Forum Polityka, aktualnościKraj

KONKURS NA FORUM: Twój budżet domowy. Czy wiesz, na co wydajesz?

KONKURS NA FORUM: Twój budżet domowy. Czy wiesz, na co wydajesz?

Redakcja forum / 2012-11-26 07:46
Zapraszamy do wypowiedzi w konkursie: "Twój budżet domowy. Czy wiesz, na co wydajesz?”

Zachęcamy do wpisywania pozycji budżetu domowego, by zobaczyć ile wydajemy, na co. Co kosztuje najwięcej, jakie wydatki zaskakują, jakie udaje się zrobić oszczędności?

Czekamy na Wasze doświadczenia.

Raz na tydzień w weekend będziemy przyznawać 3 kubki Money.pl - nagrody za ciekawe wypowiedzi. Czekamy na Wasze opinie i refleksje.

Konkurs trwa do 30 grudnia. Otrzymać kubek można tylko raz.

Regulamin konkursu: http://www.money.pl/d/forum/regulamin_konkurs_budzet_domowy.pdf
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2013-01-02 10:05 / Administracja forum
Zakończyliśmy nasz konkurs.Dziękujemy za udział i wszystkich uczestników prosimy o adres. Czekamy na email: forum@money.pl

Dziękujemy i równocześnie zapraszamy do kolejnych wypowiedzi - wpisywania, jak wygląda Wasz domowy budżet.
zzdzich / 2012-12-20 17:22 / portfel
Witam
Chciałbym się podzielić informacją jakie wydatki ponoszę na utrzymanie domku jednorodzinnego 140m oraz rodziny 3-osobowej
Zacznę od opłat które są stałe
ogrzewanie gaz 3500zł sezon zimowy
energia elektryczna 180zł miesięcznie
ubezpieczenie domu 360 zł na rok
telefon, internet 120zł/m
3komórki 150zł/m
woda + szambo 90zł/m

Wydatki na jedzenie ok 1500zł/m
ubranie 200-500zł/m
kosmetyki,chemia(środki czystości itp.)200zł
paliwo 300-400zł/m
przegląd ubezpieczenie 1600zł/rocznie
Wakacje ok 5000zł
Są jeszcze wydatki które trudno zaplanować awarie lub mandaty ;).
pełna życia / 2012-12-21 08:42
ja zaczęłam sobie od jakiegoś czasu spisywać wszytsko, bo to do nicego nie podobne jest, okazało się, że człowiek wydaje mnóstwo na takie bzdety
Redakcja forum / 2012-12-02 21:37 / Administracja forum
Dziękujemy. Na koniec tygodnia nagradzamy kubkami użytkowników Dociekliwy i Ciułacz.

Prosimy o adres (prosimy wysłać do forum@money.pl. Temat: Twój budżet domowy)

Bardzo ciekawe wypowiedzi, czekamy na więcej i nowych uczestników tego pożytecznego konkursu.
dociekliwy / 2012-12-01 23:02 / portfel / Tysiącznik na forum
mieszkanie 46 m2
2 osoby

oplaty 12/12

czynsz 506.62 €
ubezp. mieszkania 14.66 €
ubezp. zdrowotne 80.55 €
tel. + int. 47.90 €
2 tel. kom. 33.00 €
konto bankowe
BNP Paribas 10.30 €
PKO BP 8.90 PLN
PEKAO 11.50 PLN
jedzenie i inne 600.00 €

oplaty 11/12
2 bilet kom. miejska 188.00 €
energia el. 25.54 €

oplaty 10/12
podatek lokalny 79.00 €
abonament RTV 11.60 €
gaz (co i cwu) 36.91 €

oplaty 4/12
2 tel. kom. 100.00 PLN

oplaty 1/12
konto CDM 60.00 PLN
Ciułacz / 2012-12-01 15:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W ramach konkursu budżet domowy postaram się skreślić parę słów, ale to nie jest typowy budżet co by mógł posłużyć do jakich kol-wiek badań, a raczej traktować to należy jako ciekawostkę.
Jesteśmy obecnie rodziną 3 osobową , (córka 17 lat )
1.Media: 3 telefony komórkowe $93,- na miesiąć
Cabel TV, internet oraz telefon stacjonarny $125- na miesiąć.
Ogrzewanie , oświetlenie średnio $140.-na miesiac.
2. Podatki miejskie od nieruchomości $80.- na miesiąc,ubezpieczenie $60,- na miesiąc
3. jedzenie i używki $600,- na miesiąc
4.Samochód :prawojazdy; opłata roczna $87-
tablice $315,- rocznie , ubezpieczenie $800,- benzyna $60,- na miesiąc, mało bo na co dzień mam firmowy.
Czynszu nie płacę bo w swoim mieszkam.
5. na ciuchy ? nie wiele ale sam nie wiem 1500-2000,- rocznie ?.
6.Szkoła córki , studnia bez dna ... $8000.- rocznie
7. podróże wakacje $8000-,rocznie.
Jeszcze coś dopiszę i do tego dam komentarz ale na zakupy wołają i już muszę kończyć.
Ciułacz / 2012-12-02 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
C.d.

Jeszcze coś dopiszę

Do powyżej:
8.Dochodzą jeszcze wydatki kulturalne, jak kino , czy koncerty itd około $500.-
9. byłbym zapomniał o jedzeniu poza domem, co niedzielne rodzinne śniadanko w pobliskiej restauracji około $150- miesięcznie oraz moje codzienne fastfooty $200.- miesięcznie
10. Pewnie jest sporo rzeczy co mi ucieka uwadze.
Nie piszę o podarunkach dla dwóch innych córek, po co maja czekać na spadek po mojej śmierci jak mogę teraz im pomóc .
Oraz nie wspominam o inwestowaniu znacznych nadwyżek budżetowych.
Przyznam sie szczerze że dokładnego budżetu to nie mogę zrobić bo od około 13 lat przestałem dokładnie liczyć pieniądze.
Śmieszne ale nie wiem ile dokładnie zarabiam ani ile wydaję, z wydatkami to jak zacząłem po rozwodzie od nowa sobie życie układać to powiedziałem sobie że nie patrzę co ani ile jest w koszyku , byle na śmietnik togo nie wyrzucać i powtarzam brać na jakość a nie na ilość.
Dochody mam z kilku źródeł, udokumentowane i nie, np napiwki, czynsze od wynajmu nieruchomości płacone gotówką itd.Dochodów z giełdy nie biorę pod uwagę bo to jest inwestycja i nie dobieram do bierzącego życia.
Ale nie zawsze tak było bo w pierwszym małżeństwie wszystko było zaplanowane z góry na cały rok z dokładnością do $10,- a najśmieszniejsze to było to że moja była to księgowa a ja musiałem układać budżet i tego pilnować bo inaczej by do pierwszego nie wystarczyło.Inne sprawa że w owym czasie to byliśmy na dorobku ;-))
C.d.n.
Ciułacz / 2012-12-02 13:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

C.d.n.

Ciąg dalszy
Co mogę zrobić aby mniej wydawać ?
Gdzie ciąć koszty ?

Szkoła córki , studnia bez dna ... $8000.- rocznie

Hm... co prawda mogłem wybrać szkołę publiczną za darmo bo tam to nawet podręczniki i słowniki dają za darmo, ale zdecydowałem się na inwestycję i wybrałem prywatną szkołę na wysokim poziomie i do tego prywatne korepetycje na wysokim poziomie.
to nie wydatek to inwestycja, chociaż dwie starsze córki były w publicznych szkołach i bardzo dobre mają profesje.

podróże wakacje $8000-,rocznie.

Hm... Ja raz czy dwa do Polski, moja z córką raz do roku do Chin, wycieczki szkolne, i co zimowo raz w roku do ciepłych krajów, aby przerwać kanadyjską zimę.
Tu można by coś przyciąć , czyli jak bieda zapuka do drzwi to będzie mniej wyjazdów.

co niedzielne rodzinne śniadanko w pobliskiej restauracji około $150- miesięcznie oraz moje codzienne fastfooty $200.- miesięcznie

Tu widzę następne możliwości do przyciągnięcia pasa.

Nawet o tym myślałem ale czy w mojej sytuacji to warto ? hmm... zbytnie wyrachowanie to prosta droga aby się stać starym zgorzkniałym starcem.
To pytanie nie było skierowane do was ale do samego siebie, takie to mamrotanie pod nosem.
Puki co to nic nie zmieniam .

Najnowsze wpisy