Forum Spółki giełdowe Jastrzębska Spółka Węglowa SA

JSW redukuje zatrudnienie. Odeszło już 1200 osób

JSW redukuje zatrudnienie. Odeszło już 1200 osób

Wyświetlaj:
pracownik spolki / 31.63.254.* / 2015-07-15 12:25
Zmniejszyc ilosc spolek ?A co z tymi ludzmi ktorzy tam pracuja przeciez tam sa nie tylko emeryci ale ludzie ktorych praca tam jest jedynym zrodlem utrzymania a placa w tych spolkach nie zaciekawa wiec pozbawic ich wszystkiego ?A co tam byle ja mam inni sie nielicza
pewne jak w banku ?? / 109.243.134.* / 2015-07-27 21:43
Sytuacja jest pewna:
Wybory do Sejmu upodlą Banki> spadną do minimów , zaś Górnicy JSW oraz Bogdanka mogą spać spokojnie, Rząd Kopacz będzie się bał strajków opon podpalonych i innych cudów które nie na rękę są w kampanii. Więc do Października JSW i Bogdanka jest w pozycji wzrostowej. Wszystkie Banki dzięki wypowiedzi Prezydenta Dudy będą traciły na wartości do października, zaś jeśli wygra PIS banki będą tak nisko że zaczną rosnąć, KGHM, TAURON, ENERGA PGE pomogą górnikom finansowo i również będą znacznie traciły.
xyaa / 164.126.6.* / 2015-07-14 18:29
"zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, że również emeryci i renciści tej firmy najprawdopodobniej stracą deputaty, a górnicy czternastą pensję. – ALE OSZCZĘDNOŚCI ZACZYNAMY OD SIEBIE. Zarząd podjął decyzję o obniżeniu od 1 października o 10 procent wynagrodzeń wszystkim dyrektorom kopalń, Zakładu Logistyki Materiałowej i dyrektorom zatrudnionym w biurze zarządu. Decyzja zapadła z powodu konieczności ograniczania kosztów osobowych. Natomiast od lipca ZARZĄD OBNIŻYŁ SOBIE wynagrodzenia o 10 procent – powiedział Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej."........ CO NA TO ZWIĄZKI ???.......... "Dwudniowe referendum pokazało zarządowi, że górnicy nie są zadowoleni z zamachu na ich przywileje górnicze i będą bronić ich jak świętości. Referendum przeprowadzone zostało w środę i czwartek. Górnicy mieli odpowiedzieć na pytanie czy zarząd spółki powinien by odwołany, bo utracił wiarygodność. "
PanzerMario / 5.60.85.* / 2015-07-14 09:28
Wcale to nie jest dobra wiadomosc. Juz na odzialach brakuje ludzi. I przesuniecia organizacyjne nic nie dadza bez zatrudnienie ludzi. Kwestia czasu bedzie gdy dojdzie do tragedii. Brakuje elektrykow i mechanikow na utrzymanie ruchy. Jest wybor albo oblozyc zbrojenie albo utrzymanie ruchu. Juz sie nie robi biezacych konserwacji co skutkuje wzrostem awaryjnosci. Juz notorycznie jeden obslugant obsluguje dwa, trzy przenosniki. Tylko czekac kiedy cos sie zapali albo ktos zginie. Redukcje powinno sie zrobic najpierw wsrod pracownikow biurowych i inspektorow dolowych ktorzy to maja dniowki dolowe a dolu nie widza. Wyszkolenie pracownika dolowego trwa okolo 5 lat to nie jest proste ze wezmie sie kogos z ulicy i nawet po odpowiedniej szkole i bedzie potrafil z marszu przejac obowiazki kogos kto kilkanascie lat zbieral doswiadczenie.
Andrzej z jsw / 81.18.214.* / 2015-07-14 07:03
A kiedy obniżą ilość prezesów w tych spółkach córkach. Tam trafiają wszyscy krewni i znajomi, którzy mają zarabiać na krocie na kontraktach menadżerskich. W JSW też powinni ukrócić te kontrakty menadżerskie.
Akcje w dół a ich zarobki pionowo w górę.
alex486 / 37.152.19.* / 2015-07-13 21:33
Kłamstwo i obłuda przerzucają ludzi do spółek córek i wnuczek z takimi pakietami zabezpieczeń że pracownicy tych spółek zarabiają 2/3 tego co ci przenoszeni !!! Kiedy się ten kłam skończy. Po trzykroć wierutne kłamstwo kto za to się wreszcie weźmie. Kiedy wreszcie to nasze państwo będzie uczciwe i praworządne a tych wszystkich kłamców dorobkiewiczów i innych pełzających gadów na cudzych grzbietach się pozbędziemy.
ja ja / 109.58.145.* / 2015-07-13 21:24
czas zredukować ilość działaczy związkowych, zmniejszyć ilość spółek wokół kopalni !
gryzli / 89.72.7.* / 2015-07-13 20:39
To wciąż za mało by wyjść na prostą. Trzeba radykalniej zmniejszać zatrudnienie by obniżać koszta osobowe ale trzeba robić to z głową jak za reformy p.Buzka. Recepta na rentowność JSW jest jedna. Tylko systemowe rozwiązania w postaci dobrowolnych dwuletnich urlopów górniczych dla JSW oraz natychmiastowe zlikwidowanie odrabiania wojska i chorobowego do emerytury pozwoli na odejście tysięcy ludzi z branży bez niepokojów społecznych co od razu przełoży się na poprawę ekonomiczną sektora górniczego i co najważniejsze da nowe miejsca pracy absolwentom szkół górniczych by mogli normalnie żyć we własnym kraju, a nie emigrować na zmywaki Europy. Likwidacja odrabiania wojska i chorobowego poprawi też sytuację ZUS-u gdyż górnicy pracujący dłużej (odrabiający wojsko i L4) będą musieli dostać wyższe emerytury gdyż dłużej pracują. Tak, że takie odrabianie należy już dziś zlikwidować gdyż przynosi ono więcej strat niż pożytku. Ponad to po odejściu tysięcy górników likwidacja trwale nierentownych kopalń JSW przyniesie wymierne efekty w postaci zmniejszonej emisji CO2 i CH4 do atmosfery.
Kamila321 / 88.156.128.* / 2015-07-13 20:34
Teraz wszędzie są redukcje etatów. Mnie też to niestety dotknęło, ale nie załamałam się. Mam skończone studia, w tym roku też rachunkowość w szkole policealnej skończyłam. Mam wykształcenie i kwalifikacje, zaczęłam sobie już szukać pracy, chodzę na rozmowy i póki co to mnie żadna firma nie odpowiadała, a nie ja im. Także myślę, że praca spokojnie się znajdzie.
sporkey / 109.231.63.* / 2015-07-13 19:30
koszty pracy JSW sie zmniejszą i prezesik premia z tego powodu- ale wydatki na zasiłki dla bezrobotnych sie zwiększą
xyaa / 164.126.6.* / 2015-07-14 19:10
"zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, że również emeryci i renciści tej firmy najprawdopodobniej stracą deputaty, a górnicy czternastą pensję. – ALE OSZCZĘDNOŚCI ZACZYNAMY OD SIEBIE. Zarząd podjął decyzję o obniżeniu od 1 października o 10 procent wynagrodzeń wszystkim dyrektorom kopalń, Zakładu Logistyki Materiałowej i dyrektorom zatrudnionym w biurze zarządu. Decyzja zapadła z powodu konieczności ograniczania kosztów osobowych. Natomiast od lipca ZARZĄD OBNIŻYŁ SOBIE wynagrodzenia o 10 procent – powiedział Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej."........ CO NA TO ZWIĄZKI ???.......... "Dwudniowe referendum pokazało zarządowi, że górnicy nie są zadowoleni z zamachu na ich przywileje górnicze i będą bronić ich jak świętości. Referendum przeprowadzone zostało w środę i czwartek. Górnicy mieli odpowiedzieć na pytanie czy zarząd spółki powinien by odwołany, bo utracił wiarygodność. "
Pracownik KWK / 5.172.237.* / 2015-07-13 16:31
Pozbyć się pasożytów z budynku ze zdjęcia i okaże sie że wszystkie kopalnie nagle przynoszą zysk.
Hioob / 83.30.192.* / 2015-07-13 16:08
A ilu związkowców???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy