Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Paying Taxes 2016. Polski system podatkowy coraz mniej skomplikowany, ale wymaga reform

Paying Taxes 2016. Polski system podatkowy coraz mniej skomplikowany, ale wymaga reform

Wyświetlaj:
Lolek mały / 77.255.118.* / 2015-11-19 20:36
Prowadzę firmę już 22 lata. Znam pełną księgowość którą prowadziłem ostatnio 6 lat. Zajmowało mi to 3 pełne dni. Ostatni rok jestem na KP i zajmuje mi to 2 godziny. Teraz znowu zmieniam firmę żeby znowu być na KP.
KILO / 91.231.107.* / 2015-11-19 16:21
POLAKOM LEPIEJ CHYBA WYPILES RUSKIEGO SAMOGONU ZE 3 LITRY PROSTE 0NI MAJA 2500 TYS EURO A MY W PRZELICZENIU 400 EURO NAM JEST LEPIE BO MNIEJ WYDAJEMY I NIE MUSIMY JEZDZIC CZESTO DO SKLEPU MAMY WIECEJ CZASU DLA RODZINY KMIOCIE
gosc7 / 108.92.158.* / 2015-11-19 16:17
Niech wlacza wszystkie platnosci w grupe podatkow - bo tak naprawde to powinny byc zaliczane wszelkie platnosci : podatkek PIT podatek CIT , podatek VAT podatek od dywidend, podatek od uzyskanych odsetek, podatek od pracownikow, ZUS od pracownikow, ZUS od pracodawcow, podatki lokalne, podatki na srodki tranportu w firmie, oplaty zwiazane z UDT na atesty techniczne jakie sa placone do publicznej kasy. Wszelkie oplaty za kontrole z UP iinnych panstwowych instytucji, itp. Mysle ze poraziloby to ludzi ktorzy przygotowywali ten raport.
voodo / 95.49.247.* / 2015-11-19 15:31
za sam tytuł autor powinien dostac w łeb
radek,b / 198.252.87.* / 2015-11-19 16:14
kula wleb temu syjoniscie gdzie ponad 2 miliony ludzi przymiera glodem a 7 milionow ucieklo przed glodem--i twierdzenie ze najwiekszy podatek weuropie wzbogaca ludzi pewnie ratujac to co nakradl takich mordercow medialnych powinno sie surowo karac i odbierac im to ich dobro ktore poprprostu ukradli i nawet mordowali ludzi
nmkldhurl2hjhj / 164.127.2.* / 2015-11-19 15:22
11 listopada doszło do szczytu państw UE i Afryki. Omawiane miały być na nim regulacje dotyczące nielegalnych imigrantów z Afryki, których tysiące docierają codziennie do granic Europy. Liderzy UE forsowali przyjęcie mechanizmu automatycznego odsyłania z powrotem do Afryki nielegalnych imigrantów, którzy nie otrzymają w UE azylu. W zamian państwa afrykańskie mogłyby liczyć na finansowe wsparcie UE w wysokości ok. 1,8 mld euro na rzecz ograniczenia dalszego przypływu nielegalnych imigrantów do Europy.
zuza11 / 83.20.152.* / 2015-11-19 14:12
Podatki to ściągajcie od niemieckich wielkich molochów powstałych na terenie naszego kraju tam czeka na Rząd ogromna kasa,,LUCJA KRYSZAK
mokry951 / 5.134.65.* / 2015-11-19 14:49
Na rząd tak ,a co my będziemy z tego mieli -wyższe ceny w marketach!!
Waniek / 2015-11-19 12:21 / Bywalec forum
Polskie podatki to cyrk na kółkach!!. miałem 4 kontrole z trzech krajów i polski tamci trzej po godzinie wszyscy wyszli. Polski kontroler siedział prawie trzy dni. Nic nie znalazł a na dodatek udowodniono mu że mnie urząd skarbowy oszukał co prawda na 100 zł ale oszukał i się wreszcie zwinął!!
bez jednego wystrzału. / 178.36.253.* / 2015-11-19 09:08
Przez podobną politykę podatkową Ukraińcy odłączyli się od Królestwa Polskiego a do wczoraj Polacy wiali gdzie pieprz rośnie. W skrócie -wojna z państwem polskim za pomocą Broni Podatkowej. Tej broni użyto przedostatnio za Bieruta, tam domiary przyśpieszały proces, niszcząc podobnie infrastrukturę.
Biuletyn eBT / 31.61.138.* / 2015-11-19 08:44
Fakt jest coraz więcej rozliczeń elektronicznych. Ale nie przesadzajmy ze jest tak różowo. System podatkowy w Polsce to tragedia, prawo jest stosowane wg widzimisię urzędników którzy sami gubią się w gąszczu przepisów.

Ostatnio u mnie w firmie była kontrola UKS i całe szczęście że głównym księgowym jest doradca podatkowy. Najzabawniejsze było gdy zaczęli się sprzeczać i interpretacje przepisów. Pani z UKS wyciąga interpretacje i mówi:
- Ale proszę zobaczyć. Tu są interpretacje, które mnie wiążą.
- No ale ja tu Pani pokazuje inne interpretacje mówiące coś innego.
- Ale proszę Pana. Te interpretacje - Pani z UKS pozala na stos swoich dokumentów -wydał mój szef i muszę się do nich stosować!
- A te interpretacje - kolega pokazał na swoje kartki - wydał ktoś inny? Też Pani szef czyli Minister Finansów! Dlaczego więc Pani korzysta z tych interpretacji które są dla Pani korzystne.

Cyrk to mało powiedziane.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
prawie kumajacy / 91.208.150.* / 2015-11-19 08:27
Można sobie wyobrazić, że jakiś imam pracujący we Francyji wsadzi do tego karalucha czipa, który go unieszkodliwi wtedy, gdy akurat napadną na nas jakieś czapajewy.

Polska broń powinna byc produkowana w Polsce inaczej zawsze będziemy III-cim światem technologicznym.

Najnowsze wpisy