Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Miliard euro od Junckera dla bezrobotnych

Miliard euro od Junckera dla bezrobotnych

Money.pl / 2015-02-05 08:48
Komentarze do wiadomości: Miliard euro od Junckera dla bezrobotnych.
Wyświetlaj:
hamulec postępu / 83.5.185.* / 2015-02-05 10:04
Kwadratura koła. Politykom zależy aby "kształcić" pół debili, bo takimi łatwo się manipuluje, rządzi i pracują za pół darmo.
Stąd te wszystkie "reformy szkolnictwa" zmierzające do produkowania tępaków którym wydaje się świadectwa/dyplomy ukończenia niby uczelni wyższej.
Szkolnictwo zawodowe leży na łopatkach od dawna.
Praktyk zawodowych w trakcie nauki szkolnej praktycznie nie ma, więc jak młody człowiek ma mieć pojęcie o praktycznej pracy jeśli szkoła go tego nie nauczyła?
Po skończeniu szkoły absolwenta zatrudnić nikt nie chce bo musi zainwestować dużo kasy zanim taki człowiek zdobędzie jakieś praktyczne umiejętności, a oczekiwania płacowe są spore i koło się zamyka.
Maturę zdawałem w 1975 roku i od razu poszedłem do pracy. Po pół roku potrafiłem zrobić rzeczy których starzy fachmani twierdzili że zrobić się raczej nie da. Tyle że technikum miałem na podbudowie 3 letniej szkoły zawodowej i kolejne 3 lata technikum.
W trakcie nauki praktyki zawodowe w dużych zakładach pracy, gdzie rzeczywiście pracowało się przy konkretnej robocie i jak ktoś chciał to wiele mógł się nauczyć.
Teraz tuż po skończeniu szkoły trzeba wyłożyć znów kasę by absolwenta czegokolwiek nauczyć.
Pytam więc - po jaką cholerę młodzież traci czas w tych niby szkołach/uczelniach jeśli niczego przydatnego w pracy się nie nauczy?
Czy nauczyciele nie powinni być rozliczani i wynagradzani za faktyczny poziom nauczania?
A może chodzi tylko o to by kolesie nabijali sobie kabzę organizując durnowate szkolenia z czesania kota, lub golenia żaby.
Waniek / 2015-02-05 15:40 / Bywalec forum
Ja pracowałem na swoje utrzymanie od zawodówki poprzez technikum studia inżynierskie magisterkę i 3 tytuły doktorskie w tym 1 za granicą. Niedługo pierwsza przeze mnie zaprojektowana elektrownia atomowa rozpocznie stałe dostarczanie energii jest po pierwszych rozruchach. I możliwości tej elektrowni sa na poziomie 4 GW. Przy bardzo dużej sprawności maszyn dzięki moim materiałom. Dostarczam projektów również dla wojska dronów i amunicji z nowych materiałów. Projektuje roboty z których jeden już mnie wozi do domu i roboty. Mam również w arsenale projekty maszyn do wydobycia w kopalniach i różnych ekstremalnych miejscach. A wszystko dzięki politechnikom w polsce do tytułu inżyniera było super ale magisterka w polsce to gigantyczna strata czasu.
jk22 / 95.49.100.* / 2015-02-05 09:26
A wystarczyło by wszystkim emerytom zakazać pracy na stanowiskach w budżetówce,na państwowych posadach i już była by praca dla młodych.
Albo emerytura,albo pensja ,do wyboru.
Prywatnie ,możesz robić do śmierci, ale za państwowe pieniądze to albo emerytura,albo pensja i pracuj dalej.
bsf / 46.45.103.* / 2015-02-05 08:48
W UE rusza produkcja LODÓW ...a tu w Polsce strajki bo górnik pod ziemią zarabia 500 Euro a prezes w odremontowanym budynku za 27 Milionów złotych bierze 10 tysięcy Euro w miesiąc.

Najnowsze wpisy