Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowy minister rolnictwa. Czy poradzi sobie z embargiem Rosji na wieprzowinę?

Nowy minister rolnictwa. Czy poradzi sobie z embargiem Rosji na wieprzowinę?

Wyświetlaj:
valdi71 / 31.11.149.* / 2014-03-17 19:26
powrót Pana Marka po tych hecach ...SORKI KOCHANA PLATFORMO...DO TEJ PORY WIERNY....od dziś Żegnam przy następnych wyborach ... :)
.prawda ... / 81.190.62.* / 2014-03-14 15:45
Za trzy lata znowu ministrem będzie Kalemba i tak wkoło Macieju. Szkoda tylko ,że Lepper odszedł.W między czasie też zaliczyłby już ministra.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 16:22

W między czasie też zaliczyłby już ministra.

Był ministrem. Za rządów PISu. Tylko wtedy taki gość mógł być ministrem. Dla pisiaków liczyły się tylko te resorty które prowadziły krucjatę przeciwko Polakom.
guru122 / 77.253.232.* / 2014-03-14 15:32
Dość już mam tych postesbeckich koryciarskich styropianów z wiadomych czterech partii. PIS, PO, PSL, SLD - nie głosuję.
majdaniecwkrótce / 84.10.2.* / 2014-03-14 12:53
Widocznie zatrudnił kiedyś rodzinę kogoś tam i już... Wdzięczność do deski... Dostaje taki dyrektor zakładu państwowego karteczkę od UM z nazwiskiem i polecenie utworzenie jakiegoś stanowiska z kosmosu i pensją większą od tego dyrektora i tak się walczy z bezrobociem ważnych patriotów i ich rodzin ! Tak to robią np. w Płocku,czy ... A zresztą . Radni i politycy to.... bez względu na opcje. TFU !
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-14 12:53
moje kochane lemingi i inni bezmózgowcy głosujący na Partię Oszustów i Obłudy, w trosce o was proszę wytrzyjcie swoje twarze, gdyż to co macie na twarzach nie jest deszczem.Po prostu wasz Kochany Premier i jego towarzysze z PSL (z nich taki PSL jak ze mnie solista w Teatrze Bolszoj)pokazują wam, wasze miejsce - ruki po szwam i głosować na nas.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 13:42

ruki po szwam i głosować na nas.

Kaczyński wam każe na tych drugich? Taka ta twoja logika. I niech ktoś mi powie, że nie powinieneś mieć odebranych praw wyborczych. Dla dobra naszej kochanej Ojczyzny. Przecież Ty ją możesz strasznie skrzywdzić.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-14 15:04
Debosik, ty masz jakieś skrzywienie na punkcie Kaczyńskiego. Jest taki dowcip: Dzieci - pyta nauczycielka, z czym kojarzy wam się chusteczka. Mały Jasio wstaje i mówi, że kojarzy mu się z d..... Dlaczego, bo mnie pse pani wszystko kojarzy się z d...Tak tobie wszystko kojarzy się z Kaczyńskim - nie jest to moja bajka - ale jest to jedyna możliwość postawienia Tuska przed sądem. Nie wmówisz mi, że działalność Tuska przynosi korzyści Polsce - wskaż mi jakieś. Co do skrzywdzenia ojczyzny - jej już nie można bardziej skrzywdzić - będę bardzo wdzięczny za wskazanie mi czym możną ją jeszcze bardziej skrzywdzić
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 15:24

ale jest to jedyna możliwość postawienia Tuska przed sądem.

A za co?
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-14 15:30
oj debos - ty chcesz mieć wszystko wyłożone na tacy - pomyśl chłopie - naprawdę myślenie nie boli, trzeba się tylko trochę skoncentrować. Jak masz problemy z koncentracją zacznij ćwiczyć jogę. Dobre są też zimne kąpiele.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 15:59

ty chcesz mieć wszystko wyłożone na tacy

To nie ważne co ja chce. Ty powinieneś tak potrafić formułować myśli ( jeśli w ogóle to co tam u ciebie w głowie się lęgnie można nazwać myślami) aby czytelnik wiedział o co autorowi chodzi. Bo inaczej to jest tak, że zapowiadasz trybunał dla Tuska a za co to niech sobie każdy wymyśli co chce. Dajcie człowieka a paragraf się Tylko najpierw Ty sam musisz wiedzieć o co ci chodzi. To jest warunek konieczny. I to byłby też dla ciebie jakiś powód, żeby cokolwiek pisać. Bo tak to po co? Wy nie dorwiecie się do władzy. Stosów ustawiać nie będziecie.
Wladza sie wyzywi / 184.95.55.* / 2014-03-14 12:16
Widzę, że wszyscy tutaj są przeciw. Ja natomiast cieszę się z tej kandydatury. Kto lepiej poradzi sobie ze świniami jak nie świnia?
TomKs1 / 159.245.16.* / 2014-03-14 12:04
Sawicki odszedł w niesławie półtora roku temu po tzw aferze taśmowej, która wskazywała na olbrzymią korupcję i nepotyzm w spółkach (państwowych oraz żerujących na państwie) pod kontrolą PSL.
Odszedł szybciutko, a teraz sprawa już przyschła i spokojnie sobie wraca. I biznes się kręci (Sawickiemu, jego rodzinie, kumplom, wspólnikom itd.).
Tak działa mafia zwana PSL.
Żeby nie było: inne partie nie są lepsze (w sensie uczciwości), tylko mniej solidarne wewnętrznie, więc per saldo mniej skuteczne w procederze dojenia podatników.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 13:53

Sawicki odszedł w niesławie

Jakie masz konkretnie zarzuty?
Pablo Escobar / 89.78.175.* / 2014-03-14 14:29
zarzut jest taki że odgrzewane kluchy nie smakują chyba że melepetom z pło i wieś parti
BKJan / 89.71.99.* / 2014-03-14 11:29
"stary"minister zastąpił 'nowego"-dlaczego miałby się nie zgodzić???"chłopi" z Wiejskiej obracają się wokół tych samych nazwisk i stanowisk.Pichocinski stryjek zaminił siekierkę na kijek-zgodnie z "ludowym" przysłowiem!PSL to dawny ZSL-najbardziej niezreformowana partia pokomunistyczna.Literę 'Z" z dawnej nazwy zmienili na "P".
weterynasz / 5.172.248.* / 2014-03-14 11:27
hop siup i przy korytku zmiana d....
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2014-03-14 10:54
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który podał się do dymisji, w 2013 roku rozdał swoim podwładnym 2 716 851,94 zł premii i nagród.

Minister rozdał 835 nagród na łączną sumę 1 901 176 zł, średnio 2276,86 zł na osobę. Z kolei premie otrzymały 54 osoby, co pochłonęło w sumie 815 675,94 zł.

Iwona Chromiak z biura prasowego resortu tłumaczy, że dodatkowe wynagrodzenia były konieczne:
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:01

w 2013 roku rozdał swoim podwładnym 2 716 851,94 zł premii i nagród.

Kwota nie jest szokująca. I nie rozdał a nagrodził. On osobiście lud dyrektorzy departamentów. Za pracę powinno się wynagradzać. A z tym w urzędach państwowych nie jest najlepiej.
Umówmy się, że to Kalemby nie obciąża. Możemy tak się umówić?
guru122 / 77.253.232.* / 2014-03-14 15:50
W taki sposób jaki opisałeś koryciarskie pseudoelity mogą swobodnie i bezkarnie okradać polskiego podatnika pod byle pretekstem z jego pieniędzy i zbijać fortuny na społecznym garbie. Polska to taki sam bantustan jak Ukraina, nic dodać, nic ująć. Mając takie podejście do państwa, społeczeństwa i majątku publicznego nie dziwi mnie że Polski nie było na mapie przez 123 lata. Na posiadanie swojego państwa trzeba sobie zasłużyć.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 16:36

pseudoelity mogą swobodnie i bezkarnie okradać polskiego podatnika

Urzędnicy to nie są ani elity ani pseudoelity. Tym bardziej, jeśli jednym z przyjętych kryteriów będzie wysokość ich zarobków.
Jasiek. / 83.8.161.* / 2014-03-14 10:40
Pewien Australijczyk chciał kupić nowy bumerang,jednak nie mógł wyrzucić starego...
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 09:45
Dobry ruch. Dobry dla naszego państwowego interesu wybór. Został jakiś czas temu z byle powodu odwołany w wyniku dziwnych gierek aby być zastąpionym kimś gorszym Taki kraj. Dziwne emocje, lekceważenie interesu narodowego dla zaspokojenia paranoicznych zwidów części ludu dla którego im gorzej tym lepiej, im gorszy tym lepszy, im więcej zawieruchy a mniej spokoju tym lepsze samopoczucie.
Waniek / 2014-03-14 09:53 / Bywalec forum

Został jakiś czas temu z byle powodu odwołany w wyniku dziwnych gierek aby być zastąpionym kimś gorszym

To jakiś dziwny sposób na uzasadnienie zatrudnienia aferała, który dla zysku rodziny utopi całą polska gospodarkę zbożem??? (PSL -owi brakuje do pierwszego więc bierze kogo sie da byle utrzymać władzę)
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 09:57

To jakiś dziwny sposób na uzasadnienie zatrudnienia aferała

Waniek Ty nie masz szacunku dla prawa i godności człowieka. A ponieważ najczęściej, delikatnie mówiąc się mylisz, to jako partner do dyskusji nie reprezentujesz dostatecznie wysokich standardów.
Waniek / 2014-03-14 10:02 / Bywalec forum

Waniek Ty nie masz szacunku dla prawa i godności człowieka

Dla prawa mam szacunek, a człowiek sobie nań musi zasłużyć!!! (chociaż obecnie prawo jest delikatnie mówiąc nie zgodne z konstytucją i jakoś się o tym nie mówi głośno). Co do standardów to o jakich standardach mówić w przypadku zatrudnienia nieuczciwego człowieka??
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 10:18

Dla prawa mam szacunek,

Ja wiem, że masz. Ale według ludowego rozumienia tego prawa. A to znaczy, że można lżyć, ubliżać, oskarżać bezpodstawnie. Tylko ktoś komu winy zostały udowodnione i został skazany prawomocnym wyrokiem jest winny. Jak tego nie ma to jest niewinny. Takie są standardy przyzwoitego człowieka. Niestety nie twoje. Ty nawet nie formułujesz zarzutów. Zbędna fatyga?
Waniek / 2014-03-14 10:26 / Bywalec forum

Ty nawet nie formułujesz zarzutów. Zbędna fatyga?

Co ma oznaczać nie skazanie za zatrudnianie kolegów bez kompetencji na eksponowanych stanowiskach i dopuszczenie do wielo-milionowych strat w skupie zbóż. To nie jest śmieszne a przykrycie. Nie skazanie to tylko niedowład prawa!!! Nie że nie jest ten człowiek winny.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 10:46

To jakiś dziwny sposób na uzasadnienie zatrudnienia aferała, który dla zysku rodziny utopi całą polska gospodarkę zbożem


Co ma oznaczać nie skazanie za zatrudnianie kolegów bez kompetencji na eksponowanych stanowiskach i dopuszczenie do wielo-milionowych strat w skupie zbóż.

Rozumiesz co piszesz?
Waniek / 2014-03-14 11:08 / Bywalec forum
Niestety, ale podwójne standardy nie za bardzo mi pasują i skazywanie biednych ludzi za niedowład państwa mi nie odpowiada!!!
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:24

Niestety, ale podwójne standardy nie za bardzo mi pasują

To przyjmij jedne. Ale przyzwoitych ludzi. Dlaczego przyjmujesz te drugie? W ogóle przydałoby Ci się zmianę sposobu myślenia, pojmowania świata i rozumienia zjawisk nie opierającego się na spiskowej teorii. W Polsce człowiek piastujący państwowe funkcje to generalnie człowiek zdolny, wykształcony, ambitny, działający dla dobra wspólnego, który rzadko podejmuje złe decyzje. Oczywiście ten sąd nie obowiązuje w przestrzeni publicznej bardzo często. Ale to wina mentalności Polaków a nie tych co zajmują stanowiska państwowe. Dlatego psy będą szczekały a karawana niech sobie idzie dalej. Chodzi wiecie towarzyszu o to, żeby wiecie kierunek był słuszny a ewentualne obiektywne trudności, występujące niekiedy minusy nie przesłoniły nam plusów. Szczególnie plusów dodatnich.
Waniek / 2014-03-14 11:34 / Bywalec forum

W Polsce człowiek piastujący państwowe funkcje to generalnie człowiek zdolny, wykształcony, ambitny, działający dla dobra wspólnego, który rzadko podejmuje złe decyzje.

Tylko że jak je podejmie to za nie nie odpowiada!!!

Oczywiście ten sąd nie obowiązuje w przestrzeni publicznej bardzo często. Ale to wina mentalności Polaków a nie tych co zajmują stanowiska państwowe. Dlatego psy będą szczekały a karawana niech sobie idzie dalej.

To jest standard czy tylko tłumaczenie zjawiska naciągania nierówności wobec konstytucji która gwarantuje równość wszystkim!!!!
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:47

To jest standard

Racjonalizm a więc to czym warto się kierować.
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:08

czy nepotyzm jest karany?

Ty też nie rozumiesz. Nie o nepotyzmie jest mowa a o niegospodarności i działanie na szkodę państwa. Choć nie tylko. A za to jest paragraf i ściganie z urzędu. Nie ma człowieka aktywnego którego gawiedź o coś by nie oskarżała. A to oznacza, że gdyby ulegać to nie było by w Polsce nikogo godnego objąć stanowisko państwowe. Ochłonąć. Takie byłoby zalecenie.
Waniek / 2014-03-14 11:13 / Bywalec forum

Ochłonąć. Takie byłoby zalecenie.

Ochłonąć he he to firmy które w tym czasie padły i ludzie teraz spłacają długi za niegospodarność tego pana jak nazwać? Oszołomy czy może zwyczajnie domagający się sprawiedliwości za nie swoje winy??
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:39

Ochłonąć he he to firmy które w tym czasie padły

Chłopie przeżegnaj się. Upadek firm nie jest kategorią polityczną. W gospodarce rynkowej bankructwa są i powinny być normalnym wynikiem gry rynkowej. W Polsce upadłości jest mało bo Polacy, polskie firmy są za biedne aby podejmować ryzykowne przedsięwzięcia. Im bogatsi ludzie i zamożniejsze firmy tym skłonność do podejmowania ryzyka, tworzenia innowacyjnych a więc bardziej ryzykownych spółek celowych większa. Bez ryzyka nie ma innowacyjności. Liczba bankrutujących firm obrazuje skłonność do ryzyka. Nikt nikomu nie zagwarantuje, że podjęta przez niego działalność zakończy się sukcesem. Więc jednak ochłonąć. I czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Ale nie tych obciążonych chorobą którzy wszystko widzą w czarnych barwach. Tacy tylko ściągną w dół. Szkoda na to życia. Czas tak szybko upływa.
Waniek / 2014-03-14 11:56 / Bywalec forum
Człowieku ale w normalnych warunkach jak podejmę złą decyzje to dostaje od rynku po grzbiecie a tutaj nie podjąłem żadnej decyzji a w dostałem po grzbiecie za nie swoje winy. Odszkodowania od skarbu państwa będziesz spłacał ty debosie???
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 12:15

Odszkodowania od skarbu państwa będziesz spłacał ty debosie???

Pożyjemy zobaczymy czy jakieś odszkodowania będą się należały. Ale zatoczyliśmy wielkie koło i nadal nie wiadomo z jakiego powodu, no to może akurat wiadomo bo jest osobą publiczną, ale o co Sawicki jest oskarżony.
Starża / 89.71.99.* / 2014-03-14 11:38
niestety,musi Pan przyjąć standardy przyzwoitych ludzi,takich jak Pan debos!Wtedy wszystko będzie OK!
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 11:45

Wtedy wszystko będzie OK!

Wesołe i szczęśliwe życie. Gra warta świeczki.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-14 09:52
Masz rację debosik, ten ruch jest wspaniały. Dziwię się tylko, dlaczego nie idą za tym inne ruchy. Ponieważ Pan Graś stwierdził, że w kryzysie "wszystkie ręce na pokład" oczekuję a nawet domagam się jak najszybszego powrotu - Pani Sawickiej, Zbycha, Rycha, Pana Protasiewicza, Pana Nowaka. W żadnym wypadku nie można odwołać Pana Arłukowicza i Pana Neumanna, którzy realizują w pełni politykę naszego najwspanialszego Premiera - czym Polaków mniej tym lepiej
debos / 83.31.139.* / 2014-03-14 10:01

Masz rację debosik, ten ruch jest wspaniały.

To ja to wiem. Każdego dnia podejmuję jakieś decyzje, czasem kadrowe i zawsze wybieram lepsze rozwiązania, lepszych a nie gorszych ludzi. Widzę tutaj, zachowując oczywiście proporcje, dokładnie takie same działanie u naszego pana premiera Donalda Tuska. Zresztą to oczywiste. Gdyby tak nie było to wynik rządzenia nie był tak nadzwyczajny.
eldorado / 193.108.194.* / 2014-03-14 09:31
sorry to tylko PSL - no i co ctego, że mam raport na temat nepotyzmy i że on za tym stoi - stało się coś???? No ludzie przestańcie narzekać tylko do roboty - jest plac Defilad, Zwycięstwa - musimy się zorganizować. Policja bedzie się bała strzelać - w oczach mają jak Berkut został wystawiony. Berkut miał gdzie uciekać - Policji zostanie tylko Ukraina.
bsf / 46.45.103.* / 2014-03-14 09:30
Państwo, które liczy 38 Milionów obywateli a nie POtrafi stworzyć przyzwoitego i kompetentnego rządu nazywa się dzikim niecywilizowanym krajem.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-03-14 09:27
to już więcej ludzi nie ma do tego stanowiska? Jak Sawicki odejdzie to kto go zastąpi, Kalemba?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy