Forum Forum prawneCywilne

kiedy obowiazuje okres ochronny przez eksmisja??

kiedy obowiazuje okres ochronny przez eksmisja??

ajadjaj / 2012-08-06 09:48
mam zadluzone mieszkanie, komornik co miesiac sciaga mi polowe pensji, boje sie, ze niedlugo dojdzie do eksmisji...powiedzcie mi kiedy obowiazuje okres ochronny ze nie mozna przeprowadzac eksmisji?
Wyświetlaj:
załamany / 78.10.33.* / 2012-10-15 16:00
jestem zagrożony eksmisją ,Po śmierci ojca administracja zabrała jego mieszkanie komunalne .Ja mieszkam i jestem zameldowany w innym mieszkaniu od 30 lat .Zgodnie z wolą administracji opróżniłem mieszkanie ojca z jego mebli i zdałem im klucze .10 miesięcy po tym fakcie dostałem pismo że zalegam z czynszem ,wiem że nie zalegam ,udałem się do nich ,okazuje że do czynszu za moje mieszkanie doliczyli zaległość zmarłego ojca za jego mieszkanie które zabrali ,argumentując że "jestem spadkobiercą z automatu".Nie dostałem po ojcu żadnego spadku ,poniosłem koszty opróżnienia jego mieszkania .Doliczyli mi do mojego mieszkania jego zaległość z odsetkami .Dają termin do spłaty grożąc eksmisją .Powiadomili mnie o jego zaległości dopiero 10 miesięcy po śmierci mimo że bywałem u nich wielokrotnie wcześniej
szklarek / 2012-10-15 16:26
Sytuację ową należy odseparować od kwestii mieszkaniowych- równie dobrze zamiast administracji mógłby to być Orange w sprawie zaległych faktur za telefon ojca.

Skro nie odrzucił Pan spadku, ani nie przyjął go z dobrodziejstwem inwentarza- stał się Pan spadkobiercą również długów zmarłego.

Odpowiada Pan za długi od chwili przyjęcia spadku, która zgodnie z KC nastąpiła 6 miesięcy po śmierci zmarłego ( bo wcześniej nie doszło do oświadczeń o odrzuceniu/przyjęciu ). Więc 4 miesiące temu jeszcze nie było wiadomo, czy długi przejdą na Pana.

Natomiast absolutnie zadłużenie to nie może stanowić automatycznej podstawy eksmisji z INNEGO mieszkania, które zadłużone nie jest. W razie niewykonania wezwania zadłużenie to może być wyegzekwowane np. z wynagrodzenia za pracę, ze świadczeń ZUS itp.
nejdan / 2012-08-07 11:13 / Bywalec forum
a jak wogole dochodzi do eksmisji , jest wczesniej jakas rozprawa w sadzie w tej sprawie? mozna sie z tego jakos wyplatac zeby do niej nie doszlo jednak? prosze o odpowiedz
cukiereczek83 / 2012-08-06 11:04 / Bywalec forum
z tego co sie orientuje to taki okres ochronny obowiazuje od pazdziernika do marca, czyli w sezonie jesienno-zimowym, wtedy nie mozna wyrzucac ludzi z mieszkan, pozdrawiam
Pedro from GDA / 89.71.44.* / 2014-08-19 01:18
Do "cukiereczek83"
Okres ochronny obowiązuje od 1 listopada do 31 marca i niestety w większości przypadków tzw. "akcję" robią już 1 kwietnia w prima aprilis.
To nie żart, taka jest prawda.

Najnowsze wpisy