Forum

Komentarze użytkownika "wojospi"

Komentarze użytkownika: wojospi

rozliczenie+dotacje za dziecko uczace sie

wojospi / 2009-04-13 15:34
W zeszłym roku pracowałem 6 tygodni w Holandii. Kilka dni temu podpisałem umowę z biurem świadczącym usługi w zakresie ściągania podatku z zagranicy. Czy muszę dodatkowo rozliczać się z zarobionych pieniędzy w Polsce?

Chciałbym się również dowiedzieć czy jest jakiś sposób pozwalający mojej matce skorzystać z dotacji w wysokości około 1170 zł na każde uczące się dziecko (czyli mnie). Niestety podczas pracy w Holandii zarobiłem minimalnie za dużo, przez co dotacja jej nie obejmuje.

jak wyrobic nip bedac studentem

wojospi / 2009-04-13 15:21
jestem studentem i bardzo chcialbym zaczac gre na gieldzie. niestety do zalozenia konta maklerskiego potrzebny jest numer nip. wybralem sie do us w celu wyrobienia go. niestety poinformowano mnie ze aby otrzymac numer nip musze wykazac jakis dochod. niestety jedyny dochod jaki do tej pory otrzymalem to zarobki z pracy za granica. oczywiscie moglbym sie rozliczyc tutaj z tych zarobkow, jednak kilka dni wczesniej zawarlem umowe z biurem ktore zajmuje sie sciaganiem zwrotu podatku zza granicy. tym samym zaprzepascilem mozliwosc rozliczenia sie w polsce.

czy jest jakas mozliwosc wyrobienia nipu dla studenta takiego jak ja!?

Najnowsze wpisy