Forum TechnologieEnergia i ekologia

Jak to jest z LEDami?

Jak to jest z LEDami?

Money.pl / 2013-11-01 21:52
Komentarze do wiadomości: Jak to jest z LEDami?.
Wyświetlaj:
T. / 81.190.62.* / 2013-11-29 00:27
Mimo wszystko nowe ekrany TV podświetlane diodami jeszcze cały czas próbują dogonić niezawodne i długowieczne(!) telewizory kineskopowe,gdzie kontrast a przede wszystkim wierność kolorów i czerń są doskonałe .
Przykładem tego jest ostatnie wydanie TV HDMI Philips 32PW9551. Ale niestety cena produkcji tego rarytasu była już zbyt wysoka, aby konkurować z obecnie produkowanymi tańszymi telewizorami.
Dawidow87 / 89.75.182.* / 2013-11-28 19:21
Dwa lata dla elektroniki to przepaść! Nic już nie jest takie same. Wystarczy zobaczyć jak to było z ambilightem (na zdjęciu) - 2 lata temu - nowość, wow. Teraz - norma, i to w dodatku czterostronny.
xavier458 / 89.74.30.* / 2013-11-27 15:26
Telewizory LED są lepsze od starszych LCD, zużywają mnie prądu i łatwiej im wyciągnąć głęboką czerń. No i można jeszcze dodać, że dzięki LED grubość telewizora mogła ulec jeszcze większemu zmniejszeniu. Kupiłem sobie dwa lata temu TV Philipsa, od poprzedniego LCD różni go wszystko w jakości obrazu, nowy jest znacznie lepszy.
D/H / 83.141.118.* / 2013-11-01 21:52
!!! Bzdura
Pani Joanno, proszę się doszkolić przed napisaniem artykułu. Rozumiem ze miało to być wyjasnienie roznicy w telewizorach dla 'szarego kowalskiego' Ale … LED & LCD to sa zupełnie DWIE RÓŻNE technologie …jeszcze do tego uzywa pani terminu 'mowiac fachowo …'
LCD - Liquid Cristal Display - to jest 'urządzenie wyświetlające obraz, […] ' ,natomiast

LED - Light Emitting Diode - jest to urządzenie generujące światło (po szczegóły działania odsyłam do http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_elektroluminescencyjna )
ktore znajduje się ZA LCD (wczesniej uzywane byly w tym miejscu swietlowki o ktorych pani wspomina)

zupelnie pomieszala pani pojecia… :)

"[…] każdy LED jest zarazem LCD' - to tak jakby powiedzieć że każdy komputer jest zarazem drzewem… ;)

Najnowsze wpisy