Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwota wolna od podatku wyższa już od 2017 roku? Resort finansów ujawnia plany

Kwota wolna od podatku wyższa już od 2017 roku? Resort finansów ujawnia plany

Wyświetlaj:
p B daj długie życie / 37.47.36.* / 2016-05-30 14:38
Zlitujcie się nad moją babcią , kobiecina stoi już nad grobem a tak chciała być hojna dla nas wnucząt a bidulka może nie doczekać pierwszej transzy . Modlimy się o przeżycie tych ośmiu lat bo na 500 + się nie załapaliśmy .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bobi555 / 31.178.87.* / 2016-05-30 10:12
Kwota wolna chamuje polska gospodarke, ale armia urzedasow musi swoje przejesc, do tego rozne agencje, agendy, instytuty, ministerstwa i setki milionow jesli nie milardy cwaniaczki pakuja do kieszeni. Gdyby uwolnic te kwoty to i bez podwyzszania podatkow udaloby sie to odrobic, bo gospodarka by znowu ruszyla. Teraz robimy dluzej niz pol roku na podatki - PIT, VAT we wszystkim co kupujemy, rozne oplaty, akcyza, nie mowiac ile mamy oplat w paliwach. A to wszystko jest przejadane w niemalym stopniu przez biurokracje.
dlugi-gr / 31.11.205.* / 2016-04-24 13:20
Tusk miał podnieść VAT na rok lub dwa (do 2013-14 ) , a nie do 2017. Oszukał i okradł Polaków.
hager52 / 5.60.201.* / 2016-04-23 20:52
skandalicznie niska kwota wolna od podatku to wstyd i hańba dla katolików rządzących od 26 lat Polską. Katolickie rządy przez 26 lat wpompowały w kościół i w imperium Rydzyka miliardy zł kosztem najbiedniejszych. Rząd i sejm powinni podnieść podatki najbogatszym do średniego poziomu w U.E. bo obecnie mamy najniższe podatki dla najbogatszych, ale najwyższe dla najbiedniejszych. Na zachodzie na miliardowe fortuny pracowało kilka pokoleń, a w Polsce powstały one w zaledwie kilka lat. Czy uczciwie ? Dlaczego jesteś biedny ? Bo nie umiesz kraść.
Kordian905 / 185.124.119.* / 2016-04-24 10:16
Baranie nie mów że to lewactwo obrzezane to byli katolicy. Katolicy to rządzą teraz po raz pierwszy w powojennej Polsce
aa139 / 86.1.63.* / 2016-04-23 14:55
Mam nadzieję, że już nigdy nie przyjdzie mi prowadzić działaności ani pracować, a co za tym idzie - płacić podatków w Polsce. Mogę tu przyjechać na wakacje lub na emeryturę, ale normalną, a nie w złotówkach. Wiadomo, że zawsze jakies tam VATy - sraty ze mnie ściągną... ale nie aż tyle. Nadal, po wielu latach, przechodzą mnie ciarki jak sobie przypomnę moje dawne życie i pracę w Polsce. Nie wiem, czy to mentalność polskich pracodawców - złodziei, czy urzędasów, których jest w Polsce zatrzęsienie, ale wiem jedno - zwykły uczciwy pracownik czy przedsiębiorca ma przerąbane i często nawet tego nie widzi, dopiero emigracja otwiera ludziom oczy.
mareg / 89.65.229.* / 2016-04-23 11:55
No cóż, było "damy radę" a teraz będzie "chcemy dać ale nie ma kasy".
ROZALIA - pracownik 50 l. / 5.172.236.* / 2016-04-23 10:16
panie DUDA - co z panem. Kazdy sobie rzepke skrobie ? .Pan co innego a Minister Finansow - co innego .
Kiedy w koncu z prawda wyjdziecie do ludzi pracy. To sa ludzie ktoryz pracuja a nie plodza dzieci na koszt podatnika za 500 zl. To nie nabijanie sie ale rzeczywistośc..My chcemy godna pensje za prace a nie 500 zl gratis bo tak obiecalam nie wiedząc co gadam,.To samo z tym 12 zl brutto. Juz sa krzyki ze szefowie ochron czy sprzataczek itp - nie dadza rady oj dadza dadza i to w 100% tylko musza soboe nie kupowac wilii i limuzyn oraz mnie podrozowac z kochankami do swiecie na koszt pracownika. Pracownika oskubac a oni jezdza limuzynami.Zobaczcie czym jezdza na przetargi ? Do Elblaga i jednej firmy pryzjechalo 3 wspollascieieli jednej firmy a le kazdy inna limuzyna- wstydu nie maja a pracownikowi wciskaja bez urlopu i chorobowego umowe zlecenie za 4-6 zl/godz - no kwalifikowani z licencja maja po 7 ale tacy to musza oplacicć kilka tysięcy za kurs i badania psychologiczne i lekarskie z wlasnej kieszeni. Porazka co ta Polska wyprawia z swoimi pracownikami. Nas nie traktuja jak ludzi tylko jak oslów w egip.......Dramat co sie porobilo. To samo jest z Prokuraturami i w sadach.Oni(sedziowie i administracja) nie widzi ze oszukuje sie w placach ludzi ??????.Sami szukaja takich baranow bo wybieraja oferty najtansze. Niedlugo by zrobili tak ze za pare zlotych chcieli by aby ludzie ich ochraniali przez caly rok - Koniec tego. NIECH PANSTWO NIE BIERZE POD UWAGE SKOŁYCZENIA TYCH PADALCOW I WYLUDZACY. PRZEZ TO OSZUKUJE SIE ZUS I US W POLSCE. UMOWY BZEPRAWNIE PISZA NA 300 ZL I KAZA NAM PODPISYWAC A MY CALY MIESIAC NA TO I ZA TO PRACUJEMY. ANI NAGRODY, ANI WOLNEGO ANI CHOROBOWEGO NIC NIE MAMY. NIE MAMY ROWNIEZ DOKOMENTU ZW WOGOLE PRACOWALISMY ===TO CHORY KRAJ I DALEJ N IE WIDAC SWIATELKA W TUNELU. SA TYLKO OBIECANKI CACANKI A NIEROBOM SZYBKO 500 ZL DALI. BOGACI TEZ DOSTALI NA DZIECKO BO TACY BIEDNI HAHAHAHAHIHIHIHI
Piotr Gdańsk / 109.241.253.* / 2016-04-23 10:08
Czuby, to może zlikwidujcie kwotę wolna od podatku dla bogatszych? Może w ogóle zabierzcie im majątki? Ciężko pracowałem z żoną dzień w dzień po 12-14 godzin aby stworzyć renomę, myśląc tylko o kliencie, żona ma problemy neurologiczne ja nerwicowe, na 40 dopiero dziecko... Tak się dorobiłem jakiś pieniędzy powyżej 1 progu podatkowego. I teraz co mam za to być jeszcze karany? Za mało zdrowotnie los nas pokarał? CHORE !!! Jeden zarabia nic nie robiąc na państwowej posadce inny ora w pocie czoła.... Nie mierzcie wszystkich 1 miarką....
Mdjd9 / 31.174.34.* / 2016-04-23 12:01
Podatek pit to jest karą. Karą za dobrą pracę. Im lepiej zarabiasz tym bardziej jesteś karany.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bosman445 / 5.172.234.* / 2016-04-23 09:50
To się jednak NIE DA RADY, a obiecywali że "DAMY RADĘ".
Baba2 / 83.20.103.* / 2016-04-23 08:26
Nie mogę się pogodzić z tym, że tak wielu moich rodaków to naiwniacy i kolejny raz dali się złapać na obietnice. Ja nie wierzę politycznym obietnicą wyborczym od czasu kiedy Prezes obiecał" jak brat zostanie prezydentem ja nie będę premierem" tej obietnicy starczyło mu na dwa miesiące po wyborach, ach naiwniacy żeby nie powiedzieć słowami Kurskiego "ciemny lud"
POLITYK65 / 83.11.250.* / 2016-04-23 08:04
A przed wyborami wszystkie obietnice były takie proste.Kłamstwo w każdej obietnicy i dla tego nie wierze tym obłudnikom -KORYCIARZOM.
calver1056 / 83.8.99.* / 2016-04-23 07:44
Mamy opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o kwocie wolnej od podatku w wysokości minimum socjalnego czyli ok 8000 zł od IX 2017 Nie wykonanie tego wyroku oznacza , że można aresztować rząd i osoby współpracujące.
Olala5623 / 89.71.38.* / 2016-04-23 08:00
No to wiele osób i byłych rządów trzeba aresztować.
cogito ergo sum / 195.117.218.* / 2016-04-23 07:29
Przypomnij który z rządów szedł do wyborów z tyloma obietnicami jak PiS? Żadna opcja polityczna nie poszła w takie populistyczne hasła. Ale co tam szkodzi obiecać, spełnić ich nie da się bez wstrząsu dla budżetu, ale władzę zdobyli dzięki tej propagandzie manny z nieba i tylko dzięki temu wyszli z politycznego niebytu. A ze drogą manipulacji umysłów najmniej rozgarniętych...
Kłamczyński i jego ekipa wasali nie ma zahamowań ...To się odbywa naszym kosztem, normalnych pracujących ludzi i nie żadnych tam "oderwanych od koryta"...tamci w każdych warunkach sobie świetnie poradzą. A taka władza będzie żerować na uczciwie pracujących firmach i podatnikach, skądś trzeba kasę wyrwać na rozdawnictwo dla elektoratu, coby się nie zepsuł!!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy