Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

odbiór mieszkania domu od dewelopera

odbiór mieszkania domu od dewelopera

Inspektor budowlany / 95.108.67.* / 2011-09-30 22:17
Chcesz kupić - kupiłeś mieszkanie lub dom od dewelopera i potrzebujesz profesjonalnej opinii przy odbiorze? Boisz się ukrytych usterek? Nie wiesz, jak dochodzić swoich praw w związku z wykryciem niezgodności z projektem i umową?
Zwróć sie do profesjonalisty, który bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, pomoże Ci zaoszczędzić sporo nerwów oraz pieniędzy.
Podczas wieloletniej pracy jeszcze nigdy nie spotkałem się z mieszkaniem, w którym wszystko było wykonane zgodnie z umową i z zachowaniem norm budowlanych. Fachowo przeprowadzony odbiór pozwala zaoszczędzić moim klientom nawet do kilkudziesięciu tysięcy zł (czasem dzięki uniknięciu wykonywania poprawek na własny koszt, a czasem kończy się na negocjowaniu ceny końcowej mieszkania z developerem).
Posiadam ponad 15 lat udokumentowanej praktyki w zakresie nadzoru oraz odbiorów robót budowlanych ( w tym setki domów i mieszkań odebranych w imieniu klientów jaki i przekazywanych w imieniu dewelopera klientom) oraz wymagane uprawnienia. Jestem członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu (nr członkowski WKP/BO/0482/05).
Zakres oferowanych usług:
- sprawny i fachowy odbiór mieszkania,
- Zbadanie kilkuset punktów kontrolnych: elektryka, rury, wentylacja, ściany, podłogi, glazura, okna i inne ważne elementy, w oparciu o Polskie Normy, przy pomocy fachowych narzędzi,
Cena usługi zależna od lokalizacji i zakresu prac.
W trakcie odbioru mieszkania lub odbioru domu sprawdzam między innymi:
- wymiary pomieszczeń,
- instalację elektryczną,
- drzwi, okna i parapety,
- liczniki mediów,
- rolety i żaluzje,
- instalację hydrauliczną,
- łączenia ścian i jakość tynków,
- podłogi i posadzki,
- wentylację, klimatyzację,
- grzejniki i podgrzewane podłogi,
- balkony, tarasy i garaże.
Po odbiorze przekażę Tobie komplet niezbędnych informacji o tym:
- które usterki są krytyczne, które ważne, oraz które nie maja większego znaczenia,
- czy z takimi usterkami można podpisać protokół odbioru technicznego mieszkania, czy nie,
- które usterki mogą powodować późniejsze problemy,
- które usterki mogą generować wysokie koszty podczas robót wykończeniowych w mieszkaniu,
- jak dalej postępować z zauważonymi usterkami,
- jak dopilnować naprawy usterek przez dewelopera.
Często ludzie czują opór przed wytykaniem developerowi usterek. Różne są przyczyny - obawy, że poprawki będą się ciągnąć w nieskończoność lub pogorszą stan, niechęć do konfliktów lub po prostu zmęczenie całym procesem zakupu, który niejednokrotnie ciągnie się miesiącami.
Idąc na odbiór z inspektorem, można przyjąć strategię dobrego i złego policjanta. Zły - inspektor -wytyka wszystkie wady, ten dobry - właściciel-podoba mu się wszystko, ale skoro fachowiec mówi, że coś jest nie tak...”
CENA tylko od 150 ZŁ plus koszty dojazdu.
tel. 784 930 185
e-mail: biuro@borabud.pl
www.odbiormieszkaniapoznan.pl
tematy pokrewne: protokół techniczny, doradztwo budowlane, remont mieszkania, remont domu, usterki w mieszkaniu, błędy deweloperów, błędy przy zakupie mieszkania, błędy przy odbiorze mieszkania, jak odebrać mieszkanie, jak kupić mieszkanie, porady budowlane, koordynator robót, wycena nieruchomości, rozliczenie z deweloperem, inspektor nadzoru, inspektor budowy
Wyświetlaj:
Luska / 94.254.232.* / 2019-06-04 22:46
Nasze osiedle mieszkaniowe zbudowała firma www.deweloper.dpimalachit.pl. Byliśmy mile zaskoczeni tempem budowy i terminowym oddaniem do użytku. Oferowane przez nich ceny są konkurencyjne i zarazem gwarantują wysoki poziom świadczonych usług.
Ela4873 / 90.156.29.* / 2019-03-27 15:57
Jeśli odbiór mieszkania to tylko z Apartal. Polecam ich, bo bez nich bym sobie nie poradziła. A tak dzięki im poradom mogę dziś cieszyć moim własnym mieszkankiem!
mtrela / 188.146.15.* / 2017-04-19 11:40
To zwykła reklama usług i na dodatek mało rzetelna ;(

Polecam zawsze sprawdzić osobę, która będzie reprezentować Nas przed Deweloperem. Już po narzędziach można ocenić rzetelność i profesjonalizm sprawdzającego. Śmieszą mnie osoby, które odbierają mieszkanie bez drabiny, poziomicy 1m lub anemometru.

Profesjonalne Odbiory Mieszkań i Domów od Dewelopera. Wpisz w google "MTrela".

Sprawdź za co płacisz !!!!

Marcin Trela
503-762-371
www.mtrela.pl
Kasia990 / 81.190.230.* / 2015-11-30 10:47
Bardzo ciekawy artykuł na temat odbioru mieszkania od dewelopera znajduje się na http://budpartnerzy.pl/newsy Można się naprawdę sporo dowiedzieć i co najważniejsze poczytać komentarze osób doświadczonych.
Boomszaka / 83.21.97.* / 2015-03-25 17:21
Ja sie rozglądam, ale w Wawie - na oku mam na razie firmę Deconova.pl, bo czytałam na jednym forum, że się potrafią równo przypierniczyć do deweloperskich ściem, ale nie korzystałam jeszcze - może ktoś robił u nich osobiście odbiór i potwierdzi?
Mój deweloper od początku wredny, więc chciałabym go przy odbiorze odpowiednio przycisnąć
Katarzynaursynow / 83.23.208.* / 2015-07-25 10:38
Ja nie wiem, ale mi sie trafił całkiem ok deweloper i to z Wawy, gdzie działa ta deconova i jakoś nie trzeba go było wcale przyciskać... ja myśle, że czasem trochę przesadzamy z tymi odbiorami mieszkań.
Co to musi być ściana jak od linijki?
Nie dajmy się zwariować...
Rudawredna / 79.186.157.* / 2015-10-21 07:34
Ściana nie musi być jak od linijki, ale też nie że z góry na dół fale!
Sorry, ale mieszkania kosztują takie duże pieniądze, że ja przy odbiorze swojego mam zamiar uważnie sprawdzac dewelopera - nie po to płacę, żeby potem się zastanawiac czy powieszę sobie obraz na tej ścianie, czy przez łuki nie.
P.S Dzięki szaka za namiar na deconovę, sprawdzę to co piszesz
Eliie / 83.22.176.* / 2015-02-28 13:22
Ciekawy artykuł na ten temat, jeśli ktoś zainteresowany to polecam: http://investmap.pl/wiadomosci/polska-techniczny-odbior-mieszkania,98453.html
Przemek1234 / 109.241.85.* / 2013-10-19 23:27
Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę

www.odbiorybudowlane.com


Jako osoba od wielu lat działająca aktywnie na runku budownictwa i nieruchomości, chciałbym zachęcić Cię do przeczytania tego krótkiego artykułu, w którym postaram się opisać najczęściej występujące usterki w nowych mieszkaniach.

Jako nowy właściciel domu lub mieszkania, powinieneś dokładnie go sprawdzić, zanim jeszcze zaparafujesz protokół odbioru mieszkania / domu. Należy przeprowadzić jego dokładny przegląd w poszukiwaniu jakichkolwiek wad. Widocznych lub ukrytych. Trzeba to zrobić jeszcze przed przejęciem nieruchomości od dewelopera.

Ważne jest aby wiedzieć, które miejsca w mieszkaniu lub domu wymagają sprawdzenia. Wybrane z tych miejsc powinny obejmować wszystkie instalacje elektryczne i wentylacyjne. Odbiór mieszkania od dewelopera powinien także uwzględniać jakość wykonania elementów, składających się na ogólny wystrój domu. Są to różnego rodzaju gzymsy, cokoły, sztukaterie. Jeżeli zakupiłeś mieszkanie z ogrodem lub tarasem, to również należy poświęcić czas na ich gruntowny przegląd. Nie można zapomnieć o tym, że jeżeli kupiłeś dom, to posiada on najpewniej dach. Warto się upewnić że jest on szczelny i zapewnia odpowiednią ochronę przed padającym deszczem. Mam w zwyczaju przeprowadzać odbiór domu, kiedy na zewnątrz panuje dżdżysta pogoda. Jest to najlepsza okazja aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Zdaniem wszystkich inspektorów, w tym i moim, odbiór mieszkania warszawa powinien uwzględniać poszukiwanie wad zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Co mam na myśli? Na przykład jakość tynków i farby elewacyjnej. Na pewno nie chcesz, aby po kilku miesiącach zaczęła się łuszczyć i odchodzić płatami. Zwracam także szczególną uwagę na takie detale, jak przełączniki elektryczne. Powinny się łatwo włączać i wyłączać, nie powodując przy tym zwarć i iskrzenia.

Są jeszcze inne elementy, które powinny zostać poddane kontroli. Zaliczają się do nich bramy i drzwi, a także stolarka okienna. Powinny się łatwo i wygodnie otwierać oraz zamykać. Nie sposób w jednym, krótkim artykule wymienić całego spisu czynności. Jeśli chcesz aby odbiór Twojego mieszkania został wykonany prawidłowo, zapraszam do kontaktu i umówienia terminu inspekcji.
Dlaczego warto wykonać profesjonalny odbiór mieszkania?

Drogi właścicielu mieszkania lub domu. Chciałbym przedstawić Ci kilka argumentów, przemawiającym za tym, że zanim oddasz deweloperowi protokół odbioru mieszkania, warto zlecić jego przeprowadzenie doświadczonemu fachowcowi. Wszystko co napiszę, opiera się na mojej dotychczasowej pracy, jako inspektor nadzoru inwestorskiego.

Musisz wiedzieć, że budowa nowego domu lub mieszkania jest wieloetapowym procesem. Składa się na niego wiele różnych czynności, które najczęściej są wykonywane przez inne ekipy budowlane i montażowe. Tak duża rotacja osób pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że część prac mogła zostać nienależycie wykonana. Ich dostrzeżenie często następuje wtedy, kiedy mam przeprowadzić odbiór mieszkania od dewelopera. W dużej liczbie przypadków, odkryte usterki mogą zostać łatwo naprawione, jednak tak czy inaczej wymaga to pewnego nakładu czasu i pieniędzy. W innych przypadkach mogą wymagać szerszego zakresu robót, na który mógłbyś nie być przygotowany, gdybyś miał go wykonać sam.

Do jednej z często występujących nieprawidłowości jest brak izolacji na poddaszu. Wyobraź sobie moje zdziwienie kiedy nowy właściciel domu zaprowadził mnie na poddasze, a ja pod pokryciem dachowym nie znalazłem żadnej izolacji termicznej. Jest to częsty błąd. Wielu właścicieli przez długi czas nie zagląda na poddasze lub strych. Nie przyjdzie im do głowy, że w tak newralgicznym elemencie domu może brakować izolacji. Deweloper jest zobowiązany w trybie natychmiastowym poprawić ujawnione przeze mnie usterki w nowych mieszkaniach.

Ciekawsze przypadki, które miałem możliwość dostrzec wykonując odbiór mieszkania warszawa, to pomylone instalacje wodne. Odkręcając kurek z ciepłą wodą otrzymywaliśmy wodę zimną i na odwrót. Sytuacja na pozór śmieszna i znana nam dobrze z filmów Stanisława Bareji. Wyobraźmy sobie jednak koszty, jakie musielibyśmy ponieść aby samodzielnie to naprawić. Zrywanie płytek ceramicznych, koszt przerobienia instalacji i ponowne ułożenie nowych płytek. Nie tego oczekujesz od swojego nowego mieszkania.

Istnieje wiele więcej do napisana na ten temat. Podałem tylko przykładowe usterki, z którymi może się spotkać każdy nabywca domu lub pośrednik obrotu nieruchomościami. Jeżeli chciałbyś wykonać gruntowną inspekcję mieszkania lub domu, który planujesz kupić, chętnie wykonam to dla Ciebie.


Zakup nowego mieszkania nie jest łatwy

Odkąd pracuje jako kierownik budowy i inspektor nadzoru, często spotykałem się z pytaniami, na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy musimy wykonać odbiór mieszkania od dewelopera. Na pozór wydaje się to prostą czynnością. Należy zmierzyć wielkość pomieszczeń i porównać je z wymiarami na projekcie. Następnie
Katarzyna Kraśko / 87.207.228.* / 2013-02-06 00:21
Fachowiec sprawnie przeprowadził odbiór i poradził sobie z tłumaczeniami dewelopera.
Polecam !
Ania i Dawid / 93.154.130.* / 2013-01-18 22:22
Witam,
bardzo ważna jest fachowa pomoc. Ja wchodząc do mieszkania byłam z moim mężem pewna ze jest wszystko ok, ale dla 100% pewności znajomi przekazali nam kontakt do Pana Andrzeja. Ku zdziwieniu okazało się, że jest kilka poważnych usterek które należy naprawić typu: rama okna wygięta, brak płaszczyzn i kątów, popękana posadzka itp.
Jesteśmy wdzięczni, pełni podziwu walki i silnych argumentów nie do przebicia :) z Przedstawicielem dewelopera.
Dlatego serdecznie polecamy i sprawdzajcie swoje mieszkania które bedziemy spłacać prawie całe życie :/
jeśli potrzebujecie pomocy przy odbiorze serdecznie polecamy Pana Andrzeja: aurbiak@op.pl
Przemysław Górka / 164.127.231.* / 2012-03-16 00:07
Oferuję pomoc w odbiorze mieszkania, podczas swojej działalności odebrałem już ponad 500 mieszkań i domów.

inż. Przemysław Górka
Tel. 503 073 395
www.InspektorBudowy.com
Przemek235 / 87.207.228.* / 2013-02-06 00:23
http://www.inspektorbudowy.com
Katty116 / 87.207.228.* / 2012-10-11 13:52
Potwierdzam fachowa pomoc tego Pana , odbierałam mieszkania na Regatach i jestem bardzo zadowolona.

Najnowsze wpisy