Forum Forum prawneGospodarcze

oszuści na Allegro

oszuści na Allegro

stagru / 2011-06-19 23:08
Często robiłem zakupy na Allegro, które obecnie ograniczyłem do minimum z powodu oszustów, którym zapłaciłem za wygraną aukcję zapłać przez Allegro i do dzisiaj nie otrzymałem towary minęło już 6 miesięcy od wpłaty i żadnej nadziei, że otrzymam. Allegro tym oszustom konto zawiesiło i na tym koniec. Co ja mam z tego jak straciłem kasę. Prosiłem Allegro aby nie wpłacać od razy, tylko po otrzymaniu przesyłki, to zapobiegnie takim przypadkom jak mój. Ale żadnej odpowiedzi na mój wniosek. Dlaczego Allegro nie chce zapobiec takim przypadkom?
Wyświetlaj:
allegrowiczka / 89.200.227.* / 2013-02-15 13:48
Kaja Majkowska
janowicza 2/23
10-692 Olsztyn

jest kupującym nie finalizującym transakcji, od conajmniej 5 lat zakłada nowe konta na allegro (mozna sprawdzić http://archiwumallegro.pl/detektyw/?search=bammi28 , ale to nie wszystkie) na co samo allegro nie reaguje właściwie
Chory / 2013-02-15 14:45
Z allegro jest jeden wielki problem, po prostu mają gdzieś ludiz któ¶zy robią tam zakupy i którzy zostali oszukani... ja już zgłosiłem dwa razy to że nei przysłano mi towaru któ¶y zakupiłem... zero reakcji od strony allegro...
Ejdża / 31.41.142.* / 2013-05-26 23:57
To prawda Allegro nie reaguje na oszustów, pytanie dlaczego.
maloko / 91.197.88.* / 2013-02-09 13:16
Uwaga oszust zdecydowanie nie polecam
Nie mam ani towaru ani pieniędzy
allegrowiczka / 89.200.227.* / 2013-02-06 10:56
Kaja Majkowska
janowicza 2/23
10-692 Olsztyn

jest kupującym nie finalizującym transakcji, od conajmniej 5 lat zakłada nowe konta na allegro (mozna sprawdzić http://archiwumallegro.pl/detektyw/?search=bammi28 , ale to nie wszystkie) na co samo allegro nie reaguje właściwie
paweł308 / 149.156.33.* / 2013-04-04 10:04
sklep Viva-shop sprzedają towar, który nie nadaje się do normalnego użytku - taki najgorszy sort rynku wschodniego.Jeżeli coś spróbujesz zareklamować, to możesz sobie od razu odpuścić, żadnego kontaktu, a jeżeli już to klienta mają daleko w poważaniu - bezczelne odnoszenie się do klienta Wystawisz pozytywny komentarz bo towar szybko doszedł, a potem jak urządzenie nie nadaje się do użytku twierdzą że nie umiesz się nim posługiwać. Szukam osób które miały problem z tym sklepem.
raf.sty / 91.214.55.* / 2013-01-23 23:28
Mam problem z OSZUKUJĄCYM sprzedawcą na allegro.
W grudniu kupiłam od użytkownika allegro o nazwie

„simserwis_pl” prowadzącego również sklep internetowy http://www.aetka.com.pl/

etui do telefonu. Oczywiście od razu za pośrednictwem PAYU dokonałam zapłaty a towar otrzymałam po 2 dniach. Wszystko było super jednak do czasu aż WYSTĄPILI O ZWROT PROWIZJI TWIERDZĄC, ŻE NIE ZAPŁACIŁAM (mam potwierdzenie od allegro, że pieniądze do nich dotarły). Nie lubię takich zachowań więc wystawiłam komentarz neutralny o treści:

”Jeżeli chodzi o towar to wszystko w porządku, kontakt i wysyłka ok jednak ubieganie się o zwrot prowizji po bezproblemowo przeprowadzonej transakcji i ze strony kupującego i ze strony sprzedającego to lekko niepokojące. Jednak Polecam!”

w odpowiedzi otrzymałam:

[Odpowiedź z: pon 14 sty 2013 09:06:57 CET] Klientka oszukuje- zakupiła przedmiot na naszej aukcji, po czym nie dokonała zapłaty, więc przedmiot nie został wysłany. Zwróciliśmy się o zwrot prowizji do Allegro, po czym Pani nakłamała, że transakcja została zakończona. NIE POLECAMY

Do tego jako wisienkę na torcie zafundowali mi negatywny komentarz o treści:

„Klientka zakupiła przedmiot,po czym nie dokonała wpłaty. Zwróciliśmy się do Allegro o zwrot prowizji-Pani skłamała iż wpłaciła i przedmiot otrzymała,co nie miało miejsca. Do tego otrzymaliśmy niesłusznie neutral. NIE POLECAMY- klientka niepoważna.”

Jeszcze raz podkreślę, że towar od nich otrzymałam co potwierdza, że otrzymali płatność. DLA MNIE JUŻ SAMO ZWRÓCENIE SIĘ O ZWROT PROWIZJI JEST HAMSTWEM!

Zwróciłam się do allegro z prośbą o usunięcie komentarza bo jest krzywdzący i nieprawdziwy, na co otrzymałam odpowiedź, że „Przykro mi, że otrzymała Pani taką opinię. Niestety nie widzę podstaw do jej usunięcia. „

Od innej osoby pracującej dla allegro i obsługującej płatności PAYU otrzymałam pismo potwierdzające, iż płatność została do nich przekazana jeszcze w grudniu i mam nawet jakiś nr księgowania.

W jaki sposób można „zmusić allegro” do usunięcia komentarza – przecież widzą że w treści sprzedający powołuje się na brak zapłaty a od nich otrzymuje info, że płatność przekazali.

pozdrawiam
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-02-28 23:01
To jest przykład jak w Allegro są bezradni w stosunku oszustów-sprzedawców,natomiast nie zdają sobie sprawy,że tym samym tracą klientów od których cały ten portal jest uzależniony.
ZAWIEDZIONA / 84.234.8.* / 2012-12-08 14:39
Uważajcie na MYSIA_PL - ta Pani sprzedaje między innymi kosmetyki.....ale pomimo natychmiastwej wpłaty i informacji z PayU że otrzymała pieniążki zwleka z wysyłką towaru, twierdzi że pieniązków nie dostała i przesyłka kiedy dotrze to nie jej proble. Arogancka i nieuczciwa....poczekam tydzień i zgłoszę problem na Alegro.
anonimowa / 84.234.8.* / 2012-12-08 14:34
No tak ja ostrzegam przed sprzedawcą MYSIA_PL. Pani sprzedaje między innymi kosmetyki ....ale przedłuża okres wysyłki...twierdzi, że pieniążki nie dotarły mimo wpłaty tego samego dnia i informacji z PayU, że pieniążki do niej wpłynęły i pomimo ciągłych maili zwleka z wysyłką towaru... Odradzam - MYSIA_PL ....poczekam czy przesyłka dojdzi i zgłaszam sprawę Alegro...
oszukana 938 / 89.69.251.* / 2013-01-04 16:22
ja odradzam jurbud3,ceny mają atrakcyjne, niby sklep i wszystko OK, komentarzy negatywnych mało, ale sprzedają towar, którego nie mają na stanie, potem wysyłają go za mało i nie zwracają pieniędzy!! kontaktu nie ma z nimi żadnego, szczerze odradzam,ja dałam się nabrac.. telefonu też nie raczą odebrać!
goldmaster / 80.252.2.* / 2012-12-07 11:54
To przy okazji ja opiszę swój przypadek
Chciałbym Was przestrzec przed oszustem na allegro o loginie widar40 pan się nazywa Jasik Łukasz.
Zakupiłem na aukcji nowy telefon iPhone 4S 16GB FABR. BEZ SIMLOCK GWAR. PROD. WA-WA (2740113695) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. do którego dołączone były chińskie tandetne akcesoria. Głównie zależało mi na słuchawkach więc je odesłałem i dostałem zapewnienie, że otrzymam nowe. Niestety po miesiącu nadal nie dostałem słuchawek ale za to dostałem negatywny komentarz od niego. Ostrzegam ponieważ sprzedaje on obecnie zarówno Iphone'y 4 jak i 5 na allegro. Dodatkowo nie dostaniecie również żadnego dokumentu zakupu a w aukcjach powołuje się na serwisowanie w iSource i że nie potrzeba paragonu. Zastanawiam się aby złożyć doniesienie do Urzędu Skarbowego bo skoro nie wystawia paragonu to pewnie nie płaci również podatku dochodowego, ja co prawda nie dostanę prawdopodobnie słuchawek ale on będzie miał skarbówkę na głowie.
Obecnie sprawa jest w centrum sporów na allegro i zobaczymy czy coś w ten sposób uda się załatwić.
allegro1234567890 / 31.61.131.* / 2014-01-08 22:10
Centrum sporów to Sciema i tylko tracicie czas,w którym przestepca unika kary,a później jest za późno na zgloszenie sprawy,bo allegro daje 30 dni na zgloszenie przestepstw ,na który to wniosek można liczyć na zwrot kasy z programu kupujacych...
SllawekM23 / 89.70.7.* / 2012-11-25 13:56
Latex7 uważajcie na niego, marnuje czas kupujących i wycofuje sie z aukcji w ostatniej chwili podajac błahy powód, np ze towar zalało
wkurzona91 / 188.33.226.* / 2012-11-09 11:59
Dostałam brudny i używany towar. istny cyrk uważajcie na tego allegrowicza !! OSZUSTKAA!!


TipsyNails
Sylwia Gołębiewska
Jugosłowiańska 43
60-149 Poznań
Polska
allegro@tipsynails.pl
hardy2525 / 193.150.43.* / 2012-09-20 17:26
zakupiłem towar, którego nie otrzymałem.
pani cały czas ściemnia, że wyśle.
zwykła oszustka
OSTRZEGAM !!! przed tą użytkowniczką :

julag55
Elżbieta Gosieniecka
Grobla św.Jerzego 6/9
82-300 Elbląg
578693412
Polska
julia-gosieniecka@wp.pl
niedoszła ofiara / 91.184.161.* / 2012-09-19 08:32
Witam,

Uważajcie na oszustów z UK, którzy oferują samochody w świetniej cenie z przedpłatą w kwocie 50% lub 100% na konta w UK. Wysyłają z konta Allegro maile jako zabezpieczenie tranzakcji np. 2ALL2695024. Nie wysyłajcie jakichkolwiek pieniędzy na konta w Banku Barcleys i wogóle do UK.
allegro1234567890 / 31.61.131.* / 2014-01-08 22:13
Głupich nie sieją...Wpłaty tylko na własne konto bez sciemy,że nie ma takiej możliwości..
Albo gotówka przy odbiorze...
Anonimowy / 84.205.2.* / 2012-09-14 18:04
Dlatego w niektórych przypadkach lepszym sposobem jest wybór przesyłki pobraniowej i oczekiwanie na kuriera z paczką, a dodatkowo paczkę można sprawdzić i w razie wątpliwości odesłać
Avilpreic UWAGA / 109.199.19.* / 2012-08-30 09:54
Co do zakupów na odległość: zamówiłem wtryski od użytkownika AVILPREIC, które zamontowane i sprawdzone były u mechanika po 10dniach które są na zwrot towaru. Okazały się szrotem no i się zaczęło. Dzwoniłem w tej sprawie, nie odbierali telefonu. Zadzwoniłem z innego to bardzo sprytny Pan dał mi do zrozumienia, że mam się bujać. Nie było FV w przesyłce, dzwoniłem, pisałem i nadal nie ma faktury, nie ma duplikatu. Dowiedziałem się, że sprzedający na Allegro AVILPREIC to Natalia Oleksy, wysyłki są z miejscowości ZIELONKI pod Krakowem (co już zmienili i ukryli). OSTRZEGAM!!! NIE KUPUJCIE
yh123 / 46.149.222.* / 2012-08-18 21:17
ja zostałem oszukany na ponad 65 tysiency a allegro ma to gdzies
kontrahent / 89.76.62.* / 2012-08-29 16:22
a ja zostałam oszukana przez niejaką PAULINA MAJCZYK zamieszkanie OTWOCK kolo Warszawy przestrzegam wszystkich przed zakupem u tej osoby 2 miesiące czekalam na towar nawyzywala mnie od najgorszych , pieniedzy nie oddała LOGIN NA ALLEGRO TO EWKOSIK

ciekawe kiedy ja zablokuja mam nadzieje ze juz niedlugo!!!!
aagata / 95.40.88.* / 2012-08-01 17:55
witam, chciałam wszystkich przestrzec przed sprzedawcą, który ostatnio sprzedawał przedmioty pod pseudonimem michuchunt lub Hubert Przypis. Sprawa wygląda tak
1. wystawia przedmiot do licytacji
2. licytujesz dany przedmiot
3. w końcu aukcji twoja oferta zostaje przebita
4. po godzinie otrzymujesz wiadomość od sprzedającego, iż osoba, która wygrała aukcję wycofała się z zakupu i że możesz kupić przedmiot za zaoferowaną kwotę
5. sprzedający podaje dane do przelewu Hubert Przypis Gorzów Wielkopolski
6. po wpłaceniu pieniędzy, kontakt się urywa
NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!!!

Najnowsze wpisy