Forum Forum prawneBankowe

niespłacenie kredytu-co mi grozi?

niespłacenie kredytu-co mi grozi?

Kabanosik / 2012-05-17 13:33
Rok temu wziąłem kredyt na remont mieszkania. Wczoraj straciłem pracę , jak na razie nie mam funduszy na to żeby dalej spłacać kredytu... co grozi mi za neispłacenie kredytu?!
Wyświetlaj:
pieniadzeiprawo_pl / 2012-05-21 17:10
Jeśli kredyt nie będzie spłacany zgodnie z umową kredytu to grozi Panu wszczęcie egzekucji przez bank. Biorąc kredyt zapewne podpisał Pan oświadczenie o poddaniu się egzekucji zgodnie z prawem bankowym. Na jego podstawie bank złoży wniosek do sądu o klauzulę wykonalności, a gdy ją otrzyma skieruje sprawę do komornika. W pierwszej kolejności bank sięgnie zapewne po zabezpieczenia ustanowione w związku z kredytem ale za spłatę kredytu odpowiada Pan z całego swojego majątku nie tylko z tych zabezpieczeń. Oprócz tego, gdy kredyt nie jest spłacany dłużnik trafia do rejestru dłużników i nie ma praktycznie szans na kredyt w innym banku.
Jeśli mógłbym coś zasugerować to warto sprawdzić w banku czy nie ma możliwości odroczenia spłaty najbliższych kilku rat kredytowych (tzw. wakacje kredytowe) do czasu znalezienia nowego źródła dochodu.
rty / 78.30.120.* / 2012-06-09 18:18
Te wpisy do rejestru to pic na wodę. Owszem, dużego kredytu nie dostaniesz, ale 10 banków obejdziesz i w każdym 3tyś dostaniesz. Wiem co piszę, bo w spadku bliski zostawił mi takich banków pięć.
borysekk / 2012-05-18 11:02 / Bywalec forum
komornik--->wejscie na pensje
.doradca. / 81.190.72.* / 2012-05-17 21:27
Biegnij szybko do banku .Przedstaw im(osobie kompetentnej w negocjacjach) całą sytuację w jakiej się obecnie znajdujesz, zwróć się do nich o ewentualną prolongatę zadłużenia i oświadcz ,że szukasz nagminnie pracy celem dalszej spłaty kredytu. W normalnym banku pójdą Tobie na rękę.
Inaczej będzie kiepsko z Tobą !

Najnowsze wpisy