Forum Forum prawneGospodarcze

oszuści na Allegro

oszuści na Allegro

stagru / 2011-06-19 23:08
Często robiłem zakupy na Allegro, które obecnie ograniczyłem do minimum z powodu oszustów, którym zapłaciłem za wygraną aukcję zapłać przez Allegro i do dzisiaj nie otrzymałem towary minęło już 6 miesięcy od wpłaty i żadnej nadziei, że otrzymam. Allegro tym oszustom konto zawiesiło i na tym koniec. Co ja mam z tego jak straciłem kasę. Prosiłem Allegro aby nie wpłacać od razy, tylko po otrzymaniu przesyłki, to zapobiegnie takim przypadkom jak mój. Ale żadnej odpowiedzi na mój wniosek. Dlaczego Allegro nie chce zapobiec takim przypadkom?
Wyświetlaj:
wielokrotnie oszukany / 178.183.181.* / 2012-07-18 21:39
To prawda, że na Allegro jest wielu oszustów. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że wpłacone pieniądze można odzyskać. Często robię tam zakupy na kilkutysięczne kwoty i zdarza się trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Choć odzyskanie pieniędzy wymaga trochę zachodu, między innymi zawiadomienie policji, to Allegro wypłaca całą kwotę z programu ochrony kupujących. Nawet nie trzeba czekać na zakończenie dochodzenia przez policję, wystarczy dostarczyć wymaganą dokumentację.
Konrad657 / 94.40.10.* / 2012-05-30 16:09
!!!!!!UWAGA OSZUST!!!!!!! Nie oddał wpłaconych pieniędzy i kłamie, sprawę oddałem na policję a allegro reklamuje się jako bezpieczne tak więc za Pana " ŁUKASZ LACHOWICZ RGIELEW 66 62-650" KŁODAWA " ktoś musi zapłacić.
jajaja / 83.6.165.* / 2012-06-06 23:26
Marcin Wrona obsluga.allegro@ea.strefa.pl - ZGŁOSIŁAM REKLAMACJĘ MIESIĄC TEMU - ODESŁAŁAM ZEGAREK - NIKT NIE ODBIERA TELEFONU I NIE ODPISUJE NA E-MAILE. UWAGA OSZUST! IDENEPNDENT Marcin Wrona ul. Bitwy o Wał
Pomorski 5lok.98 33-100 Tarnów
oszukany892 / 212.96.242.* / 2012-05-18 20:23
Serwis Allegro popiera oszustów. Zakupiłem grę na x360, wpłata natychmiastowa. Czekałem dwa tygodnie, ani kontaktu, ani przesyłki. Założyłem spór, "sprzedawca" raz pisze, że wysłał, raz, że jutro wyśle itp. Allegro zakończyło spór, twierdząc, iż przesyłka nie dotarła z winy poczty. Ja wysyłam im linka z przedmiotem wystawionym ponownie z tym samym opisem, ale dla nich to żaden dowód. Dochodzę się z nimi, mają głęboko gdzieś. Z nimi nic się nie da załatwić. Gdzie jest ta ich reklamowana w telewizji "gwarancja udanych zakupów"? Gdzie poszanowanie dla kupujących? Mają z tych prowizji miliardy, czego dowodem są reklamy w TV, a nie mają na odszkodowania?
anon / 188.47.149.* / 2014-09-04 05:46
Dlackberry gsm Viktor Centkowski DREAMDEALGROUP oszust , do dzisiaj nie otrzymałam zakupionego towaru-akcesoria GSM, podobnie, jak ponad 20 osób. Policja nie zajmie się sprawą , bo są to małe kwoty. Allegro umywa ręce i hoduje takiego złodzieja.ściemnia,że wysyła coś z Anglii miesiącami, ale niestety po pól roku nic nie otrzymasz.
Program Ochrony Kupujących to ściema. Nie dostaniesz odszkodowania, jak policja nie podejmie śledztwa-nie podejmie przy kwotach niskich-koło się zamyka! Nie wystarczy jakiś tam nr sprawy i zgłoszenia-w regulaminie wprowadzają Cie w błąd!!!!
Anty8331 / 79.139.55.* / 2012-04-24 12:20
Oszust użytkownik: corleone796 sprzedaje stary, uszkodzony, zdemontowany sprzęt ze starych komputerów, który praktycznie nadaje się na złom jako NOWE akcesoria, zawyża koszty przesyłki, po zakupie brak kontaktu. Przestrzegam przed zakupami u tego oszusta. Pieniądze wrzucone w błoto. Zapłaciłem za nowy sprzęt a dostałem satry używany zepsuty złom.
Anty833 / 79.139.55.* / 2012-04-24 12:19
Oszust użytkownik: corleone796 sprzedaje stary, uszkodzony, zdemontowany sprzęt ze starych komputerów, który praktycznie nadaje się na złom jako NOWE akcesoria, zawyża koszty przesyłki, po zakupie brak kontaktu. Przestrzegam przed zakupami u tego oszusta. Pieniądze wrzucone w błoto. Zapłaciłem za nowy sprzęt a dostałem satry używany zepsuty złom.
wamar / 178.36.1.* / 2012-05-28 20:36
A użytkownik oszust Nafciarz15 sprzedał mi kompletnie niesprawny magnetowid pisząc w aukcji, że sprzęt jest sprawny całkowicie. Allegro ma w dupie poszkodowanych. Trzeba bardzo uważać. Od allegro żadnej pomocy się nie dostanie.
zostałam oszukana / 79.190.107.* / 2012-03-19 12:21
radzę uważać na sprzedawcę o nazwie grzana3 oraz grzana_3 to oszust, albo nie przysyła nic albo felerny towar zupełnie inny niż w opisie na allegro.
karol_m79 / 2011-11-28 11:11
coś się podziało z administracją allegro, też miałem taką sytuację, że zamówionego towaru nie dostałem, a zapłaciłem, żadnej interwencji z allegro nie było, sam musiałem się patyczkować z oszustami, to nadal trwa...
l_gryf / 87.206.229.* / 2011-11-27 16:59
Witam, ja zostałam oszukana przez sprzedawce BABYKOMFORT z Gdyni,w czerwcu kupiłam pieluszki za ponad 400zł, cud niemieckie pampersy i po różnych przejściach ani nie odzyskałam pieniędzy ani pani nie wysłała mi pieluszek, a najlepsze jest to,ze allegro odwiesiło pani konto w listopadzie i dalej może ona oszukiwać ludzi, mimo że prowadzone jest w jej sprawie dochodzenie przez policje ,bo nie byłam jedyną pokrzywdzoną.Bezpieczeństwo na allegro to dobry żart skoro serwis sam umozliwia nieuczciwym sprzedawcom działalność.
adamco07 / 31.61.131.* / 2013-08-22 11:57
Allegro zawieszając konto takiemu oszustowi odcina się od przypływu gotówki. Ja też zostałem oszukany na Allegro i niewiele można zrobić poza tym żeby pogodzić się z utratą kasy. Parokrotnie zdarzyło się że otrzymałem towar niezgodny z opisem, sprzedajacy odmówił doprowadzenia do zgodności to wystawiłem zgodny z prawdą NEGATYWNY komentarz, w odwecie zemsty też dostałem negatywny komentarz więc złożyłem do sądu akt oskarżenia o zniesławienie, gość ma przyjechać do mnie na rozprawę a ma ok. 650 km. Mam dowody zarchiwizowane i jestem pewny wygranej więc wyrok i koszty nauczą go właściwego zachowania na Allegro. Allegro nie chce eliminować takich cwaniaczków ze swojego portalu bo na nich zarabia ja powiedziałem że już nie odpuszczam.
pavello / 83.5.149.* / 2011-06-22 17:42
Na Allegro kupiłem aż dwie rzeczy już ze trzy lata temu będzie i od tamtej pory trzymam się odeń z daleka.
1. 2008 rok: Kupiłem komiks za 10 zł. Sprzedający w dwóch mailach (bo na kolejne już nie odpowiadał) obiecywał, że już, już wysyła i lada dzień powinienem się spodziewać przesyłki. Czekam do dziś.
2. rok 2009: wylicytowałem słownik historyczny za 20 zł. Sprzedający odpisał tylko na jednego maila, że wyśle do końca tygodnia. Czekam do dziś dnia.
Nie było sensu nawet dzwonić do jednego jak i drugiego, gdyż w obu przypadkach zastawałem tylko automatyczne sekretarki.
Machnąłem ręką. Ostatecznie niewiele straciłem. Naciągaczy na tym portalu jest multum. Nie wierzę tam nikomu choćby miał setki pozytywów.
oszukany na Allegro / 79.189.69.* / 2011-06-22 21:50
Gdyby przyjęto mój wniosek o zapłaceniu sprzedającemu po wysłaniu przesyłki lub okazaniu dowodu nadania przesyłki w urzędzie pocztowym lub kurierem To nie byłoby takich numerów. Przecież na takim przytrzymaniu wpłaty jest procent naliczany przez bank, a tym samym dodatkowe zyski dla Allegro. Nie wiem ile wody jeszcze popłynie zanim mój wniosek Allegro uzna za zasadny. Bo zmiany dogodne dla kupującego są znaczne np. z kartą płatności w opcji zapłać przez Allegro.Muszę przyznać, że większość sprzedających jest uczciwych i wzorowo się wywiązuje z umowy, ale ten margines oszustów psuje opinie tym uczciwym sprzedającym i pośrednikowi Allegro.O czym świadczą opinie
mimi26 / 2011-06-20 10:37
dlatego ja nie podejmuje się kupowania ani na allegro ani na żadnym innym portalu, po prostu nie wierzę w zakupy przez internet, wolę tradycyjnie, po prostu wiem co kupuję i za ile
sychacha / 178.43.150.* / 2012-06-08 22:04
zawsze dziwią mnie opinie, że wciąż, mimo postepującej cyfryzacji, ktoś jest tak nieufny do zakupów w necie :) ja osobiście kupuję przez neta wszystko co się da - jest taniej i wygodniej, większy wybór. Kupuję też nie tylko na allegro, ale tez w sklepach internetowych i darmowych platformach jak kupuje.to - nigdy mnie nie oszukano, a transakcji mam za sobą setki
Hanibal12 / 2011-06-20 13:51
Tak tylko na Allegro często możesz kupić , rzeczy których normalnie nigdzie indziej byś nie kupiła
kasieńka 2 / 83.4.106.* / 2015-12-10 22:32
ale sprzedają też buble za które potem nie chcą zwrócić pieniędzy , zwalają winę na klienta
Maciekityle / 78.8.237.* / 2012-07-10 16:53
Zamówiłem głośniki i płyty dvd. Głośniki "działają" tak:

http://www.youtube.com/watch?v=gPFg74mEltU

Zakupiłem od nich również płyty dvd 10 szt. połowa nie działa. Uwaga na tego oszusta
szermierz / 85.69.231.* / 2017-09-04 19:29
Filmik z linku nie działa
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze

Najnowsze wpisy