Forum Forum dla firmKsięgowość

Firmy nie zmieniają zdania: Polski system podatkowy do korekty

Firmy nie zmieniają zdania: Polski system podatkowy do korekty

Wyświetlaj:
s0s / 95.160.92.* / 2010-12-16 21:29
Polski system jest pozbawiony logiki, sprzyja krętactwom, państwo na nim traci. Władza ma to w dupie i jeszcze gmatwa. Podnosi (np. VAT) podatki co sprzyja jeszcze tej r***********. A nie wiedzą o co chodzi nawet ci, którzy wymyślali kolejne "poprawki". Jedna wielka beznadzieja. "mętna woda" - nic nie widać.
I jak ma by łatana dziura budżetowa skoro akceptuje a nawet hołubi się taką sytuację. Ale widocznie decydentom - świniom (trzeba nazywać dosadnie i to co wcale nie znaczy brutalnie) z tym super. Tylko w czyim imieniu oni tam rządzą? Pewnie komuś na tym chyba zależy...
Dla LEPSZEJ? przyszłości Polski?
To oczywiste, że im prościej tym lepiej...To nie ulega najmniejszej wątpliwości. I to we wszystkich kierunkach. Tylko wtedy nie można będzie cwaniaczyć, oszukiwać, migać się, kraść - czyli dbać o interes. Podłe i infantylne jeśli tylko interes prywatny, pachnące sabotażem wręcz zdradą - jeśli inaczej. Takie różne Lobby....
DeBLAN / 83.27.143.* / 2010-12-16 16:38
Ależ to proste - dwa kroki:
1. Zlikwidować nikomu niepotrzebne starostwa (nie dość, że niepotrzebne - to skutecznie przeszkadzające);
2. Wypowiedzieć konkordat (nieprawdopodobne, ale prawdziwe: zyjem wg konkordatu w ... państwie wyznaniowym!)
Szacowane skutki finansowe tych dwóch w miarę prostych operacji to ok. 35 - 55 mld (!) zł oszczędności rocznie. Żegnaj, deficycie!
Bernard+ / 83.27.66.* / 2010-12-16 16:06
Przez socjalbiurokratyczne, nieuczciwe pomysły posłów po 20 latach od zmiany systemu jesteśmy nadal 5- tym najbiedniejszym narodem we Wspólnej Europie. Stale rośnie redystrybucja dochodów przez budżet i marnowanie dużej części podatków i obowiązkowych składek. Przecież, aby przydzielić komuś 100 zł zapomogi lub innej formy pomocy trzeba urzędnikom zajmującym się pomocą społeczną za pieniądze ze ściąganych przymusowo podatków zapłacić 300zł. Sprawdziłem to jako radny powiatu analizując proporcje budżetu, w którym kwoty udzielanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zasiłków i wartość innej pomocy opłacane było 2,5 krotnie wyższą sumą kosztów utrzymywania wszystkich pracowników zajmujących się w powiecie pomocą społeczną. A uwzględniając koszty zapewnienia budżetowi powiatowemu dochodów przez administrację rządową kwota ta będzie jak 1 do 3.
Zamiast takiego durnowatego i nieskutecznego działania wystarczyłoby podnieść o 50 złotych miesięcznie kwotę wolną od podatku na każdego członka rodziny, aby najbiedniejsi mający najniższe dochody w ogóle nie płacili podatku, bo głupotą jest najpierw opłacać armię urzędników skarbowych podległych ministrowi Finansów, niezadowolonych z rzekomo niskich zarobków bo mają dużo pracy i rzekomo mało jest etatów w urzędach, aby z tych najbiedniejszych Polaków ściągnąć podatek a potem, gdy biedne rodziny nie mają na czynsz i podręczniki dla dzieci albo na opał - zmuszać ich do pisania podań i udowadniania swojej biedy, aby im oddać kilkadziesiąt złotych ponosząc na to koszty utrzymywania kolejnej armii urzędników rządowych lub samorządowych. Toż tylko głupek niepotrzebnie zatrudnia na budowie pracowników do przekładania cegieł z jednej palety na drugą, gdy mu brak pieniędzy na zakup cementu i piasku, aby kontynuować budowę. Wielu polityków ma bardzo wąskie horyzonty nieogarniające całości przepływów finansowych zwanych redystrybucją dochodu narodowego i należy ich izolować od wpływu na decyzje makroekonomiczne, bo każda realizacja ich pomysłów spowoduje tylko to, że zarówno Rumuni jak i Bułgarzy wyprzedzą nas za 2 lata w wysokości PKB per capita.
Nowy pomysł podatku od kupowania energii elektrycznej, która już jest opodatkowana podatkiem VAT to dowód wielkiej nieuczciwości rządzących nami polityków PO-PSL. Zamiast zlikwidować przywileje emerytalne i podatkowe dla elit politycznych, związkowych i resortowych dążą do dalszej fiskalizacji najbiedniejszych Polaków.
?! / 2010-12-13 08:43 / Tysiącznik na forum
Za duzo Polakow wciaz uwaza, ze "panstwo" ma im cos "dac", albo ze im cos sie "nalezy" etc. Tylko skad to COS wziac? Stad skomplikowany do granic absurdu system podatkowy PIT/CIT, ale i VAT (to dobrze, ze Komisja Europejska planuje wprowzdaenie jednej stawki, bo ich mnogosc jest wrecz kryminogenna!).
Poza tym KRUS! Komentarz zbyteczny.
Bernard+ / 83.27.66.* / 2010-12-16 16:10
Im więcej w państwie jest osób uprzywilejowanych tym słabsze jest państwo, jako całość organizacyjno prawna istniejąca po to, aby zapewnić wszystkim obywatelom równe prawa, bezpieczeństwo zbiorowe i indywidualne, równe zabezpieczenia socjalne.
Jeżeli w państwie stale wzrasta liczebnie grupa obywateli uprzywilejowanych podatkowo, emerytalnie, płacowo i socjalnie to zawsze powoduje to zubożenie pozostałych obywateli. Gdy przybywa szybciej osób bogatych dlatego, że korzystają z przywilejów to również szybciej rozrastają się liczebnie grupy żyjących w biedzie. Tylko bogactwo jednostek i rodzin jako efekt ich własnej pracowitości, zdolności i talentów jest sprawiedliwe i wzbogaca całe społeczeństwo oraz umacnia państwo nikogo nie krzywdząc
AMEN / 77.254.68.* / 2010-12-10 10:40
OTO GŁÓWNA DOKTRYNA OBECNYCH PAŃSTW .... POKOLENIA NIEUSTANNIE PRACUJĄ NA DARMOZJADÓW ŚWIATA.
arch / 2010-12-10 10:17 / Tysiącznik na forum
Rząd posiwięca czas tylko kreatywnej księgowości ! ! !

www.tvncnbc.pl/jak-liczyc-polski-dlug,8241959,23,klip.html#

Najnowsze wpisy