Na skróty
  • Na żywo w Money.pl:
Forum Forum prawneKarne

jestem karany czy nie??prosze o pomoc

jestem karany czy nie??prosze o pomoc

skomentuj
Pawełwrocław86 / 62.87.142.* / 2008-02-14 20:51
Witam:)
Dwa lata temu miałem powazny wypadek samochodowy(zderzyłem sie z cysterną) Sąd przysłał mi powiadomienie o odbytej rozprawie m.in 1300zł grzywny do zapłacenia, swoją decyzje uzasadnili niedostosowaniem predkosci do warunków atmosferycznych, nie dostałem żadnych punktów ani nic, zapłaciłem, wszystko ok, teraz zdecydowałem sie zapisac na kurs na instruktora nauki jazdy "katB" wyszytałem w informacji ze taka osoba musi byc niekaralna....... a dokładnie ::- nie była karana wyrokiem sądu lub orzeczeniem kolegium do spraw wykroczeń za przestępstwo lub wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, nie wiem za bardzo o co chodzi, jakby ktos wiedział z góry dzieki za pomoc pozdrawiam
Wyświetlaj:
arekeer / 89.228.150.* / 2008-10-16 13:33
nie mozesz ,
nawet jak spluniesz na chodniki policjant da do sadu to koniec ,
moj cały kurs poszedl si e j....
pawel1974 / 89.228.150.* / 2008-10-16 12:34
a ja mam z rejestru z enei figuruje w sadzie , a z zaswuadczenia z polocji ze sad dal mi mandat za predkosc i juz mnei nei przyjeli na egzamin w WORD ;( , to krzywdzace , bo jak bym to dostal od policjanta to okej by było ....
bomin / 213.25.109.* / 2008-08-13 11:53
A co w sytuacji gdyby tej grzywny nie zapłacił i minęło powiedzmy dziesięć lat?
rejstre / 217.153.72.* / 2008-07-14 12:38
zobacz sobie artykuł na ten temat, http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/krajowy;rejestr;karny;-;kiedy;nastepuje;zatarcie;skazania,7,0,350727.html
będziesz miął jasność
lismarcin84 / 87.207.50.* / 2008-11-23 19:44
mam pytanie jak mialem godziny do odrobienia i zamienilem to na kare grzywnom to czy jestem w rejestrze karnym
lismarcin84 / 87.207.50.* / 2008-11-23 19:38
mam pytanie czy jak mialem grzynom rok tem splacilem przed terminem to jestem karany
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 18:29
tak, każda kara (pozb. woln., ogran. woln., grzywna jest w KRK)
nawet w razie warunkowego umorzenia jesteś w KRK
karrramba592 / 83.24.44.* / 2013-07-16 09:48
Z tego co wiem to warunkowego umorzenia nie wpisują - lepiej to sprawdź.
dsad / 83.29.234.* / 2013-07-08 11:49
z tym sie nie zgodze.
Młody Rentier / 2008-02-15 15:34 / Bywalec forum
istnieje tez cos takiego jak Krajowy Rejestr Karny i jak złozysz zapytanie czy byles karany to dostaniesz odpowiedz czy figurujesz w tym rejestrze, jezeli nie figurujesz no to nie byles karany. oplata za info wynosi 50 plnow.
Nepi / 194.149.88.* / 2008-02-15 00:50
1. Jak wyglada orzeczenie i jaka kwalifikacje czynu zastosowalsac (podaj art. z Kodeksu karnego lub Kodeksu Wykroczen, Kodeksu Ruchu Drogowego czy czegos tam) przytoczony w wyroku, musi tam byc.
2.Na cale szczescie mamy w prawie karnym cos takiego jak ZATARCIE SKAZANIA, a znaczy to, ze nawet jak zostales skazany prawomocnym wyrokiem karnym, to po pewnym okresie od wykonania kary, wyrok jest "wymazywany z papierow" i mozesz bez konsekwencji podawac ze nigdy nie byles skazany tym wyrokiem. (Tak jakby sprawy wogole nie bylo). W przypadku grzywny okres zatarcia wynosi 5 lat, ale po 3 latach od skazania mozesz wnioskowac do sadu o przedterminowe zatarcie. Tak to wyglada w przypadku grzywy orzeczonej z kodeksu karnego.
3. Nie wiem jak ma sie sprawa w przypadku wykroczen drogowych (n ainnej podstawie wyrokowania niz KK) ale moge poszukac, jak juz bede wiedzial, z ktorego rpzepisu dokladnie Cie skazano.
Pawełwrocław86 / 62.87.142.* / 2008-02-20 20:15
Nepi pytałes o art. z góry dzieki za pomoc:
- tj. za wykroczenie z art. 86 1kw w zw. z art. 19 ust 1 ustawy PoRD
Radzio_pl / 89.171.103.* / 2008-02-21 10:32
Grzywna nałozona na podstawie kodeksu wykroczeń nie figuruje w KRK. Twoja kartoteka jest czysta.
hph / 62.121.68.* / 2008-03-01 01:50
Jest jednak inny problem. Z twojej wypowiedzi wynika, że byłeś karany za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym około dwa lata temu. Wypełniając formularze na instruktora nauki jazdy jesteś pouczony o obowiązku wypełnienia ich zgodnie z prawdą pod rygorem odpowiedzialności karnej z art. 233 kk za złożenie nieprawdziwego oświadczenia. W karcie informacji nie będzie ale np. w rejestrach Policji to i owszem co mogą sprawdzić i będą kłopoty natury karnej.
Niemniej zgodnie z art. 46. § 1 kodeksu wykroczeń  ukaranie uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia wykonania kary. Tak więc jeśli upłynęły dwa lata od daty zapłaty przez ciebie grzywny (i nie zachodzą pozostałe wypadki z art. 46 kw) obecnie możesz zgodnie z prawdą twierdzić że nie byłeś karany za opisane wykroczenie.
monbie / 94.240.12.* / 2012-07-04 00:42
a jak jest z wykroczeniem art.92&1kw oraz art.65&1kw grzywna została zapałacona w terminie zdarzenie miało miejsce 1,5 roku temu. czy ta osoba w sądzie ma powiedzieć że była karana czy nie jak zapytają prosze o odpowiedź
skomentuj

Najnowsze wpisy