Forum

Komentarze użytkownika "ON3"

Komentarze użytkownika: ON3

ZUS - monopolista

ON3 / 2009-05-06 15:58
Czy wiecie, że w Niemczech działa 6 towarzystw emerytalno-rentowych konkurujących ze sobą o składkę obywatela. Wszystkie towarzystwa zatrudniają 12,5 tysiąca ludzi w 100 milionowy kraju. U nas ZUS monopolista liczy sobie ponad 60 tysięcy pracowników i etatyzacja ciągle wzrasta. Zrobiono porządek z telekomunikacją, aktualnie rozbija się monopol poczty a kiedy ZUS? Po zawetowaniu ustawy przez Prezydenta o rentach z FUS i utrzymaniu veta dzięki PiS i SLD zamierzamy na swoim terenie przy każdej nadarzającej się okazji oblewać dygnitarzy SLD różową lemoniadą a PiS denaturatem. Co o tym sądzicie?

Tusk a moloch ZUS

ON3 / 2009-05-06 15:51
Po dojściu do władzy Tuska i jego ekipy pamiętam słynne słowa, że ZUS jest potrzebny ludziom i blisko ludzi dlatego on cofa próbę reorganizacji ZUS, którą zapoczątkował jej były prezes Pan Wypych. Dlatego też w byłych miastach wojewódzkich zostało po staremu: czyli armia urzędników blisko 600 w moim mieście (Za komuny było ich około 120) z serwerem wraz z obsługą. Poszedłem do naszego ZUS-u aby się dowiedzieć od merytorycznego pracownika jak rozwiązać mój problem. Na schodach wyszły do mnie uzbrojone straże z zapytaniem czy posiadam przepustkę, odpowiedziałem, że nie mam przepustki ale mam problem. Straże nie wpuściły mnie do budynku, jedynie mogłem się udać do punktu przyjęć interesantów. Tu poradzono abym swój problem opisał i przesłał pocztą. Chciałoby się powiedzieć Panie Premierze Tusk urzędnicy centralni wprowadzili Cię w błąd, armia ponad 500 urzędników ZUS w byłych miastach wojewódzkich nie służy mieszkańcom, jest zbędna. Wystarczy pozostawić 10% urzędników do obsługi interesantów a resztę zwolnić. Wystarczy 17 oddziałów ZUS w obecnych miastach wojewódzkich i reszta w inspektoratach i kropka. Marzy mi się reforma ZUS polegająca na stworzeniu kilku podmiotów upoważnionych do pobierania, gromadzenia i dysponowania daninami z ubezpieczeń społecznych sprzężona z bankami z większościowym udziałem skarbu państwa. Czy to nastąpi za mego żywota nie wiem, chociaż mam nadzieję, że rząd Tuska stać na to. Podobnie należałoby postąpić z przedstawicielstwami NFZ w byłych miastach wojewódzkich. Uzyskane z tej reformy środki przeznaczyć na renty najbardziej poszkodowanych. ZUS nas podatników kosztuje ponad 3,5 miliarda złotych rocznie. Dosyć tego marnotrawstwa publicznym groszem!!! Co wy na to, szanowni ON?

Zreformujmy ZUS

ON3 / 2009-05-06 15:51
W moim przekonaniu istnieje pilna potrzeba aby w Państwie polskim szybko zreformować zgniłą komunistyczną strukturę jaką jest ZUS. Ten monopolista kosztuje budżet Państwa ponad 3,5 miliarda złotych rocznie. Zatrudnia w swoich rozdętych strukturach blisko 50 tys. pracowników + około 5 tys. ochroniarzy. Na jego czele Premier Tusk (którego bardzo cenię) postawił nieudacznika - Rybińskeigo. Ten jegomość nie robi nic aby odchudzić struktury bądź podzielić je na kilka konkurujących ze sobą podmiotów do zbierania obowiązkowych danin publicznych zwanych ubezpieczeniami. Apeluję piszmy wszyscy do Premiera Tuska aby już teraz odchudził struktury ZUS o 20% zatrudnionych a zaoszczędzone środki finansowe przeznaczył na podniesienie rent najniżej uposażonym z najmniejszymi możliwościami zarobkowymi (niepełnosprawni na wózkach). Namawiajmy naszych posłów niepełnosprawnych np: pana Piechotę, pana Plurę itp. oraz pana Dudę - pełnomocnika rządu aby jak najszybciej zacząć demopolizację ZUS. Wypłaty świadczeń stałych mogłyby robić banki (tak jak w Niemczech), ponieważ wychodzi to taniej dla świadczeniobiorcy. Bez reformy nie poprawi się nasz byt, apeluję koleżanki i koledzy włączcie się do pisania maili do Premiera i pełnomocnika rządu w w/w sprawie.

Hańba dla Prezydenta RP oraz SLD i PiS

ON3 / 2009-05-06 15:50
Dzień hańby dla SLD i PiS oraz Prezydenta RP za utrzymanie ustawy FUS na starych zasadach. Proponuje podjąć następujące działania: a) Podać nam do publicznej wiadomości posłów z imienia i nazwiska, którzy przyczynili się do utrzymania veta Prezydenta. b) Pokazać ich buźki na naszym forum. c) Ogłosić dzień bojkotu ich (posłów i prezydenta) biur poselskich. d) na każdym spotkaniu z wyborcami protestować przeciwko takiemu zachowaniu się posła z koniecznym obrzuceniem go jajami. e) Wspólnymi siłami wystosować pozew przeciwko Prezydentowi i Państwu do sądu w Strasbourgu. f) Rozważyć wystąpienie do sądów polskich o odebranie partii politycznej SLD słowa Lewica gdyż to towarzystwo, po takim głosowaniu nie jest godne używać w swoim szyldzie słowa Lewica. To na razie tyle co co mi przychodzi na świeżo po głosowaniu sejmowym. Zorganizujmy się, działanie w rozproszeniu nie jest skuteczną metodą w walce o nasze prawa. Proponuję przyjąć (o odpowiednim kształcie, wielkości, logo) medalu - wersja robocza: Wróg publiczny osób niepełnosprawnych i wręczać taki medal: złoty, srebrny i brązowy osobom publicznym czy partiom politycznym. Proponuję: złoty medal Wroga publicznego osób niepełnosprawnych wręczyć Panu Prezydentowi - Lechowi Kaczyńskiemu, srebrny medal partii politycznej SLD na czele z panem Napieralskim i brązowy medal partii politycznej PiS na czele z Panem J. Kaczyńskim. Proszę o wypowiedzi co o tym sądzicie!!!

Osoba niepełnosprawna a ZUS

ON3 / 2009-05-06 15:49
Za moją aktywność zawodową ZUS zrobił mi sprawę karną. Żąda zwrotu renty za 6 lat oraz ukarania mnie wyrokiem skazującym i grzywną. O mojej pracy, (pomimo renty wypadkowej) pracodawca informował ZUS co miesiąc odprowadzając składki na tzw. daniny obowiązkowe wraz z kodem o niepełnosprawności (ZUS ZUA pocztą elektroniczną) oraz Urząd Skarbowy o tym fakcie informował co rok po rozliczeniu rocznym (PIT). Sąd skazał mnie na zwrot pobranej renty za w/w lata oraz za to, że podjąłem pracę a nie poinformowałem pani Krysi (nie ważne dla Sądu jest fakt, że co miesiąc pani Zosia dostawała informację o moim przychodzie oraz fakt, że pani Marysia dostawała informację z Urzędu Skarbowego o moim rocznym przychodzie. W uzasadnieniu Sąd orzekł, że osoba niepełnosprawna powinna pobierać rentę (46o zł mc). Za to, że pomimo niepełnosprawności podjąłem pracę zostałem ukarany wyrokiem rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata (wyrok nieprawomocny). Szukam pomocy wśród osób niepełnosprawnych o wykształceniu prawniczym. Ponadto Pan Dyrektor ZUS pozwał mnie do Sądu o zniesławienie i znieważenie funkcjonariusz publicznego (siebie ma na myśli), biorąc na świadków swoich pracowników (grozi mi karą do dwóch lat pozbawienia wolności). Nadmieniam, że Pan Dyrektor zaprosił mnie na spotkanie poprzez swego pracownika a następnie mnie oskarżył. Odgraża się, że mnie zniszczy za to, że próbuję udowodnić, że poprzez fakt pracy odprowadzam wysokie podatki: tak na daniny obowiązkowe jak i inne podatki, które ponad 8-krotnie przewyższają otrzymywane świadczenie w wysokości 277 zł mc. Zainteresowanych moimi problemami proszę o pomoc i życzliwą radę, gdyż moim zdaniem ZUS depcze moje prawa, godność i honor jednostki ludzkiej.

Najnowsze wpisy