Forum Forum emerytalneInne

nowa emerytura od kiedy?

nowa emerytura od kiedy?

PanPan / 2012-05-30 08:57
Od kiedy wejdzie w życie nowa emerytura, chcę wiedzieć czy jeszcze mnie dotknie i w jakim stopniu ewentualnie? na okrągło się o tym słyszy w różnych mediach, a właściwie nie znam konkretnej daty, ze z tym i tym dniem będzie po nowemu.
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-05-30 11:37
Nowelizacja Ustawy Emerytalnej i kilku innych ustaw niepodpisana jeszcze przez prezydenta ma datę wejścia w życie 1 stycznia 2013 r.
Głowna zmiana- czyli podnoszenie powszechnego wieku emerytalnego jest rozpisane na lata ( 28 w przypadku kobiet ). Więc tym bardziej dotknie, im jest Pan młodszy. Nowela jasno wskazuje grupy ubezpieczonych w zależności od roku i miesiąca ich urodzenia.

Nie dotyczy mężczyzn z rocznika 1947 i starszych oraz kobiet z rocznika 1952 i starszych.

Projekt "wisi" na stronie MPiPS, stronach parlamentu.
antonina61 / 2012-05-30 15:39 / Bywalec forum
pierwszy raz się cieszę z mojego wieku, przynajmniej nie dotyczyć mnie będzie ta cała reforma, taki plus
wiwan / 2012-05-30 23:27
Rozumiem, że 61 to Pani wiek.
Może się Pani cieszyć podwójnie- bo większość Pani stażu ubezpieczeniowego przypadła przed rokiem 1999. Więc większość naliczenia Pani emerytury pochodzi z kapitału początkowego- czyli jest oderwana od realnie wpłaconych składek (wskazanie najlepszych lat do podstawy wymiaru). Takie emerytury też są przyczyną wprowadzanych właśnie zmian.

No ale i tak emerytur górniczych nic pod tym względem nie przebije- jako najbardziej dewastujących FUS.
eugienia / 2012-05-30 11:39
i jeszcze jedno, to stopniowe wydłużanie wieku zaczyna się od przyszłego roku, od stycznia a zakończyć ma się dopiero w 2040r, zatem to raczej długotrwały proces.

Najnowsze wpisy