Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister Rafalska nie wyklucza połączenia wieku emerytalnego ze stażem pracy

Minister Rafalska nie wyklucza połączenia wieku emerytalnego ze stażem pracy

Wyświetlaj:
Andrzej1214 / 89.238.15.* / 2016-02-09 18:17
Jak najszybciej wysłać na emerytury tych co już przepracowali 40-lat składkowych bez względu na wiek. Inni mają przywileje i mogą wcześniej przechodzić na emerytury, a ci najbardziej spracowani ,którzy takim stażem pracy sobie zasłużyli nie mają żadnych praw. Przepracuje 25-lat i wiek 65-lat to się należy , ten co przepracował 40-lat musi tyrać dalej .To jest sprawiedliwość?
Wladza-Kochana-Nasza / 88.135.163.* / 2015-11-19 23:22
Fajny pomysł , jak na wuefistę - bo takie przygotowanie ma nasza nowa ministra

...ach ta Pani Rafalska ...psotnika (psotnica ?) jedna..
Stanley 01 / 89.78.79.* / 2015-11-18 18:25
Ciekawe kiedy skończy się czas równych i równiejszych. I wszyscy zaczną odchodzić na emerytury po jednakowo przepracowanych latach lub po uzyskaniu jednakowego wieku. Kiedy skończy się odchodzenie na emerytury dla niektórych już po przepracowaniu 25 lub 30 lat pracy. Myślałem, że tylko komuniści otaczali się policją, wojskiem i służbami włącznie z sądami, ale jak widać rządzący zawsze chcą liczyć na pomoc dobrze zaopatrzonych służb państwowych
Leszek 76 / 95.41.213.* / 2015-11-18 18:13
Szlak mnie trafia jak kolejni politycy i ekonomiści z uśmiechem na twarzy robią ludziom wodę z mózgu. Co miesiąc pobierają składki emerytalne, zabierają realne oszczędności z OFE, podnoszą wiek emerytalny, a na koniec mówią, że sami musimy oszczędzać na emeryturę. Jednocześnie rocznie budżet państwa na przywileje emerytalne rolników, górników, mundurowych i innych wydaje ponad 50 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Na oszczędzających w ZUS oszczędzają miliardy, podnoszą wiek emerytalny, a mundurowym przyznali prawa nabyte, rolników i górników się boją, bo wiedzą, że będą protestować. DLACZEGO TY NIE PROTESTUJESZ? To jest jawne łamanie Konstytucji RP, zasady równego traktowania przez władze publiczne, zasady proporcjonalności, łamie się solidarność międzypokoleniową, na której opiera się system emerytalny i w końcu łamie się zaufanie obywateli do państwa. Mundurowy nas chronią, zgoda, ale szewc robi dla niego buty, krawiec mundur, pracownicy firm zbrojeniowych uzbrojenie, a lekarze leczą. Każdy bez innych nic by nie zrobił. CZUJESZ SIĘ GORSZYM OBYWATELEM, ŻE POZWALASZ TAK SIĘ TRAKTOWAĆ? Myślisz "Co ja mogę? Mój głos się nie liczy." KAŻDY GŁOS LICZY SIĘ TAK SAMO, górnika, rolnika, mundurowego i TWÓJ. W każdym razie według prawa, ale czy będziesz tego pilnować to już TWOJA odpowiedzialność. NASZE WŁASNE PAŃSTWO NAS OSZUKUJE, a politycy, Rzecznik Praw Obywatelskich udają, że wszystko jest OK. Przechodząc na emeryturę zapytasz "Dlaczego tak mało?". Nie zdziw się jak usłyszysz "Trzeba było pilnować swoich praw 20-30 lat temu." Zapraszam na stronę WIRTUALNA DEMONSTRACJA na Facebook'u, gdzie od dawna o tym piszę.
akikjdlp / 83.3.223.* / 2015-11-18 15:55
to do cholery ile mam pracowac żeby dostac głodowa emeryture, a urzedasy bedo sie bawic
efka1 / 89.78.244.* / 2015-11-18 13:19
Wasze chamskie wpisy tylko budzą wesołość. Płacz po przegranych wyborach /z kretesem/będzie jeszcze długo was męczył
chania 5602 / 176.103.172.* / 2015-11-18 13:51
Ja nie płaczę. Nie mam zamiaru. Ale niedługo zdecydowana większość Polaków zapłacze.Szkoda Polski
mjki / 83.25.163.* / 2015-11-18 12:44
dlaczego na zdjęciu do tego artykułu jest baba jaga?
Reden / 62.181.187.* / 2015-11-18 11:32
Pani minister, my policjanci czekamy na Pani telefon. Gdzie przywieźć zamówione hamburgery?
Reden / 62.181.187.* / 2015-11-18 11:26
Emerytura powina być przyznawana po 50 roku życia.
Powinna wynosić 150% ostatniego wynagrodzenia.
Staż partyjny w PiS liczy sie podwójnie.
poz / 87.199.15.* / 2015-11-18 11:30
człowieku dyskutuj na temat a zawiść zostaw w kieszeni
sadFG / 83.29.240.* / 2015-11-18 11:14
A czy ten staż pracy to dla wszystkich będzie 40 lat wynosił, czy dla zarobionych po łokcie mundurowych i innych pasożytów to nadal będzie 15 lat?? I jak długo jeszcze ja ze swojej najniższej krajowej będę dokładała się do biednych rolników jeżdżących ciągnikami o wartości mojego mieszkania? Bo sorry very, ale długo już tak nie wydolę..
szofer55 / 94.40.24.* / 2015-11-18 10:57
Popieram pomysł PANI MINISTER, nareszcie MĄDRY CZŁOWIEK U WŁADZY, dlatego że nie będę pracował za kierownicą do 67 lat , zaczynając pracę jako kierowca musiał bym przepracować 49 lat za kółkiem a tak będę miał 40 lat pracy składkowej bez zwolnień lekarskich i będę mógł przejsc na emeryturę, Niech Pani Minister wprowadzi jeszcze jeden przepis EMERYT KTÓRY CHCE DALEJ PRACOWAĆ MUSI ZAWIESZAĆ EMERYTURĘ , PŁACIĆ WSZYSTKIE SKŁADKI I MOZE SOBIE PODWYZSZYC EMERYTURĘ, PO TO ABY NASZE DZIECI WNUKI MIAŁY RÓWNĄ SZANSE O PRACĘ I NIE WYJEŻDZAŁY Z KRAJU ZA PRACĄ, Teraz emeryt ma emeryturę i pracę i młody człowiek ani pracy ani emerytury, przez brak pracy dla młodych rozpadają się rodziny, młodzi ludzie się wieszają gdyż stracą pracę a kredyt trzeba spłacać. EMERYTURA POWINNA BYĆ UŻALEZNIONA OD SKŁADEK EMERYTALNYCH I OD MINIMALNEGO WIEKU ale dla wszystkich POLAKÓW /zlikwidować przywileje emerytalne/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy