Forum Forum prawneZmiany w prawie

konsekwencje leasingu

konsekwencje leasingu

kowalman / 2014-10-22 11:49
Witam,

mam pytanie odnoście leasingu sprzętu biurowego - jaka jest odpowiedzialność leasingobiorcy w tym zakresie? Są jakieś kruczki w umowach?
Wyświetlaj:
DarianW / 2014-10-27 11:32
umowy trzeba zawsze czytać :) szklarek ma rację - trzeba zwrócić uwagę na kwestię zużycia. Nie ma też co panikowac naprzód - brałem w leasing drukarki od leasing Plusa i bez najmniejszych problemów się odbyło. Fakt, fakte, że sprzęt też był u nas szanowany, nie wyobrażam sobie aby ktoś mi wyżywał się na drukarce za kilka tysi ;P
szklarek / 2014-10-22 12:29
Kwestia 'normalnego zużycia'- tego jak umowa to definiuje, i czy owa 'normalność' nie sprawi, że rzeczywiste zużycie mimo dbałości będzie większe-Sprzęt powinien być zwrócony w stanie odpowiadającym normalnemu zużyciu. Wszelkie braki, uszkodzenia, nadmierne zużycie w stosunku do czasu lub naprawy własne, nieprzeprowadzone w porozumieniu z leasingodawcą mogą stać się podstawą do powołania rzeczoznawcy, który wyceni ewentualne szkody spowodowane niezgodnym z umową używaniem przedmiotu leasingu. Z reguły stwierdzone w ekspertyzie braki, szkody, ubytki, jak i wynagrodzenie rzeczoznawcy stanowić będą koszt obciążający leasingobiorcę.

To jeszcze zależy od rodzaju leasingu- czy finansowy, czy operacyjny.

Najnowsze wpisy