Forum Polityka, aktualnościKraj

Janusz Korwin-Mikke: Afera taśmowa i to co się dzieje na szczytach władzy to zasługa Kaczyńskiego

Janusz Korwin-Mikke: Afera taśmowa i to co się dzieje na szczytach władzy to zasługa Kaczyńskiego

Wyświetlaj:
waz(usa) / 46.194.118.* / 2014-07-22 22:11
Baju baju bedziesz w raju. Korwinek Mickey-Mause zabawia rodakow lepiej anizeli zawodowi komicy tacy jak Fedorowicz, Kierdziolek, czy zalozyciel Parti Piwa!

Rozpoczal nawet przedstawienie w Parlamencie Europejskim.
,mnhg / 46.113.149.* / 2014-07-14 22:29
Gazy o zapachu siarkowodoru przeważają.
PabloEscobar / 89.78.175.* / 2014-07-14 19:08
a ja myślałem że Jurij Gagarin
taki tam / 213.227.93.* / 2014-07-14 16:40
Demagog i populista? Do JKM przyczepia się różne łatki żeby ludziom Go obrzydzić i zdyskredytować, a On mówi proste i oczywiste rzeczy: że dobrobyt trzeba wypracować, że urzędnicy nic nie robią a kosztują, że prawo jest skomplikowane i złe, że tańsze państwo to niższe podatki itd, a ponieważ lewactwo nie bardzo potrafi temu zaprzeczyć to Go flekują. Bo co im zostało?
Zapominają, że problemem nie jest JKM tylko ich beznadziejne wyniki ekonomiczne.
Matka nie Boska / 2.100.176.* / 2014-07-14 14:37
czasy proletariatu i rownych zoladkow sie skonczyly i nigdy nie wroca, bo fizyka i bilogia dowodzi ,ze nie sa rowne.Utopia musi upasc.I sprawy raczej nie wygaladaja tak,jakoby ktokolwiek mila cokolwiek zrobic na rzecz mniej uposazonych i chcacych zyc z socjalistycznego panstwa.Na swiecie juz niewiele krajow z socjalizmem pozostalo, a wtedy bedzie jeszcze lepiej niz jest, jesli ktos twierdzi ,ze jest mu zle.Radze sie pocieszyc ,ze jeszcze nie jest tak zle, jeszcze nie ma tak drastycznych dysproporcji solecznych jak moga byc. A to sam proletariat sobie wywalczyl 30 lat temu ponad walczac dzielnie o kapitalizm o obcinajac reke matki komuny, z ktorej sie jadlo. VIVA KAPITALIZM
Matka nie Boska / 2.100.176.* / 2014-07-14 14:29
Mnie to ciagle zastanawia czy PIS jest partia uciesnionych czy tylko liczy na ich glosy a potem robi cos dla kogod innego? otoz wlasnie wspomnaina tutaj gdzies Zyta Gilowska za czasow rzadu PIS podwyzszyla wyzsze progi podatkowe i obnizyla podatki dla LEPIEJ zarabiajacych, najnizsza stawka pozostala na tym samym poziomie, nie wzrosla zanczaca kwota wolna od podatku dla biedniejszych wcale ani skladki, Co wiecej gdy rzadzila dwojca Kaczynskich NIE PODWYZSZYLI oni na rzecz BIEDNIJSZYCH najnizszej krajowej, a MOGLI o 20-30% (tak jakby sobie zapewne socjalistyczny elektorat zyczyl), nie byloby wtedy nawet VETA prezydenckiego. Podatki CIT jedne z najnizszych w Europie 19% w tamtym czasie od bogatych korporacji, NIE zostaly PODWYZSZONE, a podatek dla najubozszych 19% PIT wynosil tyle samo co pofdatek CIT od bogatych korporacji). Ja sie pytam w jaki sposob PIS polepszyl zycie biedniejszych -- ?? ze dostal becikowe??? hehehe, I kto tu jest naiwnym IDIOTA?
Matka nie Boska / 2.100.176.* / 2014-07-14 14:33
ja nawet sklonna jestem glosowac na PIS jesli nadal beda mamic jednych a robic beda cos dla mnie- obnizac podatki, obnizac skladki, ulatwiac prace przedsiebiorcom i obnizac biurokracje i urzedostwo. Czyli mowmy jedno i obiecujmy jednym a robmy Swoje! Robmy swoje
autor jsa / 83.144.78.* / 2014-07-28 12:29
jakis tekst
et sklonna jestem glosowac na PIS jesli nadal beda mamic jednych a robic beda cos dla mnie- obnizac podatki, obnizac skladki, ulatwiac prace przedsiebiorcom i obnizac biurokracje
polish-british citizen / 2.100.176.* / 2014-07-14 14:07
Panstwo i urzedasy, a konkretnie ich nieudolnosc, brak wiedzy i zawile prawo , zbyt czesto zmieniajace sie zbednie, bo wszystko moze byc proste jak w UK, kosztuja obywatela zbyt wiele, Polska placi corocznie milionowe kary i wyplaty odszkodowac firmom oraz obywatelom oraz te do UE za swoja NIEUDOLNOSC i NIEKOMPETENCJE! a za to zabiera tam pojedynczym ludziom ( ale w skali duzej na poziomoe kraju), gdzie powinno im sie cos nalezec ( emerytury,renty uczciwe, leczenie bez NFZ) zgodnie nawet z obowiazujacymi przepisami. I to nalezy poslac do diabla.Mnie nie obchodza setki tysiecy urzedasow- czas ie przekwalifikowac-mogliscie to zrobic na fundowanych przez panstwo i UE kursach i do roboty komercyjnej. Czas na odchudzenie panstwa, konkurencyjnosc i przejrzystce i sprzyjajace warunki dzialania dla firm. A wtedy i robota sie znajdzie.
polish-british citizen / 2.100.176.* / 2014-07-14 12:18
To nawet mogloby sie sprawdzic!. Moja teoria jest taka,ze za panem Mike stoja zmeczeni konfliktem bliskowschodnim zydzi pro-rosyjscy i pro-wschodni z Izreala i USA, chca w Polsce miec takie poletko doswiadczalne politycznoekonomiczne, stworzyc sobie taka druga Szwajcarie tylko jeszcze bardzej zreformowana na swoja korzysc, ba wtedy z pro-rosyjska polityka mysle,ze nawet interes moglby KWITNAC! interes z calym wschodem! Elektorat socjalsityczny i tych zawistych ,ze inni cos maja glosuje wiec na PIS lub SLD, co smieszniejszcze to elektorat,ktory sam wywalczyl kapitalizm ( widocznie wiedza byla nikla o co galy walczyly, czy wiedzialy co braly). Jesli chodzi o emerytury to czlowiek,majac zostawione skladki w kieszeni powiniec stac sie sam swoim inwestorem,biznesmenem i nauczyc sie inwestowac SAM na swoja emeryture. MNie jednak bardziej interesuje to ,ze powinno byc wsparcie finansowe dla ludzi chorych - inwalidow i chorych psychicznie!! a nie takie katolickie hipokrytyczne bezecenstwo jak teraz sie dzieje. Otoz sa na swiecie ludzi nieszczescliwi po wypadkach i przejsciach cierpiacy nie z wlasnego wyboru i nie z wlasnej winy. Glosowalabym na pana MIke pod warunkiem ,ze nie zepcha ludzi chorych/inwalidow/chore dzieci/doroslych ciepiacych na choroby psyhciczne, ktore nie pozwalaja im sparwdzic sie z pracy. Pracy administracyjnej zwiaznej z tym byloby duz mniej niz to wszystko co dzis udaja ,ze robia cale rzesze niepotrzebnycyh urzedasow na kazdym poziomie, ktorzy i tak dzialaja na szkode obywatela,pasntwa i pojedynczego czlowieka ( petenta).
eu2012p / 81.210.106.* / 2014-07-14 11:32
PO jest partią skrajnie populistyczną podobną do dawnej nieboszczki PZPR.Ale także u JKM widać dużo populizmu.Chce utrzymać stary wiek emerytalny i przywileje emerytów.Nie pokazuje jak to zrobić.Dopóki nie będzie szczegułów realizacji to trudno to traktować inaczej niż bajdurzenie.Oczywiście Tuska w demagogii,kłamstwach i populiźmie JKM jest nie do prześcignięcia ale to małe pocieszenie.
analityk finansowy gospodarki / 83.238.13.* / 2014-07-14 09:58
Podoba mi się forma wypowiedzi JKM. Wyuczona, prosta, nieco wulgarna i zdecydowana.

Do statystycznego motłochu - 78% społeczeństwa trafia max 12% treści i to im wystarcza, bo liczy się forma i prezencja.

I chciałbym widzieć zmiany ustroju na lepszy, zdrowszy i taki, w którym lepiej nam się żyje, i dostatniej.
Ale jestem analitykiem z wiedzą gospodarczą i wiem, że w tych wypowiedziach 2 + 2 nie równa się 20.

I miło jest posłuchać prawdy. Że kradną i w PIS i PO, ..., a z wyjątkiem zmiany nazwy mamy nadal socjalizm, bo to wiemy.

Tylko wiesz Jasiu ja mam mózg. Umiem liczyć, wiem, że obecnie w Polsce pracuje tylko 9mln ludzi. w tym 3.5mln w strukturach państwa. Jeżeli Jasiu chodziłbyś na lekcje matematyki to poza wrzutami pustych chwytliwych sloganów typu "zmniejszyć podatki" wiedziałbyś to co ja. Że ostymi zmianami doprowadza się systemy monetarne do bankructwa. I mam pytanie do Jasia. Jasiu Jak już zmienisz ustrój. Zabierzesz publiczną służbę zdrowia, wywalisz na bruk 30% pracujących czyli administrację, a państwo zbankrutuje bo straci płynność finansową i stabilizację, na której wszystko się opiera w każdym obecnym zadłużonym systemie. To czym nakarmisz buraczku głodne polskie dzieci, rencistów, emerytów, którzy nie będą mieli kasy. Bezrobotnych których nagle przybędzie? Z d. wytrzaśniesz coś, czy jakiś twój czarodziejski slogan do bezmózgiej masy trafi i zamieni się w chleb?
polish-british citizen / 2.100.176.* / 2014-07-14 12:22
do statystycznego motlochu trwafia tylko slowa prezesa PIS :" Im zabiore ( tym co cos maja), a wam dam, dam wam to i dam wam tamto, dam wam mieszkania darmowe, dam wam zaislki, dam wam becikowe, dam wam po mercedesie, dam wam wczasy darmowe rodzinne, zabierajc tym co juz jakis majatek maja (bo ciezko mysla i pracujai nie sluchaja tego i nie czeakaj na to co ,kto im da )
Mariuko / 91.215.46.* / 2014-07-14 10:20
Panie ANAL-ityku.
Po pierwsze to widzę, że Pan nie umie czytać i słuchać ze zrozumieniem. Pieniądze maja się wziąć właśnie od tych kilkuset tysięcy zwolnionych nierobów z urzędów. Kiedy będą niższe podatki to rozwinie się przemysł i powstaną miejsca pracy. Proszę jechać na Węgry i popatrzeć jak się rozwijają - a wystarczyło kilka procent obniżyć. Wiadomo, że nie zaorze się wszystkiego od razu choć tak byłoby najłatwiej. Takie zmiany wymagają czasu, ale teraz idzie to w przeciwnym kierunku i prowadzi to powolnej wymęczającej śmierci. Ludzie już nie mają siły aby to wytrzymać i dlatego popierają NOWĄ PRAWICĘ JANUSZA KORWIN - MIKKEGO.
~~m / 151.88.22.* / 2014-07-14 08:35
Nowa "gwiazda" w polityce przerost formy nad treścią i szum wokół własnej osoby niczym Niesiołowski
Robert Roy McGregor / 31.11.219.* / 2014-07-12 21:00
Tu z Korwinem zgadzam się w 100%. Także z tym, ze pis to populiści i socjalisci. Problemem Jarosława jest brak wyobraźni. On wyrósł w prl i tak głeboko nasiaknął ideologią populizmu mas, ze teraz nie umie inaczej.
Brak programu i realnego myslenia o kraju.
Korwin natomiast ma nejlepszy program gospodarczy od z górą 20 lat. Ten program jest w gruncie rzeczy realizowany. Nie mozna zaprzeczać prawom ekonommi.
Niestety Korwin także nie ma wyobraźni. Prtyje polityczne to pieśń przeszłosci cofajaca demokrację o 200 lat.
W obecnej Polsce to karykatura demokracji. Wybierasz X a wchodzi z listy partyjnej Y i jeszcze im za tą "ściemę" płacisz... Efekt te same "ryje" przy korycie od 20 lat.
Korwin ma jeszcze jeden problem, został w tyle w nauce o ekonomii. Jeen jedyny podatek VAT 7% rozwiazuje w Polsce wszystkie problemy. Ustawa na jedną kartkę papieru i 1 mln ludzi pozorujacych wartość dodaną, po skarbówkach, biurach rachunkowych do zagospodarwania ...
Korwin leckcewarzy także społeczną naukę Kościoła a w szczególności ponad czasowe ustalenia Soboru Watykańskiego II. Obawiam się, ze brnie w populizm bo się wypalił. ma jednak rację, ze młode pokolenie nie zaakceptuje układu PO, PIS, i przystawek cementujacych dla zawłaszczania mienia publicznego tzw. układ...
Młodzi potrzebują programu Korwina ale nie koniecznie jego samego. Powstanie nowa Młoda Polska MP bez zblazowanych działaczy i demokracja oparta na większości głosujacej pilotem od telewizora/komputera.
Taka będzie Polska za 5 lat.

Andrzej Arkadiusz Grundland
Matka nie Boska / 2.100.176.* / 2014-07-14 13:48
a co ma do polityki i ekonomii kosciol?? w wiekszosci krajow Europy religia i waiar to prywatna sprawa kazdej osoby i tak powinno byc w Polsce- wartosc rodziny podkreslaja ludzie zyjacy przykladem i dajacy przyklad jako madrzy ludzie ,normalni , nie ma to nic wpolneego z jakakolwiek religia. Moja rodzina jest wyksztalcona i NIe religijna choc wierzaca od 4 pokolen, wszyscy zyja w rodzinie, maja dzieci, wychowuja je najlepiej jak potrafia i nie ma rozwodow- NIE MA TO NIC wspolnego z ajakakolwiek religia-zwyczajnie albo ktos jest madry i wie co dla niego jest dobre,albo jest glupi. Prosze mnie i innych nie indoktrynowac, bez kosciola w polityce i ekonomii mozna zyc calkiem madrze, jesli jest sie madrym czlowiekiem. A przemodlonemu prostaczkowi modlitwa nie pomoze, jesli brak madrosci. Biblia daje tego przyklady. Nie modlitwa lecz czynem, lepiej z madrym zgubic niz z glupim znalezc.Przypowisc biblijna o tym jak Bog rozdawal talenty polecam-najlepszy przyklad.
Robert Roy McGregor / 31.11.219.* / 2014-07-28 10:42
Przeczytaj ustalenia SOBORU a odkryjesz, ze dotyczyły one wszelkiej istoty życia, także jego społecznego i ekonomicznego wymiaru...
Robert Roy McGregor / 31.11.219.* / 2014-07-12 21:16
7% VAT od wszelkiej wartosci dodanej (przy, produkcji, usług itp.) i żaden inny podatek ogólno państwowy. Podatek ten byłby na utrzymanie zarządznia państwem (tylko prezydent z ministrami jak w USA,) infrastruktury ogólnego, ponad regionalnego przeznaczenia w której udział państwa byłby kontrolny max 33%, zawodowej 250 tys. armii. Pozostałe w rękach lokalnych samorządów. Na utrzymanie szkół , przedszkoli, infrastruktury , służb municypalnych, w pełni przekazanych samorzadom byłby podatek wg. prawa lokalnego także nie większy niż 7%. Łączne podatki w Polsce nie mogły by przekroczyć 14% .

aag
pitt671 / 178.36.107.* / 2014-07-13 16:03
Fajne są te wyliczanki, idźmy na całość, może wystarczy tylko 3% podatek VAT? t]Tylko ciekawe jaka była podstawa tych wyliczeń. Tak samo pogląd Korwina Mikke że wystarczy 1000 urzędników w całej Polsce. Jeszcze raz się pytam na jakiej podstawie są to wyliczenia? Przyśniło mu się ?
Ziomu$$ / 37.248.254.* / 2014-07-12 09:24
"chcę obalić ten ustrój" - dziękuję, to mi wystarczy. Reżim z Warszawy musi upaść.
K8K8K8 / 178.43.32.* / 2014-07-12 00:35
Janusz Korwin Mikke populistą? Autor raczy chyba sobie żartować.
mno_1966 / 159.205.210.* / 2014-07-12 18:42
Populizm na Wikipedią ..."potocznie populizm oznacza działania polityczne zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie nierealnych obietnic..."
I nazwanie JKM populistą jest jak najbardziej zasadne, gdyż wszystkie jego obietnice są nierealne.
No może poza jedną, którą już zrealizował.
Ale nie wymagała ona dużo wysiłku.
menda232131 / 83.30.166.* / 2014-07-13 09:42
a komuż on to niby schlebia [...] ? obiecuje przywileje czy zasiłki ? a może zapowiada zatrudnienie kolejnych tysięcy pociotków i znajomych królika w państwowych spółeczkach od nic nie robienia?

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
pitt671 / 178.36.107.* / 2014-07-13 16:09
Już samo nazywanie wszelakiej władzy ( polskiej czy unijnej ) złodziejami, to populizm w czystej postaci który trafia do takich lemingów jak ty. Do prostych ludzi musi być widać chwytliwe hasełko. Korwin jeszcze nic w życiu nie zbudował, potrafi tylko gadać i niszczyć. Był posłem pierwszej kadencji, chciał tylko rozliczać przeszłość. Nie potrafił nic konstruktywnego zbudować.
mno_1966 / 159.205.210.* / 2014-07-13 11:53
Kultura w szeregach zwolenników NP pozostawia wiele do życzenia.
Ale tak jest jak się nie ma rzeczowych argumentów.

biecuje przywileje czy zasiłki

To nie znasz głównej zasady JKM "Pacta sunt servanda"
Czyli przywileje emerytalne zachowują górnicy służby mundurowe,obiecuje przywrócenie wieku emerytalnego wszystkim tym którym "niesłusznie wydłużono".
Oczywiście oprócz młodych którzy rozpoczęli pracę.
Zgodnie z tą zasadą nie można także odebrać raz przyznanych zasiłków.
Kto za to zapłaci.Oczywiście młodzi którzy tu pracują.

zatrudnienie kolejnych tysięcy pociotków

Nie brnij.
Zlecenie na wykonanie prac dla swojej partii dostały spółki z najbliższej rodziny.
Na pytanie dlaczego była prosta odpowiedź: bo byli najtańsi i najlepsi.
To tak jakbym słyszał czołowych działaczy PSL czy PO.
Pan Dzikus / 95.171.213.* / 2014-07-11 19:06
Powinniście sprawdzić w słowniku znaczenie słowa populizm. JKM jest odwrotnością populisty a nie populistą.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy