Forum Forum dla firmKadry

Kontrola w firmie. Jak robi to ZUS?

Kontrola w firmie. Jak robi to ZUS?

Money.pl / 2014-12-11 08:51
Komentarze do wiadomości: Kontrola w firmie. Jak robi to ZUS?.
Wyświetlaj:
taki tam / 213.227.93.* / 2014-12-11 10:59
[...] Ustrój Socjalistyczny.. Hordy urzędasów, korupcja, niekompetencja, byleby tylko wycisnąć z podatnika ostatni grosz do żłoba, z którego pasą się potem politycy i nieroby.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

WYCHOWANY PODATNIK / 178.235.227.* / 2014-12-11 10:15
Pewnego pięknego dnia ZUS zablokował mi konto firmowe. Bez żadnej kontroli, bez powiadomienia jednostronnie uznał, wydał wyrok i dokonał egzekucji na mojej firmie. Sprawa jak się okazało dotyczyła poprzedniej mojej działalności sprzed 10 lat. Po zamknięciu starej firmy ZUS uznał, iż działalność była nadal prowadzona, gdyż nie wyrejestrowałem jej w Urzędzie Miasta, pomimo wyrejestrowania w ZUS, GUS i US. Naliczono 17tys składek z odsetkami 50tys. Rozpocząłem batalię, pisma odwołania wyjaśnienia, w końcu adwokat i Sąd. I co?[...] trwało to około 4 lat. Firma zamknięta zwolnionych około 20 pracowników. Roczne wpłaty do budżetu państwa w postaci składek ZUS, podatków dochodowych firmy i pracowników wynosiły około 200tys zł. x 4 lata. Budżet stracił w tym okresie 800 tys zł próbując wyłudzić od mojej firmy 17 tys. Oczywiście firma straciła rynek i na niego nie wróciła i nigdy nie wróci. Pomimo pozytywnego dla mnie zakończenia sprawy nie zamierzam nigdy więcej moimi podatkami utrzymywać patologicznych instytucji [...] Urzędnikom wszelkiej maści, malutkich ludzików o niskim albo jeszcze niższym poczuciu własnej wartości, [...] czerpiącym niezrozumiałą dla mnie satysfakcję z możliwości czepiania się ludzi osiągających sukces zawodowy, który kole w oczy etatowych p********ów urzędniczych. No to na zakończenie- działam obecnie w najczarniejszej strefie jaka jest możliwa, nie płacę składek, podatków i innych danin i gorąco kibicuję firmom krzakom biorącym udział w tzw karuzeli podatkowej wyciągającej z budżetu ok 60 mld zł rocznie. Serdeczne pozdrowienia
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Homerzgnuśniały / 91.215.34.* / 2014-12-11 09:04
A jak się bronić przed korupcją urzędników i jakie można tam wysłać kontrole i czy podatnik może kontrolować urzędy,ministerstwa tak jak oni podatnika nikt nie pisze. Czyżby nie było takiej możliwości ? Jeżeli nie ma to kto twierdzi że żyjemy w państwie demokratycznym i na jakiej podstawie.
Czy na przykład podatnik jako nadrzędny żywiciel państwa może przyjść do urzędu i kontrolować czas pracy rzeczywisty i czas na załatwienie własnych prywatnych spraw i picie kawki,plotki, korzystanie z urządzeń które zapłacił podatnik a urzędnik je wykorzystuje do własnych potrzeb,szkoleń, pijatyk, itp ?
Może okazało by się że nie potrzeba siedemdziesiąt procent urzędników,policjantów,związkowców itp ?
Zyskaliby wszyscy, budżet i podatnik .
Antek_b / 195.189.88.* / 2014-12-11 08:51
Jak się obronić przed kontrolą z ZUS? Bardzo prosto: Widłami

Najnowsze wpisy