te 3 filary ubezpeczeń, czy to po prostu jakaś ściema.
Ostatnio dzwonił do mnie gość z Nordea i chciał się umawiać na spotkanie żebym płacił kasę i był ubezpeiczony w 3 filarze. Nie byłem pewien czy na pewno tego chcę no i powiedział że zadzwoni za miesiąc.
Jakie jest wasze zdanie?
Wyświetlaj:
irvana / 2008-09-10 20:20
Ma racje wolny człowiek. :) III filar nie jest zly,ale musisz wiedzieć jakie masz oczekiwania, czy interesuje Cię tylko odkładanie pieniędzy czy tez ochrona życia i zdrowia. Najprawdopodobniej wlasnie tę zaproponował Ci agent. Zastanowiłabym sie natomiast nad Nordea. Na rynku ubezpieczeń panuje duza konkurencja warto zapoznac sie z oferta innych towarzystw i wybrac najkorzystniejsza dla siebie. Pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2011-02-03 14:40
Irwana. III Filar, to:
-pracownicze programy emerytalne
- Indywidualne Konta emerytalne
- grupowe ubezpieczenia inwestycyjne.

Programy dwa w jednym nie są III filarym, sa to programy badzo korzystne dla firm ubezpieczeniowych,ale nie dla klienta. I podlegaja podatkowi belki.

III filar to programy, które nie podlegaja podatkowi od zysków kapitałowych.

Irwana. Korzystniejszych warunków jakie daje Nordea nie daje żadna inna firma ubezpieczeniowa.

Wejdź na strone Nordea i zobacz ile tam jest programów czystoinwestycyjnych.
Zobacz też ile jest typów ubezpieczeń indywidualnych czystoochronnych.

Żadna inna firma nie dysponuje dla klienta tyloma rozwiązaniami.

Oprócz tych widniejacych nqa stronie internetowej Nordea ma jeszcze programy z wieloma multiagencajami na specyjalnych warunkach.(wiem, bo takie sprzedaję)

To jest firma, która cały czas rozwija paletę produktów dla klienta.
wolny człowiek / 83.27.33.* / 2008-09-08 22:05
Spotkać z "gościem" możesz się zawsze. Przygotuj się do rozmowy i jasno określ czym jesteś zainteresowany. Jeśli interesuje Cię tylko inwestowanie nie daj się wrobić w jakiś produkt "uniwersalny", lub z jakąkolwiek ochroną ubezpieczeniową (to wszystko kosztuje więcej niż myślisz i zaciemnia Ci obraz kosztów). Jeśli chcesz tylko inwestować. to zrezygnuj z pośrednika (agenta). Przez m-Bank masz dostęp do przeróżnych funduszy, bez opłat. A w III filar warto inwestować w formie jaką uznasz za najlepszą dla siebie. Nie daj się wrobić w IKE !!!!!!!!!!, bo to w aktualnej formie knot totalny.
MateuszCzuba / 212.182.77.* / 2011-02-14 16:51
Witam,
Nazywam się Mateusz Czuba, jestem przedstawicielem grópy finansowj DSA SA i chce pokazać jak w prosty sposób można oszczędzać pieniądze. Otóż rozwiązanie jest proste do skarpetki albo na lokatę, ale czy te pieniądze zarabiają? Marne grosze a w rzeczywistości tracimy bo wszystko drożeje tak w zastraszającym tępie. Mam pewne rozwiązanie moja firma proponuje Plany Inwestycyjne które uważa się za najlepszy sposób oszczędzania, czyli odkładanie na później dla siebie bądź dla osoby dla której chcemy zapewnić dobry start z zapleczem finansowym. Co jest pomniejszą zaletą Planów Inwestycyjnych? Pieniądzę zarabiają, można wybrać częstotliwość wpłat gotówki, mamy konto dodatkowe, możemy uposażyć kogo chcemy, możemy kontrolować przez internet jak inwestowane są nasze pieniądze. To nieliczne zalety Planów Inwestycyjnych, osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem: 691863246, e-mail: mateuszczuba1@gmail.com,oferuje bezpłatne spotkanie informacyjne, nie stać nikogo żeby nie skorzystać. Sam chętnie slorzystam z takiej oferty i zacznę naprawdę oszczędzać.
Z poważaniem,
lezdrub@intria.pl / 79.185.71.* / 2010-09-20 22:41
Knot. To chyba jesteś ty wolny czowieku.
Przecież IKE można mieć na funduszach inwestycyjnych.
I jest to lepsze bo wówczas od zysków nie zapacimy podatku.

Jakie wady mja programy IKE wolny czowieku ???
marcin kowalski34 / 46.113.127.* / 2011-02-02 23:54
Z tym że IKE nie jest najlepszym produktem akurat się można zgodzić.

Pozdrawiam,
Marcin Kowalski
www.krainafinansow.pl - Jak wybrać III filar, jak nie stracić na III filarze
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2011-02-16 14:24
Na tej twojej stronie jest kupa frazesów i żadnych konkretów.
żadnych konkretnych produktów do zastosowania w tej dziedzinie.Czysty bajer.
citizen13 / 83.4.42.* / 2008-09-08 22:33
Dzięki. Jeszcze o tym pomyślę....
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2010-10-03 18:30
citzen 13. Z agentem nordey jak najbardziej możesz się spotkać.
Jedyna firma która ma całościową oferte w dziedzinie ubezpieczeniowo inwestycyjnej.

Wejdź najpierw na stronę Nordey i przepatrz sobie oferty. Jest ich bardzo wiele.
Napewno bedziesz mógł sobie dobrze dobrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie.
7tonik / 2011-02-15 12:41
Polecasz IKE, rozdzielenie inwestowania i ubezpieczenia i Nordeę. Ja znalazłem w nordei produkty "Nordea IKE" i "Nordea IKE Multi Emerytura". Niestety w warunkach ogólnych jako przedmiot umowy jest wymienione ubezpieczenie na życie. Jaki produkt IKE ma Nordea bez powiązania z ubezpieczeniem na życie i bez systematycznych składek?
Na razie najkorzystniejsze IKE znalazłem w mBanku. Możliwość zmiany funduszy w ramach jednego towarzystwa. Brak opłat za prowadzenie (jednorazowa opłata przy pierwszej wypłacie transzy emerytury). Kilka przyzwoitych funduszy do dyspozycji. Brak konieczności systematycznych wpłat.
No ale szukam dalej.
lezdrub@interia.pl / 79.185.100.* / 2011-02-15 20:13
7tonik. A najwazniejsz,że nie ma Podatku belki.
Ale jezeli szukasz dobrego programu i bez podatku belki to zadzwoń, lub napisz.
Będziesz mile zaskoczony.Będziesz miał duzo funduszy w jednym programie i z kilku TFI.
7tonik / 2011-02-15 13:21
No i znalazłem lepsze IKE w Legg Mason. Lepsze fundusze i brak jakichkolwiek opłat, gdy inicjujemy otwarcie za pomocą wniosku on-line lub telefonicznie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2011-02-16 14:21
Ja uważam, że Uni Korona daje lepsze możliwośći.
7tonik / 2011-02-15 07:30
Na razie przejrzałem oferty Nordei dotyczące ubezp. na życie (Multi Ochrona i MAX). Wtdają się być faktycznie przyzwoite. Zaletą jest możliwość zawarcia na czas nieokreślony. Myślę, że są warte dalszej analizy. Nie wiem, jakie wyjdą składki. Niepokoi mnie zapis, że zostają zerwane po okresie opóźnienia (jak długi jest to okres?) i że Nordea nie informuje o niewpłynięciu składki. W pakietach Multi Ochrona nie podoba mi się, że w czasie trwania polisy po przekroczeniu pewnego wieku jesteśmy przenoszeni do kolejnego przedziału wiekowego, co się wiąże ze zmianą składki. Jeśli w chwili zawierania polisy są znane wysokości składek we wszystkich przedziałach, to ok. Jeśli jednak Nordea ustala wysokość składki dopiero po wejściu do kolejnego przedziału, to jest bardzo niekorzystne, bo nie możemy przewidzieć przyszłych kosztów polisy. Nie widzę również możliwości indeksacji. Po 10 czy 20 latach suma ubezpieczenia może okazać się śmiesznie mała.
Jest również zapis, że po 60 roku życia ustaje odpowiedzialność Nordei za wyjątkiem śmierci. Nie piszą jak (czy w ogóle) wiąże się to ze zmniejszeniem wysokości składki.
Nie podoba mi się również, że określenie stopnia utraty zdrowia zależy wyłącznie od pierwszego orzeczenia lekarza uzależnionego od Nordei. Jest zastrzeżenie, że jeśli nawet się okaże, że ten stopień jest inny, to już nie jest to brane pod uwagę. Jest jeszcze wiele niuansów, które wymagają wyjaśnienia.
lezdrub@interia.pl / 79.185.100.* / 2011-02-15 20:08
7tonik. Powiedz czego szukasz? Jaiego ubezpieczenia??
Zazwoń lub napisz. Jest sznsa,ze bedziesz zadowolony.
tel 600 942 367
7tonik / 2011-02-16 07:22
Szukam polisy czysto "życiowej", która będzie zauważalnie tańsza niż dotychczasowa Uniwersalnej Plus w Avivie, ale z nie gorszymi zabezpieczeniami w szczególności bezterminowej, z prawem do systematycznych indeksacji, bez konieczności weryfikacji stanu zdrowia w czasie trwania polisy, bez zwiększania składek bez względu na wiek nie związanych z indeksacją, bez restrykcji (zerwanie umowy, dodatkowa karencja) w przypadku jedno czy dwumiesięcznego opóźnienia w płaceniu składki, ewentualnie aby te restrykcje mogły być stosowane po skutecznym zawiadomieniu o braku wpływu składki.
Już teraz można stwierdzić, że będzie to trudne zwłaszcza dla mężczyzny przed pięćdziesiątką.
Co do kontaktu z tobą, to z zasady wolę mieć agenta na miejscu. Jesteś może z kujawsko-pomorskiego?
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2011-02-16 14:17
A to co z tem agentem chcesz chodzić spać???
Polisy czystoochronne prawie wogóle nie wymagqają obsługi.Ja daje polisy czystoochronne dożywotnie z ochrona wypadkową dożywotnią.A koszty sa cały czas jednakowe.
Spotkałeś sie z takimi polisami??

Klient ma druki na stronie internetowej do składania odszkodowania. Wypełnia je i odsyła na adres TU.

Gdy coś nie wie, to ma infolinię, może napisać e-mail do mnie, czy też zadzwonić.

Programy inwestycyjne które klientom polecam też nie wymagaja kontaktów bezpośrednich , ponieważ proponuję tylko programy bezpośrednio obsługiwane przez internet.
7tonik / 2011-02-17 07:05
No, jeśli by to była fajna agentka to może :)
lezdrub@interia.pl / 79.185.79.* / 2011-02-17 13:05
Słuchaj takie rzeczy trzeba szukać na innym portalu.Nie mieszaj biznesu z seksem.
,Bo PO zauroczeniu kupisz badziwe.Zauroczenie minie. Badziwe POzostanie.
7tonik / 2011-02-22 13:52
Poza tym przy układzie inwestycyjnym można liczyć na sygnalizację z jego strony odnośnie zmian na rynku typu. Nie muszę sam śledzić tendencji obecnie panujących. Decyzje sam podejmuję, ale mam sygnał, że np.(obecnie) nieciekawie robi się na giełdach, czyli czas na przeniesienie się na instrumenty bezpieczniejsze niż np. dynamiczne fundusze.
7tonik / 2011-02-22 13:41
Jeśli tak poważnie potraktowałeś mój żart, to powiem ci, jakie zalety widzę w prowadzeniu wszelkich polis przez zaufanego lokalnego agenta. Polisy długoterminowe charakteryzują się tym, że po kilku latach zapominamy o szczegółach w nich zawartych. Sam osobiście kiedyś przegapiłem to, że należały mi się kwoty za pobyt w szpitalu i za rekonwalescencję. Uposażeni w razie śmierci ubezpieczonego najprawdopodobniej nie będą mieli rozeznania w aktualnej sytuacji w polisach. Agent który systematycznie nas odwiedza z racji różnych polis (majątkowe, komunikacyjne, na życie i inne) ma orientację we wszystkich naszych polisach i potrafi od ręki pokierować rodzinę.
lezdrub@interia.pl / 79.185.85.* / 2011-02-22 18:27
Na polisach które sa wystawiane za moim posrednictwem jest jasno zapisany zakres kazdej ochrony, tak ze klient wystarczy,ze popatrzy na polisę i juz wie wszystko.

10 ryzyk ubezpieczeniowych,a OWU to zaledwie 7 stron. Zero problemów.

Tonik ty musisz miec kurzą pamieć,ze takich rzeczy nie pamietasz.
aaudytor / 2011-03-08 19:25 / Bywalec forum
Tylko OWU przed podpisaniem polisy czyta jakiś ułamek klientów niestety.

Najnowsze wpisy